Sports
Basketbols

“VEF Rīgas skolu superlīgā” triumfē 49. vidusskolas un Rīgas Franču liceja komandas 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Rīgas 49.vidusskolas zēnu komanda trešdien piekto gadu pēc kārtas triumfēja tradicionālajā “VEF Rīgas skolu superlīgas” basketbola turnīrā, bet meitenēm šoreiz labākās bija Rīgas Franču liceja basketbolistes.

Zēnu finālā Rīgas 49.vidusskols komanda uzvarēja Rīgas Teikas vidusskolu.

Savukārt trešo vietu ieguva Rīgas Valsts 3.ģimnāzija, kas ar 89:80 (43:52) uzveica Rīgas Hanzas vidusskolu.

Turnīra vērtīgākā spēlētāja balvu ieguva Kristaps Žurakovskis no Rīgas Hanzas vidusskolas.

Savukārt fināla simboliskajā izlasē iekļuva Nikolajs Zotovs un Artūrs Žagars (abi – Rīgas 49.vidsskola), Jēkabs Valdmanis (Rīgas Hanzas vidusskola), Alberts Putans (Rīgas Valsts 3.ģimnāzja) un Aivars Dambis (Rīgas Teikas vidusskola).

Tikmēr meiteņu finālā Rīgas Franču licejs ar 76:65 (46:35) uzvarēja Āgenskalna Valsts ģimnāziju.

Savukārt mačā par trešo vietu iepriekšējo piecu gadu turnīra uzvarētājas Rīgas 49.vidusskolas basketbolistes ar 79:50 (35:31) uzvarēja Rīgas Valsts 1.ģimnāziju. Uzvarētājām Māra Motte šajā mačā guva 44 punktus.

Tikmēr par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Baiba Čevere no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas.

Tikmēr finālturnīra simboliskajā pieciniekā bez Čeveres iekļuva arī Jete Nulle, Laura Meldere (abas – Rīgas Franču licejs), Motte no 49.vidusskolas un Hilda Snipe no 1.ģimnāzijas.

Šosezon zēnu turnīrā bija pieteikušās 28 skolu komandas, kamēr meitenēm par Rīgas labākās basketbola komandas titulu cīnījās 12 skolas.

“VEF Rīgas skolu superlīgas” sacensības norisinājās jau astoto gadu pēc kārtas, un tās ir kļuvušas par nozīmīgāko basketbola turnīru Rīgas vispārējās izglītības iestāžu basketbola komandām, pārņemot Rīgas domes kausa izcīņas labākās tradīcijas.

“VEF Rīgas skolu superlīga” tiek organizēta ar mērķi popularizēt basketbolu, vērst pusaudžu uzmanību uz aktīvu dzīvesveidu kā labu, pareizu un modernu izvēli, kā arī veicināt skolēnu patriotismu par savu skolu.

LA.lv