×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Vaivars gatavs uzņemties premjera pienākumus, ja būs Saeimas vairākuma atbalsts (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas vēstnieks Korejas Republikā (ar rezidenci Tokijā, Japānā) Pēteris Vaivars (no kreisās) un Latvijas vēstnieks pie Svētā krēsla un Neatkarīgajā Hospitālajā Militārajā Svētā Jeruzalemes Jāņa, Roda un Maltas Ordenī Einars Semanis un Latvijas vēstnieks ANO Normans Penke piedalās ikgadējās Latvijas vēstnieku darba sanāksmes diskusijā ar politisko partiju pārstāvjiem par Latvijas ekonomikas izvērtējumu un attīstības perspektīvām.

Ministru prezidenta amatam uzrunātais diplomāts Pēteris Vaivars būtu gatavs uzņemties premjera pienākumus, ja viņam būs Saeimas vairākuma atbalsts.

Vaivars pēc tikšanās ar “Vienotības” frakcijas vadību žurnālistiem atklāja, ka viņu šim amatam uzrunājis demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Vaivars uzsvēra, ka nākamās valdības galvenais uzdevums būs nodrošināt stabilu darbību līdz vēlēšanām. Viņš uzskata, ka varēs to nodrošināt, ja partijas vienosies par deklarāciju un spēles noteikumiem.

Taujāts par prioritārajiem uzdevumiem, ja viņš kļūtu par premjeru, Vaivars skaidroja, ka tā būs koalīcijas valdība un partijām būs jāvienojas par valdības deklarāciju, kur norādīti galvenie uzdevumi un arī sadalītas atbildības jomas. Vaivaram ir arī sava vīzija, tomēr vispirms būtu jāvienojas par valdības deklarāciju, un tad viņš varētu komentēt prioritārus uzdevumus.

Vaivars piekrīt viedoklim, ka nākamā koalīcija būtu jāveido pašreizējiem koalīcijas partneriem, piesaistot Zaļo un zemnieku savienību.

Vaivars uzskata, ka viņam ir diezgan laba menedžera un iestādes vadītāja pieredze, turklāt darbs vēstniecībā esot plašāks nekā kādas konkrētas nozares ministrijas vai politiskā spēka interešu paušana.

Jautāts par startu 5.Saeimas vēlēšanās “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai” sarakstā, Vaivars skaidroja, ka toreiz bija pilnīgi cita situācija un vēl tikai veidojās Latvijas politiskā vide. Vaivaram esot bijusi interese darīt kaut ko Latvijas labā un bijis piedāvājums piedalīties vēlēšanās, ko viņš arī pieņēma. Vaivars Saeimā netika ievēlēts, un “visu savu sirdi atdeva diplomātijai”.

“Man nav nekādu politisko saišu,” piebilda Vaivars. Arī patlaban netiekot runāts par Vaivara stāšanos partijā “Vienotība”.

Kā ziņots, šodien pēc tikšanās ar Vaivaru “Vienotības” pārstāvji informēja, ka par Ministru prezidenta amata kandidātu lems partijas “Vienotība” valde. “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis pēc tikšanās ar Vaivaru žurnālistiem sacīja, ka notika “iepazīšanās tikšanās”, tika apspriesti viedokļi dažādos jautājumos. Tā ir bijusi “ļoti laba, vērtīga un konstruktīva tikšanās”, piebilda Zaķis. Par to, vai Vaivaru virzīs par premjera amata kandidātu, lems ”Vienotības” valde, norādīja Zaķis.

Vaivars no publiski izskanējušajiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem tiek uzskatīts par ticamāko pretendentu valdības vadītāja amatam.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vaivars Ārlietu ministrijā (ĀM) sācis strādāt 1992.gadā un bijis Ziemeļeiropas valstu nodaļas vadītājs, 1995.gadā viņš bijis Latvijas vēstniecības Somijā pirmais sekretārs, bet 1997.gadā kļuvis par Latvijas vēstnieku Ukrainā. Vaivars bijis arī Latvijas vēstnieks Japānā, bet pašlaik viņš pilda ĀM valsts sekretāra vietnieka pienākumus.

Vaivars arī bija Latvijas komjaunatnes CK studentu sektora vadītājs, savukārt 5.Saeimas vēlēšanās viņš startējis “Saskaņa Latvijai – atdzimšana tautsaimniecībai” sarakstā.

Prezidents otrdien Latvijas Radio atklāja, ka premjera amata kandidāti ir vairāki, starp tiem ir ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO Māris Riekstiņš un bijušais Latvijas vēstnieks Japānā Vaivars.

Prezidents arī pauda pārliecību, ka līdz Ziemassvētkiem Latvijas iedzīvotāji uzzinās Ministru prezidenta kandidātu. “Paziņojums var būt jebkurā brīdī, arī šonedēļ,” atklāja prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Vai tiksim val’a no “”KOMUNISMA R’EGA EIROP’A”‘,jeb’su tas Latvijas ‘laudis vaj’as v’el 25 gadus? Cik paaudz’em ir j’anomainas,lai””Valdibas KOPSAUC’EJ’A neb’utu nevien PSKP[b] vai V”Lksm biuedra vai biedru kandid’atu? P.S. Pa’si nepieteiksies-dr’iz’ak slotas k’atam lapas augs!

 2. Bijušam komjaunekļu priekšniekam tāds liels ,aizdomīgi sārts deguns ,kas varētu norādīt atkarību no spirtotiem dzērieniem,kam par uzkodu prasās melnie ikri.

 3. Tā arī neesmu sapratis, kurai partijai pieder šis profesionālis. Vai var kāds pateikt skaidrā valodā? Ka tik ne Bērziņa k-ga nelegālajāi KP.

 4. Izskatās, ka mums latviešiem drīz būs jāmeklē politiskais patvērums svešās zemēs, jo Latvijā manuprāt pateicoties prezidenta Bērziņa politikai atgriežas diktatorisms, par premjeru tiek virzīts CK darbonis un SC dibinātājs Pēteris Vaivars,(skumjākais tas, ka to rekomendē Eiropas cilvēks Nr.1 Dombrovskis) okupācijas laika vadoņi par vadoņiem arī tagad, kur palikuši 4.atmodas mērķi.

 5. Viņš taču 1993 bija viens no SC dibinātājiem, nu tiešām jāsāk teikt dievs pasargi Latviju un latviešu tautu, šeit tiešām notiek ceļš uz padomju nomenklatorisko diktatūru.

 6. par tām partijām, kas atbalstīs šo “speciālistu makroekonomikā un finansēs”.

 7. tagad visur tiek čekisti! Atbildēt

  Arprāts, kas notiek!

 8. Jā, komjaunatnes darboņi mums pie teikšanas ir vēl par maz.

 9. vilks(ne_ jenotvilks) Atbildēt

  Aktīvie komjaunieši aktīvi paliek visu mūžu ! Arī rusofobam nevajadzētu būt !

 10. jo stulbak, jo labak.

Draugiem Facebook Twitter Google+