×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
13. februāris, 2018
Drukāt

Atliek lēmuma pieņemšanu par viesstrādnieku “importu” (5)

Foto-Karīna MiezājaFoto-Karīna Miezāja

Ministru kabinets šodien atlika lēmuma pieņemšanu par kvalificēta darbaspēka piesaisti no ārzemēm atsevišķās jomās, ņemot vērā, ka vēl nepieciešamas diskusijas par atsevišķām sarakstā esošajām profesijām.

Minētie jautājumi tiks pārrunāti tad, ka ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) atgriezīsies no vizītes Korejā.

Ekonomikas ministrija (EM) otrdien izskatīšanai valdībā bija iesniegusi rīkojuma projektu par profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēka trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti ārzemnieki.

Tas paredz noteikt, ka ārvalstu darbaspēku varēs piesaistīt 237 profesijās tādās jomās kā zinātne, fizika, ķīmija, matemātika, statistika, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, apstrādes rūpniecība, elektrotehnoloģijas, elektrotehnika, būvniecība, finanšu analīze, zvejas kuģu vadība, gaisa kuģu piloti un tehniskās apkopes personāls.

Pēc diskusijām ar mediķus pārstāvošajām organizācijām no profesiju saraksta svītrota ārvalstu mediķu piesaiste.

EM skaidro, ka profesiju iekļaušana profesiju sarakstā tiek īstenota ar mērķi novērst darba tirgus neatbilstības īstermiņā un vidējā termiņā, kā arī neierobežot augsti kvalificēta darbaspēka piedāvājumu atsevišķās tautsaimniecības izaugsmei nozīmīgās profesijās, kā piemēram, zinātnieki un pētnieki.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes dati liecina, ka 2016.gadā nodarbinātības nolūkā pirmreizēji izsniegtas 1736 uzturēšanās atļaujas trešo valstu pilsoņiem. 2015.gadā tādas tika izsniegtas 1639 trešo valstu pilsoņiem.

Kopējais 2016.gadā piešķirto tiesību uz nodarbinātību trešo valstu pilsoņiem skaits pieaudzis līdz 6007, no kuriem lielākā daļa – 2765 – nodarbināti sauszemes transporta un cauruļvadu transporta jomā, 528 – datorprogrammēšanas un konsultēšanas jomā, 310 – citu transportlīdzekļu ražošanas jomā, 265 – iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas jomā, bet 230 ēdināšanas pakalpojumu jomā.

LASI VĒL: Ārstus neimportēs, zinātniekus gan

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Mūsu ārzemēs strādājošie tautieši varētu pastāstīt, cik rietumos saņem viestrādnieks, kurš tiko ieradies strādāt. Kāda ir stundas likme? Būtu ļoti vērtīgi to visu pastāstīt mūsu varturiem, ierēdņiem.

 2. Imigrantiem maksās ES vidējo, vietējiem – vienalga pigu !
  Un brīnīsies, brīnīsies,brīnīsies … ka vietējie negrib iet uz darbu un vēl piemaksāt par atļaušanu pavergot…

  • cerē, ka “augsti izglītotie slotas operātori” [ ar vietējām akmens laikmeta tehnoloģijām ] uzrādīs neiedomājami augstu ražību :))

  • teritorijas iztīrīšana Atbildēt

   vietējos uzskata par dzelzs robotiem, kuriem nevajag ne ēst, ne ģērbties, ne naudu biļetei līdz darba vietai.

 3. mazproduktīvais un lētais Atbildēt

  Tad izklaide svarīgāka par ārvalstu investoru interesēm? Kā tas var būt? Kurā valodā atvainosies ārvalstu investoru padomei – Ārprāts!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+