Latvijā
Novados

Valmierā rakšanas darbu laikā pārrauts gāzesvads0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Zane Bitere/LETA

Papildināta plkst. 14.20 ar jaunāko informāciju

Šodien Valmierā rakšanas darbu laikā sabojāts gāzesvads, tāpēc gaisā jūtama spēcīga gāzes smaka un Valmiermuižas iedzīvotāji tiek aicināti nelietot gāzes iekārtas, aģentūru LETA informēja AS “Gaso” sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Rubinčika.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece, plkst.12.21 VUGD saņēma izsaukumu uz Valkas ielu Valmierā, kur bija pārrauts gāzes vads un radusies gāzes noplūde.

Notikuma vietā strādā atbildīgie dienesti un noplūde jau ir daļēji norobežota. Cilvēki no tuvējām ēkām ir evakuēti un brīdināti par situāciju.

“Gaso” pārstāve Rubinčika pastāstīja, ka negadījums notika plkst.10.50 Valkas ielā, iepretī ēkai Nr.34, kur elektroinstalāciju firma, veicot elektrokabeļa ieguldīšanu zemē ar urbšanas metodi, sabojāja polietilēna gāzesvadu.

Patlaban “Gaso” Cēsu iecirkņa Avārijas dienesta brigāde un remontbrigāde sadarbībā ar Valsts policiju ir slēgusi Valkas ielas posmu un sākusi gāzesvada atrakšanas darbus, informēja Rubinčika.

Viņa norādīja, ka negadījuma vietas apkārtnē ir jūtama spēcīga gāzes smaka. “Gaso” lūdz iedzīvotājus avārijas vietas apkārtnē izturēties ar sapratni un aizvērt logus. Valmiermuižas iedzīvotāji tiek lūgti nelietot gāzes iekārtas un iespēju robežās atslēgt gāzes apkures katlus, piebilda “Gaso” pārstāve.

Atkarībā no bojājuma lieluma, ir iespējams gāzes padeves pārtraukums Valmiermuižā un Viestura laukumā, norādīja Rubinčika, piebilstot, ka gāzesvada avārijas sekas plānots novērst līdz dienas beigām.

VUGD aicina iedzīvotājus netuvoties norobežotajai zonai, kā arī, lai nepieļautu gāzes nokļūšanu telpās, aizvērt durvis un logus. Ja tiek novēroti veselības traucējumi, iedzīvotājiem nekavējoties jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem pa tālruni 112 vai 113.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā aģentūrai LETA apliecināja, ka neviens iedzīvotājs līdz šim pie mediķiem pēc palīdzības nav vērsies. Uz vietas dežūrē viena brigāde.

Likvidēta gāzes noplūde Valmierā

Atbildīgie dienesti likvidējuši rakšanas darbu laikā radušos gāzes noplūdi Valmierā, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Gāzes noplūde likvidēta plkst.13.23.

Arī AS “Gaso” pārstāve Jana Rubinčika aģentūrai LETA apstiprināja, ka gāzes noplūde ir likvidēta un gāzes padeve ir atjaunota teju visiem Valmiermuižas iedzīvotājiem.

Izņēmums ir divas privātmājas Valkas ielā, kurām gāzes padeve vēl nav atjaunota. Avārijas brigāde ir ķērusies pie atjaunošanas darbiem un gāzes vada remonta.

“Gaso” pārstāve aicina Valmiermuižas iedzīvotājus, kuru mājā pašlaik nav gāzes, zvanīt uz “Gaso” Cēsu iecirkņa Valmierā klientu apkalpošanas centru pa tālruni 64 231 151 līdz plkst.17, bet pēc plkst.17 uz tālruni 114.

LA.lv