Mobilā versija
Brīdinājums +2.4°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. maijs, 2015
Drukāt

Varufakis: Grieķijas kreditoriem jāpalīdz panākt vienošanās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas kreditoriem nepieciešams saorganizēties un palīdzēt panākt jaunu aizdevuma vienošanos ar grūtībās nonākušo valsti, norādīja Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

“Ir pienācis laiks institūcijām, jo sevišķi Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) saorganizēties un panākt ar mums vienošanos,” intervijā raidorganizācijai CNN norāda Varufakis.

Grieķijas radikāli kreisā valdība un starptautiskie aizdevēji jau vairākus mēnešus ir iestrēguši sarunās par reformām, kas jāveic Grieķijai, lai tiktu izmaksāti pēdējie 7,2 miljardi eiro palīdzības finansējuma Atēnām, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas. Vienošanās novilcināšana rada bažas, ka Atēnām sāk izsīkt naudas līdzekļi un ka tās drīzumā vairs nespēs apkalpot savus parādus. Tas varētu novest pie Grieķijas stihiskas iziešanas no eirozonas.

Grieķijas valdības preses pārstāvis pirmdien paziņoja, ka Atēnas parāda maksājumus Eiropas Savienības un SVF kreditoriem veiks tik ilgi, cik tai būs iespējams. Savukārt svētdien Grieķijas iekšlietu ministrs Niks Vutsis intervijā televīzijā izteicās, ka Atēnas nespēs veikt kārtējo parāda maksājumu SVF, kas jūnijā veido 1,6 miljardus eiro.

Varufakis otrdien gan noliedza bažas, ka Grieķijai drīzumā varētu beigties nauda. “Mūsu valsts, ņemot vērā ievērojamu Grieķijas iedzīvotāju ziedošanos, spējusi dzīvot savu līdzekļu robežās,” uzsver Varufakis. “Mēs spēsim veikt maksājumu, jo es nešaubos, ka mums būs vienošanās.”

Pārrunas Briselē par Grieķijas ierosinātajām reformām paredzēts atsākt otrdien. Grieķijas valdība cer, ka vienošanos ar kreditoriem izdosies panākt, vēlākais, līdz jūnija sākumam.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+