×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Valsts un pašvaldību amatpersonas atkal varēs saņemt prēmijas

Foto-LETAFoto-LETA

No šā gada tiek atcelts aizliegums valsts un pašvaldību institūciju amatpersonām un darbiniekiem izmaksāt prēmijas par ikgadējo darbības rezultātu novērtējumu.

Maksimālais prēmijas apmērs ir līdz 75% no mēnešalgas par ikgadējo darba novērtējumu, paredz grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas 1.janvārī stājas spēkā. Prēmiju varēs izmantot darbinieku motivēšanā. Prēmijas maksājumi nodrošināmi par atlīdzības fonda līdzekļiem.

Savukārt piemaksas par papildu darbu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonām un darbiniekiem nevarēs pārsniegt 30% no darbiniekam noteiktās mēnešalgas.

Līdz šim likumā bija noteikts, ka piemaksas darbiniekam nevar pārsniegt 20% no mēnešalgas, ja papildus saviem pienākumiem tas aizvieto arī prombūtnē esošo kolēģi, pilda vakanta amata pienākumus vai veic papildu pienākumus. Tāpat bija noteikts, ka valsts un pašvaldību institūciju darbinieku piemaksas par personisko darba ieguldījumu un darba kvalitāti nevar pārsniegt 20% no mēnešalgas, savukārt tagad tās tiks palielinātas līdz 30%.

Vienlaikus piemaksa par papildu darbu un personisko ieguldījumu kopsummā nevarēs pārsniegt 50% no darbinieka mēnešalgas.

No šā gada tiek atcelts ierobežojums atvaļinājuma pabalsta apmēram, un līdzšinējo 25% vietā varēs izmaksāt līdz 50% no mēnešalgas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+