×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2014
Drukāt

Vatikāns atzīst priesteri par vainīgu zēnu seksuālā izmantošanā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Vatikāna tribunāls atzinis par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā bijušo Vatikāna vēstnieku Dominikā Jozefu Vesolovski. Vatikāna tribunāls lēmis arī viņu atcelt no priesterības.

Vesolovskis bija Vatikāna vēstnieks Dominikā laikā no 2008. līdz 2013. gadam. Pērnajā augustā, kad Dominikas kardināls Nikolas Lopezs informēja pāvestu Francisku par to, ka Vesolovskis, iespējams, seksuāli izmantojis vairākus pusaudža vecuma zēnus, Polijā dzimušais Veseolovskis tika atsaukts no Dominikas galvaspilsētas Santodomingo, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Pāvests Francisks solījis asi vērsties pret Romas katoļu baznīcas priesteru pastrādātajiem seksuālajiem noziegumiem, šos pāridarījumos nodēvējot par “sātaniskiem”. Pagājušajā gadā Francisks pieņēma stingrākus likumus, ar kuriem vērsties pret seksuālajām varmākām. Vesolovskis ir līdz šim augstākā ranga Vatikāna amatpersona, pret kuru sākta izmeklēšana par bērnu seksuālu izmantošanu. Pret viņu kriminālizmeklēšanu sākusi arī Vatikāna pilsēta un arī Dominikas tiesībsargājošās iestādes. Tas varētu nozīmēt to, ka pēdīgi Vesolovskim tiks piespriests arī reāls cietumsods.

Tiesa, pār Vatikānu guļas aizdomu ēna, ka tas, atsaucot Vesolovski no Dominikas, centies pasargāt viņu no Dominikas varas iestādēm. Tāpat Vatikāns līdz šim nav informējis sabiedrību par Veselovska attieksmi pret viņam izvirzītajām apsūdzībām, kā arī atteicies dalīties ar viņa advokāta kontaktinformāciju.

Veselovski par priesteri un bīskapu ordinēja viņa tautietis bijušais pāvests Jānis Pāvils II.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+