×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Varufakis: Grieķijas kreditoriem jāpalīdz panākt vienošanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas kreditoriem nepieciešams saorganizēties un palīdzēt panākt jaunu aizdevuma vienošanos ar grūtībās nonākušo valsti, norādīja Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

“Ir pienācis laiks institūcijām, jo sevišķi Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) saorganizēties un panākt ar mums vienošanos,” intervijā raidorganizācijai CNN norāda Varufakis.

Grieķijas radikāli kreisā valdība un starptautiskie aizdevēji jau vairākus mēnešus ir iestrēguši sarunās par reformām, kas jāveic Grieķijai, lai tiktu izmaksāti pēdējie 7,2 miljardi eiro palīdzības finansējuma Atēnām, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Vienošanās novilcināšana rada bažas, ka Atēnām sāk izsīkt naudas līdzekļi un ka tās drīzumā vairs nespēs apkalpot savus parādus. Tas varētu novest pie Grieķijas stihiskas iziešanas no eirozonas.

Grieķijas valdības preses pārstāvis pirmdien paziņoja, ka Atēnas parāda maksājumus Eiropas Savienības un SVF kreditoriem veiks tik ilgi, cik tai būs iespējams. Savukārt svētdien Grieķijas iekšlietu ministrs Niks Vutsis intervijā televīzijā izteicās, ka Atēnas nespēs veikt kārtējo parāda maksājumu SVF, kas jūnijā veido 1,6 miljardus eiro.

Varufakis otrdien gan noliedza bažas, ka Grieķijai drīzumā varētu beigties nauda. “Mūsu valsts, ņemot vērā ievērojamu Grieķijas iedzīvotāju ziedošanos, spējusi dzīvot savu līdzekļu robežās,” uzsver Varufakis. “Mēs spēsim veikt maksājumu, jo es nešaubos, ka mums būs vienošanās.”

Pārrunas Briselē par Grieķijas ierosinātajām reformām paredzēts atsākt otrdien. Grieķijas valdība cer, ka vienošanos ar kreditoriem izdosies panākt, vēlākais, līdz jūnija sākumam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+