×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
31. decembris, 2012
Drukāt

“Valmieras stikla šķiedras” jaunā krāsns strādā ar pilnu jaudu

Foto-LETAFoto-LETA

AS “Valmieras stikla šķiedra” jaunā – trešā – stikla kausēšanas krāsns jau strādā ar pilnu jaudu. Nākamgad paredzēts nomainīt stikla šķiedras traukus un tad jaunās krāsns jaudu paredzēts palielināt vēl par aptuveni 20%, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja “Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētājs Andris Oskars Brutāns.

Pirmā stikla šķiedra no jaunās krāsns tika iegūta jau 15.novembrī, sacīja Brutāns.

Jaunās ražotnes izveide sākās šī gada sākumā, kopējās investīcijas sasniedz vairāk nekā 4,5 miljonus latu. Jaunā stikla šķiedras vienstadijas krāsns paredzēta speciāla stikla ražošanai, vienlaikus minimizējot uzņēmuma ražošanas izmaksas, modernizējot procesus un iegūstot augstas pievienotās vērtības produktu.

Krāsns būvniecības procesā tika lietotas jaunākās un progresīvākās tehnoloģijas, ražotni veidojot videi draudzīgu. Jaunā krāsns samazina energoresursu patēriņu par 40% un nodrošina par 50% augstāku ražību, lietderīgi izmantojot visus ražošanas pārpalikumus.

“Pēdējo gadu laikā aizvien straujāk ir attīstījusies rūpnieciskā tekstila industrija un ar to saistītie tirgi, pieaudzis pieprasījums pēc tās dažādajiem produktiem. Reizēm mūsu uzņēmuma ražošanas jaudas, darbinot divas stikla kausēšanas krāsnis, ar grūtībām spēja apmierināt pieprasījumu. Līdz ar trešās kausēšanas krāsns izveidi iegūstam lielāku ražošanas stabilitāti un priekšrocības,” norāda Brutāns.

Turklāt šīs investīcijas ļauj uzņēmumam turpināt sašaurināt neefektīvo divstadiju stikla šķiedras ražošanas procesu jeb “lodīšu tehnoloģiju”, stikla lodītes atstājot pagātnē, piebilst Brutāns.

Kopumā jaunās stikla kausēšanas krāsns izveides projektā tika investēti 4,57 miljoni latu, no kuriem 976 000 latu ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētā Eiropas Savienības fonda līdzfinansējums un 3,6 miljoni latu ir “Valmieras stikla šķiedras” finanšu līdzekļi.

No 2001.gada līdz 2012.gadam, ieskaitot uzņēmumā ieguldītas investīcijas 72,92 miljonu latu apmērā ražošanas procesu efektivitātes celšanā, turpinās darbs pie jauniem projektiem un idejām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+