×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Vašingtonā apspriež iespējas piegādāt Ukrainas armijai bruņojumu (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijai izvēršot karadarbību Ukrainas austrumu apgabalos, NATO militārais komandieris Filips Brīdlovs paziņojis, ka ASV vajadzētu piegādāt Kijevai aizsardzības ieročus un bruņojumu, ziņo laikraksts “The New York Times”. Arī Baltā nama administrācija atklājusi, ka ir gatava apsvērt šādu iespēju.

Līdz šim ASV prezidents Baraks Obama izvairījies no diskusijām par bruņojuma piegādāšanu Ukrainas armijai. Taču pēc tam, kad Krievijas atbalstītie teroristiskie grupējumi Ukrainas austrumos pastiprinājuši uzbrukumus Kijevas armijas pozīcijām, gan Obamas administrācijas amatpersonas, gan Savienoto Valstu militārā vadība sāk apsvērt iespējamu palīdzības sniegšanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Laikraksts “The New York Times” raksta, ka gan ASV valsts sekretārs Džons Kerijs, kurš ceturtdien apmeklēs Kijevu, gan ASV apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Martins Dempsijs ir gatavi apspriest “letālas” palīdzības sniegšanu Kijevai. Aizsardzības ieroču piegādāšanu Ukrainas armijai atbalsta arī ASV aizsardzības ministrs Čaks Heigls, kurš gan tuvākajā laikā pametīs savu amatu. Turklāt Obamas padomniece nacionālās drošības jautājumos Sjūzena Raisa, kura līdz šim iebildusi pret bruņojuma sūtīšanu Ukrainas armijai, esot mainījusi savus uzskatus un ir gatava diskutēt par šādu iespēju, atzīmē ASV laikraksts.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. sen jau vajadzēja,jo ukraiņi cīnās uz savas zemes un par savu zemi,pret okupantiem,teroristiem[notrieca lidmašīnu ar gandrīz 300 cilvēkiem,no kuriem 70 bija bērni],kad vienreiz pasaule vienoti sāks protestēt, ANO nedara neko,kam vēl ir jānotiek,lai sāktu zvanīt visas pasaules zvani.

  2. Laiks apspriedēm ir garām, tagad vajag rīcību. Arī informāciju no satelītiem par krievu armijas kustību vajag piegādāt.

  3. Amerikanni malacci,ukrainniem jau sen vajadzeja piegadat ieroccus.

  4. Vēl vairāk pulvera lūdzu no Obamas !

  5. … @ ?? – Tiesam var atreferet pec vajadzibas un pasutijuma, ka to dara Kremla zombeto vai uzpirkto kadri, katra iespejama bridi un katra masu mediju portala …

    …Varetu jau noticet, bet 20+ gadu ieilgusas ukrainu PATRIOTU ilgas pec pasnoteiksanas un atbrivosanas no kriminalistu PARNEMTAM valdibam, KA UKRAINAS DIASPORA, TA PASA UKRAINA.. PIERADA KO CITU KA ASV IEJAUKSANOS … !

    … IR TIKAI PIENEMAMS, KA KADA TRESAIS SPEKS LIDZIGI KA BALTIJA, IR IEINTERESETS PAR KATRU CENU ATGUT VAI IEGUT KONTROLI PAR NACIONALO VALSTU ADMINISTRACIJAS SISTEMAM … !

  6. Vai te nevarēja atreferēt arī Obamas runu kur viņš pastāsta par savu starpniecību Ukrainas varas maiņā un izlietotajiem miljoniem $ maidana uzsākšanai?

Draugiem Facebook Twitter Google+