foto – bkventspils.lv

“VEF Rīga” turpina pieņemt ventspilnieku dāvanas 0

LBL čempionāta fināla ceturtajā spēlē “VEF Rīga” izbraukumā ar 78:69 pārspēja BK Ventspils”, sērijā panākot 3-1. Piektā spēle, kas var izrādīties arī pēdējā, pirmdienas vakarā notiks “Arēnā Rīga”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“VEF Rīga” šaj’ā finālā ir ja ne fiziski, tad morāli vairāk gatava uzvarēt un pagaidām bez vilcināšanās izmanto ventspilnieku uz paplātes pienestās dāvanas. Ja sērijas ceturtajā mačā Saldū vefiņam izdevās izdlābties pašā spēles galotnē, tad sestdien Ventspilī laukuma saimnieki atļāvās 23 kļūdas, kuras rīdziniekiem ļāva mainīt neveiksmīgi iesāktās spēles gaitu.

BK “Ventspils” spēli sāka tā, kā to komandai savā laukumā un bez atkāpšanās iespējām būtu jādara. Ar kustīgu uzbrukumu, labu precizitāti, agresīvu aizsardzību. 21:10 pēc pirmās ceturtdaļas un 25:10 12. minūtē – tik varens bija kurzemnieku pieteikums spēlei. Protams, ka ar lavīnas efektu šī sniega bumba tālāk velties nevarēja un “VEF Rīga” piebremzēja mājiniekus. Spēle kļuva pavisam nervoza un šādos apstākļos rīdzinieki bija nosvērtāki. BK “Ventspils” spēlē pārādījas kļūdu lērums (pirrmajā puslaikā – 13), tomēr lielajā pārtraukumā joprojām vairāk ko runāt bija VEF ģērbtuvē.

Spēles otro daļu ventspilnieki iesākā tāpat, kā pabeidza pirmo – kļūda, kļūda, kļūda… “VEF Rīga” sastāvā ir pietiekami daudz augstas klases meistaru, kas šādas dāvanas pārvērš gūtos punktos. Zavacka tālmetiens, Janičenoka tālmetiens, Daniela divi realizēti soda metieni – 23. minūtē jau 39:38 VEF labā. Spēles uzvarētājs faktiski bija izšķirts jau tobrīd. Galvās, lai gan ventspilnieku agonija turpinājās līdz pat spēles beigām. Pietrūka līderi, ticība un iekšēji resursi pārkārtot savu spēli. Turpretī “VEF Rīga” ar katru spēles minūti nospēlēja arvien pārliecinošāk. Sastāva variācijas iespējas arī Butautam nav plašas, punktus vefiņam guva tikai seši spēlētāji, taču meistarība tika likta lietā svarīgākajos brīžos. Otrajā puslaikā rīdzinieki trāpīja 7 no 9 trīspunktu metiniem, uzvarēja ciņu zem groziem, joprojām mazāk kļūdījās. Pelnīta uzvara!

“VEF Rīga” nonākuši vienas uzvaras attālumā no trešā pēc kārtas Latvijas čempionu titula. Iespēja to izcīnīt būs jau pirmdienas vakarā “Arēnā Rīga”.

LBL ČEMPIONĀTA FINĀLS

BK “Ventspils” – “VEF Rīga” 69:78 (21:10, 38:31, 51:55). Kembels 15, Timma 11, Laksa 10, Valters 9, Bērziņš 8, Meiers 7, Zaķis 6, Vairogs 3; Roulends, Daniels pa 18, Janičenoks, Bertāns pa 13, Kavaļausks, Zavacks pa 8. Sērijā 1-3.