Latvijā
Novados

Varēja notikt milzu traģēdija: glābēji nevar piekļūt pie degoša daudzdzīvokļu nama 1

Foto – LETA

Vakar Liepājā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 21.11 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Reiņu meža ielu Liepājā, kur deg dzīvojamā māja. Ierodoties konstatēts, ka piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva palīgtelpā dega sadzīves mantas 6m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas bija evakuējušies 12 cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl desmit cilvēkus un vienu izglāba.

Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 22.06. Ugunsdzēsēju glābēju darbu apgrūtināja tas, ka notikuma vietā nebija iespējams piebraukt ar autokāpnēm – automašīnas ēkas pagalmā bija izvietotas tā, ka ugunsdzēsēju glābēju transportam nebija iespējams piekļūt pie ēkas. VUGD nereti sastopas ar gadījumiem, kad steidzoties uz izsaukumiem, automašīnas dzīvojamo māju rajonos ir novietotas tā, ka ugunsdzēsēji glābēji nevar nokļūt līdz notikuma vietai un palīdzēt nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem – šajā gadījumā ēkas iedzīvotāji tika evakuēti izmantojot kāpņu telpu, bet citos gadījumos tas varētu būt neiespējami.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi un mēbeles, elektromotors, nepieskatīts ugunskurs, sodrēji divu ēku dūmvados, dārza māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 33 izsaukumus – uz 13 ugunsgrēku dzēšanu, uz 17 glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv