×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. marts, 2013
Drukāt

Valmierā atklās Virtuālā glezniecības plenēra izstādi

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Valmierā, mākslas „Galerijā Laipa”, 13.martā tiks atklāta Virtuālā glezniecības plenēra izstāde „13”, kas būs apskarāma līdz 13. aprīlim.

2012. gada vasarā, Valmieras pilsētas svētku ietvaros, tika atklāta fotogrāfa Normunda Cercina izstāde „Baltā valdzinājums, noslēpums”. Apmeklētāju vērtējumam tika izliktas 13 lielformāta fotogrāfijas, kurās galveno lomu spēlēja balts zieds.
„Gribu, lai skatītājs(baudītājs) emociju, sajūtas, savas vēlmes, sapņus, ieceres, kas reizēm virknējas prātā, izlaistu caur baltu, labestības, jutekliskuma, mīlestības, noslēpumainības prizmu. Lai katra bilde veidotu savu stāstu. Katram savu. Un nav svarīgi, ka izstādē attēlots, visemocionālākais, viserotiskākais, vissmaržīgākais, visskaistākais zieds pasaulē! Ja NOSLĒPUMS, tad BALTS. Bet ja BALTS – NOSLĒPUMS, tad tam jābūt noteikti, obligāti – VALDZINOŠAM.” par izstādes ideju stāsta Normunds.

Izstādes ideja turpināja attīstīties un 2013. gada janvārī, kā modeļus izmantojot Normunda radītās 13 lielformāta fotogrāfijas, tapa virtuālais mākslas plenērs, kurā piedalās 13 sievietes – 13 Latvijā pazīstamas gleznotājas.

„Manas izvēlētās mākslinieces ir ļoti savrupas un ļoti oriģinālas. Esmu centies izvēlēties tās, kurām ir savs, atšķirīgs, personīgs rokraksts, stils, maniere. Gribu, lai katra savas jūtas ieliek un atspoguļo visām vienā uzstādījumā – BALTAJOS ZIEDOS.” stāsta Normunds.

Katru nedēļu, Galerija Laipa iepazīstina savus sekotājus ar 13 burvīgām dāmām, 13 gleznotājām – Agru Ritiņu, Ilzi Greizāni, Vēsmu Ušpeli, Viju Stupāni, Neonillu Medveģevu, Kristīni Kvitku, Karine Paronyanc, Patriciju Berkti, Silviju Brigitu Meškoni, Signi Vanadziņu, Anitru Bērziņu, Līgu Lazdiņu un Daci Gaili.  

Paralēli darba procesam, kas notiek katras mākslinieces darbnīcā (Rīgā, Itālijā, Rēzeknē, Līvānos, Preiļos, u.c.) viss plenērs tiek dokumentēts – kā top, kā aug, kā izskatās darba radīšanas process… Jebkurš interesents var sekot līdzi intervijām, tīzerīšiem un fotoreportāžām Galerijas Laipa sociālajos tīklos – facebook.com, twitter.com un draugiem.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+