×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Valsts policijas darbinieku pieķer 10 000 eiro kukuļņemšanā (7)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis kriminālprocesu pret Valsts policijas darbinieku par 10 000 eiro liela kukuļa piedāvājuma pieņemšanu, informēja KNAB.

Aizdomās turētajai personai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd plašāka informācija netiek sniegta.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis informēja, ka pagājušās nedēļas beigās Valsts policija saņēma informāciju no KNAB par kādu kriminālpolicijas inspektoru, kas aizturēts saistībā ar kukuļošanu. Pašlaik inspektors atstādināts no amata.

Atstādinātais darbinieks bijis Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļas inspektors. Šīs nodaļas pārziņā ir ar narkotiskajām vielām saistītu noziegumu atklāšana un apkarošana.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) pagājušā nedēļā par kukuļņemšanu aizturējis Valsts policijas (VP) Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieku Arvilu Feierābendu un Kārtības policijas pārvaldes inspektoru Ilmāru Plētienu. Šajā lietā aizturētas vēl divas personas. Visiem piemērots apcietinājums.

Nesen Valsts robežsardzes kriminālizmeklēšanas struktūrvienības aizturēja astoņus robežsargus – vienu galveno inspektoru, divus vecākos inspektorus, trīs inspektorus un divus jaunākos inspektorus. Viņi bija iesaistīti starptautiskā kontrabandistu grupējumā.

Februārī IDB uz aizdomu pamata par kukuļošanu aizturēja Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) 3.nodaļas vecāko inspektoru Zauru Bahmudovu.

LETA arī ziņoja, ka pagājušā gada jūnija vidū KNAB aizturēja toreizējo Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes priekšnieku Uģi Araku. Toreiz KNAB aizturēja arī toreizējo Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras virsprokurora pienākumu izpildītāju Vilni Ulmi un kādu privātpersonu. Lietā figurēja vēl kāds Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors, kurš atbrīvots no amata pēc paša vēlēšanās. Arī Ulmis no prokuratūras aizgāja pēc paša vēlēšanās.

Toreiz KNAB sāka kriminālprocesu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, nelikumīgām darbībām ar fiziskas personas datiem un kukuļa pieprasīšanas mēģinājumu no kādas privātpersonas par lēmuma par aresta uzlikšanu mantai atcelšanu.

Savukārt pagājušajā vasarā saistībā ar kādu citu KNAB sāktu kriminālprocesu no amata tika atstādināts toreizējais Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietnieks Gatis Gudermanis.

Valsts policijas dienesta pārbaudē konstatēts, ka Araks ir pārkāpis likumu. Tagad šī amatpersona ir Kriminālpolicijas vecākais inspektors. Savukārt Gudermanis izvēlējās dienestu atstāt un ar šī gada 6.janvāri ir atvaļināts pēc paša vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atstādinātais darbinieks bijis Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes 1.biroja 3.nodaļas inspektors. Šīs nodaļas pārziņā ir ar narkotiskajām vielām saistītu noziegumu atklāšana un apkarošana.
  ————————————-
  Vai kādam ir vēl noslēpums, ka menti ir alko, narko jumts?
  Tik kaut kā neticās ka parasts inspektors tos 10 000 pievāca sev. Kā reiz publiski mēdijiem teica kāda policijas praktikante, viņai nesaprotanma bijusi šī skaidras naudas …dalīšana uz galviņām tml. Priekšniekiem it kā jānesot kukulis! KNAB varbūt ir ieinteresēts, izliekoties , ka strādā, noķer tik mazās zives, jo lielās zives samaksā?

 2. 10000 ir labs Klaips!

 3. Ka ņem, ta ņem! Ja būtu piedāvāts 1000, tad nepieņemtu, bet devēju vilktu uz liestes! 😀

 4. diemžēl

 5. Man ir diezgan loğisks jautājums- vai kādu arī iesēdinās vai visi vienkārši aiziet no darba un nekāda soda?

 6. par daziem nez kapec uzreiz publisko vardus, par citiem – nee

Draugiem Facebook Twitter Google+