×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. augusts, 2015
Drukāt

Valsts amatpersonas ieradušās Aglonā. Vējonis uzsver, ka kristietība integrē sabiedrību (2)

Aglona Virgin Mary

Aglonā 15.augustā

Aglona ir vieta, kur pulcējas tūkstošiem ticīgo arī no citām konfesijām, meklējot garīgo stiprinājumu un dvēseles mieru, aizlūdzot par savām ģimenēm, par mieru pasaulē, par Latvijas valsti un tās nākotni, uzrunā Aglonā teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Te pulcējas ticīgā tauta, nāk svētceļnieki, jo cilvēkiem nepieciešams attīstīties ne tikai intelektuāli, kā arī ekonomiski attīstīt valsti, bet augt garīgi, teica prezidents.

Tas cilvēkam dodot jaunus spēkus dzīvot saskaņā ar sirdsapziņu, saskaņā ar tām vērtībām, kādas atklāj Bībele. Tas stiprina ģimenes, attiecības starp dažādu paaudžu ģimenes locekļiem. Vairāku konfesiju pārstāvji atrod saskarsmes punktus, lai labi saprastos un veidotu dialogu.

Vējonis teica, ka daudzu tautību cilvēki Aglonā ir vienoti ticībā vienam Dievam, notiek sava veida savstarpēja integrācija. “Lūgšanā cilvēks mācās ne tikai individuāli tuvoties Dievam, bet būt arī brāļu un māsu saimē. Tas saliedē lielu Latvijas sabiedrības daļu, kas sevi deklarē kā kristiešus,” teica prezidents.

Viņš piebilda, ka tas ir ticīgo ieguldījums valsts garīgajā izaugsmē, bez tā, ko šie cilvēki sniedz sabiedrībai ar savām pūlēm darbavietās un ģimenēs.

Valsts prezidents teica, ka lepojos ar visiem, kuri sekmē šo tautas garīgo vienotību un pateicās par iespēju, būt ar viņiem kopā.
Kā ziņots, vakar un šodien Aglonas bazilikā norisinās Aglonas svētku pasākumi.

Pēc Romas katoļu baznīcas Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskapa Jāņa Buļa ielūguma arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) tikusi aicināta piedalīties svētku galvenajā Svētajā Misē Aglonas bazilikas sakrālajā laukumā.

“Tūkstoši cilvēku, kas Aglonā pulcējušies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, nākuši ar savu pārdzīvojumu, neatrisināto jautājumu, cerību uz kādu brīnumu. Iespējams, ka šis brīnums, par ko Aglonā aizlūgts, būs jāīsteno pašam. Bet Aglonā piedzīvotais dos spēku šo brīnumu sasniegt,” sacīja Ināra Mūrniece.

“Krusta ceļš ir spēcīga garīga pieredze. Bīskapa Jāņa Buļa Tautas Krustaceļa lūgšanas bija ļoti dziļas un pārdomātas. Garīgais atbalsts ir vajadzīgs vienmēr, bet jo īpaši nelaimes brīdī. Nelaimes cēloņi mēdz būt gan tādi, kas atkarīgi no paša cilvēka, gan tādi, ko jārisina laicīgajai varai. Baznīcas pamudinājums ir atgādinājums to neaizmirst,” uzsver Mūrniece.

Uz Algonu, lai piedalītos galvenajā Svētajā Misē, devās arī ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TN/LNNK).

Kā zināms, galvenā Mise bija plkst.12. Noslēgsies Aglonas svētki plkst.19 ar vakara Svēto Misi pie Dievmātes altāra.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Reliģija nevar integrēt sabiedrību, jo sabiedrībā ir cilvēki ar dažādiem uzskatiem.

    Tieši otrādi, kulta kalpu augstprātība atbaida no baznīcas, nevis piesaista.

  2. Ja Mūrniece turp nebrauca, sāku domāt, ka viņa ir pārāka par visiem šiem liekuļiem, divkošiem. Jo reliģija ir šķirta no valsts.

Draugiem Facebook Twitter Google+