×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2016
Drukāt

Valmieras mērs Baiks atsakās kandidēt uz Ministru prezidenta amatu (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Valmieras mērs Jānis Baiks.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”) atteicies kandidēt uz Ministru prezidenta amatu, aģentūru LETA informēja Valmieras domes pārstāvji.

“Rūpīgi izvērtējot visus argumentus, es esmu pieņēmis lēmumu un palikšu strādāt Valmieras un valmieriešu labā, lai turpinātu iesākto pilsētas attīstības stratēģijas īstenošanu. Šāds atbalsts no tik daudziem cilvēkiem ir kā papildu motivācija vēl vairāk strādāt Valmieras izaugsmei!” norāda Valmieras mērs.

“Man ir liels pagodinājums, ka es esmu uzrunāts kā viens no iespējamiem Ministru prezidenta amata kandidātiem. Paldies Valsts prezidentam Raimondam Vējonim par izrādīto godu, Saeimas deputātiem par izteikto atbalstu un uzticēšanos, premjerei Laimdotai Straujumai (V) par mana iepriekšējā snieguma novērtējumu un sekmīgo abpusējo sadarbību. Tāpat liels paldies visiem kolēģiem no Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām, kuri mani atbalstīja,” uzsver Baiks.

Jau rakstīts, ka vakar Baiks aģentūrai LETA apstiprināja, ka prezidents viņu uzrunājis premjera amatam.

Baiks 2014.gadā no partijas “Valmierai un Vidzemei” saraksta ievēlēts Valmieras pilsētas domē un kļūst par domes priekšsēdētāju.

Valmieras pašvaldības institūcijās Baiks strādā kopš 2013.gada, jo ir bijis Valmieras pilsētas izpilddirektors, SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes loceklis, kā arī AS “Valmieras Enerģija” valdes loceklis.

Kā ziņots, pēc Vējoņa pirmajām konsultācijām ar iespējamiem Ministru prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav radusies skaidrība, kura persona varētu tikt nominēta premjera amatam. Valsts augstākās amatpersonas konsultācijas šajā jautājumā vēl turpinās.

Vējonis šonedēļ tikās ar iespējamiem kandidātiem un vakar informēja par sarunu gaitu. Viņš turpina Ministru prezidenta amata kandidātu apzināšanu un uzrunāšanu, lai varētu izraudzīties atbilstošāko.

Jaunās valdības un tās vadītāja dienaskārtībā būs daudz neatliekamu un Latvijas turpmākai attīstībai svarīgu jautājumu, uzsver Vējonis. Jāveic reformas izglītībā, jārūpējas par tautsaimniecības izaugsmi un demogrāfiskās situācijas uzlabošanu, valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanu, kā arī jāveic citi svarīgi darbi. Sarunās ar iespējamiem Ministru prezidenta amata kandidātiem Valsts prezidents uzklausa viņu redzējumu par šiem jautājumiem.

Prezidents pērn gada nogalē paziņoja, ka nolēmis uzņemties iniciatīvu premjera amata kandidāta izvirzīšanā. Vējonis šādi nolēma rīkoties, jo valdošās koalīcijas partijas nav izmantojušas iespējas vienoties par jauno valdību.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Visgodīgāk būtu rīkot loteriju – cepurē iebērt 100 lozes ,99 tukšas un vienu pilnu ,ar cepuri apstaigāt 100 gudrās galvas.Lai neblēdītos katram publiski jārāda kādu lozi izvilcis.

  2. ko saprata, ka nākamās vēlēšanas visu izmainīs- un būs pie tukšas siles

  3. Это уже даже не комедия, это уже какой то фарс, фантасмагория. «Никто не хотел умирать», ну никто не хочет становится председателем сельссовета, никто. Нет желающих стать самоубийцей. А может, лучше вообще без правительства? Зачем нужно это промежуточное звено? Указания из Брюсселя и так приходят, просто тупо выполняйте и всё. А может президент сам возглавит правительство? А что, чем не вариант, было же у вас такое. Или всё – таки разгонит этот сейм?

  4. kaut nelabais tevi parautu! Atbildēt

    ”Āboltiņa,šis Dieva uzliktais lāsts latvijai,jau paspējusi atrunāt Valmieras mēru no kandidēšanas premjera amatam.Cik ilgi šī jebkādu cilvēcisko morāles īpašību apsplaudītāja un viszemiskāko intrigu vērpēja Āboltiņa diktēs visai Latvijas valstij un tautai savas iegribas? Ar nekaunību ,pret vēlētāju gribu saeimā ielīdusi,tagad savu iekāroto gribu vārdā mīda kājām valsts dzīvi.Vai jāiet ar rungām palīgā prezidentam?

  5. Kāds pienākums klausīt Vējonim? Ko tas Vējonis velk to lietu garuma? Tā nav liela māka izvilkt tukšu lozi.

  6. 🙂 pagastvecis izradas gudrāks par prezidentu
    kā vispār var ienākt prātā doma ka pagastvecim premjera krēsls jāpiedāvā? valsti vadit nav gluži tas pats kas ciemu

Draugiem Facebook Twitter Google+