×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Var saņemt atbalstu Latvijas šķirņu mājlopu audzēšanai (3)

Ilustratīvs attēls.Ilustratīvs attēls.

Lauksaimnieki līdz 30.septembrim var pieteikties uz kopumā 182 186 eiro lielu valsts atbalstu lauksaimniecības dzīvnieku ģenētisko resursu saglabāšanai, aģentūru LETA informēja LAD pārstāvji.

Atbalsta mērķis ir saglabāt ģenētiski nozīmīgākās vietējās sugas, un tas paredzēts šādā apmērā: par Latvijas brūno govi – 155 eiro, par Latvijas zilo govi – 200 eiro, par Latvijas balto cūku – 160 eiro, par Latvijas cūku – 160 eiro, par tumšgalves aitu – 75 eiro, par Latvijas zirgu šķirnes braucamā tipa dzīvnieku – 200 eiro, par Latvijas vietējās kazu šķirnes dzīvnieku – 75 eiro.

Pieteikties var minēto dzīvnieku audzētājs, kura ganāmpulks ir reģistrēts un kurš par katru atbalstam pieteikto dzīvnieku uzņemas saistības uz pieciem gadiem, sākot ar pirmo maksājuma apstiprināšanas gadu.

Aizpildīts iesniegums jāiesniedz LAD reģionālo lauksaimniecības pārvalžu Klientu apkalpošanas centros vai LAD klientu apkalpošanas daļā Rīgā, Republikas laukumā 2.

Iesniegumu var iesniegt, izmantojot arī Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS). LAD aicina izmantot EPS sniegtās priekšrocības, kas ļaus ietaupīt laiku un izvairīties no neprecizitātēm, aizpildot dokumentus. Tā kā EPS ir pieejama tikai tiem klientiem, kuri noslēguši līgumu par EPS pakalpojumu izmantošanu, LAD aicina lauksaimniekus, kuri vēl to nav izdarījuši, noslēgt šādu līgumu.

Sīkāka informācija par visiem atbalsta saņemšanas nosacījumiem, kā arī EPS un tā lietošanu atrodama LAD mājaslapā www.lad.gov.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lopiņiem dižciltība, tīra suga. Kaut latviešu tautiņu kāds turētu tādā pat vērtē.

  2. Kāds sods par to, ja govs saslims un es viņu nolikvidēšu ,neizpildot 5.gadu sastības ?????

  3. latvijas zirgu šķirnei ir divi tipi – braucamais un jājamais. par jājamo tipu vai tad atbalsts nav paredzēts?
    un par latvijas ardeni?

Draugiem Facebook Twitter Google+