“VEF Rīga” pēlēkās krāsās 0

VTB Vienotās līgas sezonas pirmajā spēlē “VEF Rīga” ar 83:89 zaudēja vieniem no pērnās sezonas pastarīšiem Minskas “Tsmoki”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“VEF Rīga” kluba 55. jubilejas sezonas pirmajai spēlei savā laukumā bija sagatavojuši pēlēkās retro formas, kādās vefiņš pagājušajā gadsimtā cīnījās PSRS čempionātā. Nez nu vai tā bija domāts, taču pelēcība bija arī “VEF Rīga” sniegumā laukumā. Ar vienu veiksmīgu ceturtdaļu bija par maz uzvarai. Pārējā laikā kā pa vīlēm laukā nāca attiecīga kalibra izpildītāju trūkums centra spēlētāju pozīcijā, nesaliedēta aizsardzība un arī uzbrukums atgādināja fabulu par līdaku, gulbi un vēzi. Katrs pa savam. Tā Ramūna Butauta skolnieks trenera arodā lietuvietis Donalds Kairis, kurš ASK pirmssabrukšanas ērā pastrādājā arī Rīgā, aizveda uzvaru uz Minsku.

Labi amerikāņi, centra pozīcijā dažus gadus atpakaļ Andra Biedriņa konkurents Goldensteitā Kīts Bensons (Andris gan bija vērtīgāks un labāks!), pirmssezonas periodā kopīgi paveikts darbs. Donaldam Kairim laukumā bija komanda, kura zināja, ar kādiem līdzekļiem grib aizvest uzvaru. Pirmajās minūtēs tika paspiests groza apakšā – lai kāds talants ir Anžejs Pasečņiks, pret tāda izmēra vīriem viņam pretī stāties vēl grūti. Kad rīdzinieki kopīgām pūlēm aiztaisīja groza apakšu un brīvāku vaļu deva pretinieku ārējai līnijai, tā mūsu grozu piebēra trejačiem. Ja pirmajā puslaikā bez katastrofālām sekām (4/12), tad astoņi trāpījumi pēc pārtraukuma (visā spēlē 12/29) Minskai ļāva pārņemt vadību un to arī nosargāt. Pēdējās minūtēs bija glābšanās mēģinājums, pēdējās sekundēs pie tāda vefiņš pat varēja tikt, taču nebija neviens, kas pēc pretinieka neprecīziem soda metieniem paņem atlēkušo bumbu. Vakances centra un spēka uzbrucēja pozīcijā joprojām ir atklātas. Par to liecina arī ieraksts atlēkušo bumbu ailē – 34 pret 44.

“VEF Rīga” izpildījumā bija viena patiešām laba ceturtdaļa (otrā – 26:13) un kopumā veiksmīgs pirmais puslaiks. Tajā komanda ar ātru pāreju uzbrukumā, labu bumbas kustību un precīziem metieniem lika noprast, ka ne jau visa sezona būs pelēcīga. Labi sevi pieteica amerikānis Dī Brauns, kopā 16 punkti un astoņas piespēles, taču pavisam kluss bja otrajā puslaikā. Statstika laba, pamanāms, tomēr Roulenda pērn ierastie līdera dotumi un komandas pavilkšana smagākajos brīžos pagaidām pieder nākotnei. VEF uzbrukums kļūs daudzveidīgāks un pretinieku aizsardzībai grūtāk apturams pēc papildinjājuma iegūšanas garajā galā. Pagaidām – diezgan vienveidīgi un spēles izskaņā arī haotiski. Uzkurt uguntiņu nespēja arī spēli uz rezervistu soliņa sākušie – 23 punkti pret minskiešu 54.

“VEF Rīga” savas spēles meklējumi būs jāveic jau oficiālo spēļu laikā, turklāt katra nākamā arvien svarīgāka. Jau svētdien Maskavā nevajadzētu krist kaunā pret Maskavas “CSKA”, otrdien Rīgā pirmā Eiropas kausa izcīņas spēle pret Skopjes “MZT”.

VTB VIENOTĀ LĪGA

“VEF Rīga” – Minskas “Tsmoki” 83:89 (24:26, 50:39, 63:66). Brauns 16+8RP, Robinsons 14+9AB, Janičenoks 14, A. Bērziņš, Delininkaitis pa 10, Jahovičs 8, Pasečņiks 6, J. Bērziņš 5, Strēlnieks, Iļjins; Hanters, Trostiņeckis pa 17, Petijs 15, Mirkovičs 11, Bensons 9, Koršuks 8, Hārpers 7+10AB, Laškevičs 3, Ļutičs 2.