Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
5. septembris, 2015
Drukāt

Valsts kontrole patlaban veic 22 revīzijas

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts kontroles (VK) revidenti patlaban ir iesaistīti 22 revīziju veikšanā dažādās valsts un pašvaldību iestādēs, kā arī to uzņēmumos, aģentūra LETA uzzināja VK.

Pašvaldību sektorā patlaban tiek veikta revīzija par pašvaldību ielu un ceļu uzturēšanai un rekonstruēšanai paredzēto līdzekļu izlietojumu, par Saldus novada pašvaldības kapitālsabiedrību pārvaldības efektivitāti un atbilstību normatīvo aktu prasībām. Revīzija tiek veikta arī par SIA “Lielvārdes Remte” darbības atbilstību plānotajiem mērķiem un normatīvo aktu prasībām.

Daudz revīziju ir valsts iestāžu sektorā, piemēram, joprojām tiek veikta revīzija par informācijas sistēmām veselības aprūpē, kur tiek vērtēts, vai Veselības ministrijas rīcība ir atbilstīga izvirzītajai ilgtermiņa prioritātei e-veselības ieviešanā – lai uzlabotu veselības aprūpes kvalitāti un sabiedrības veselības stāvokli. Tāpat tiek vērtēts, vai valsts pacientiem spēj nodrošināt efektīvu ambulatoro veselības aprūpi.

Patlaban notiek revīzija arī par valstī īstenoto ugunsdrošības uzraudzības efektivitāti, par valsts SIA “Bulduru dārzkopības vidusskola” saimnieciskās darbības lietderību un likumību. Tiek arī noskaidrots, vai valsts amatpersonu deklarācijas ir efektīvs instruments valsts amatpersonu darbības tiesiskuma un atklātības nodrošināšanā un cik efektīva ir bijusi Valsts ieņēmumu dienesta reorganizācija. Tāpat revidenti cenšas atbildēt uz jautājumu, vai Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas vadība ir rīkojusies lietderīgi ar valsts resursiem.

VK sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Liepiņa-Milzarāja aģentūrai LETA pastāstīja, ka tuvāko nedēļu laikā ir plānots publiskot revīzijas rezultātus par e-veselības sistēmu, pēc tam gaidāms, ka tiks publiskoti rezultāti par revīziju “Elektronisko dokumentu un datu uzglabāšana Latvijas Nacionālajā arhīvā”. Savukārt oktobrī, kā ierasts, gaidāmi revīzijas rezultāti par valsts 2014.gada budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+