×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. septembris, 2016
Drukāt

Latviešiem trūkst tirgotāja gēna, saka Vējonis (19)

Zemkopības ministrs Jānis Dūkavs (no labās), Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis apmeklē izstādi "Rīga Food 2016" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.Zemkopības ministrs Jānis Dūkavs (no labās), Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis apmeklē izstādi "Rīga Food 2016" Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Foto - LETA

Papildināta ar galeriju.

Latvijā tiek ražoti izcilas kvalitātes pārtikas produkti, tomēr to realizācijai vajadzētu vairāk izkopt līdz šim trūkstošo tirgotāja gēnu, atklājot pārtikas industrijas izstādi “Riga Food 2016”, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Mūsu produkti ir izcili un pārsteidzoši, tomēr mums jāmācās tos pārdot. Latviešiem trūkst tirgotāja gēna, kuru vajadzētu izkopt,” sacīja Vējonis.

Viņš uzskata, ka pārtikas ražotāju lielākais potenciāls ir nišas produkti un bioloģiskā pārtika. “Tikai ar nišas produktiem un bioloģisko pārtiku varēsim iekarot jaunus tirgus. Tas ir zaļās Latvijas attīstības vektors,” sacīja prezidents.

Tāpat viņš aicināja jaunu produktu radīšanā sadarboties gan pārtikas ražotājiem, gan zinātniekiem.

“Tirgi ir mainījušies, drošības situācija ir mainījusies, no tā cieš ražotāji. Tomēr izaicinājumi nozīmē arī iespējas. Jaunu tirgu meklējumos nepieciešamas arī jaunas zināšanas, un šeit ļoti plašas iespējas ir ražotāju sadarbībai ar Latvijas Universitātes zinātniekiem, lai radītu jaunus produktus, kas būtu interesanti arī eksporta tirgiem,” sacīja Vējonis.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis, atklājot izstādi, atzina, ka Latvija raksturīga ar gardēžu sabiedrību.

“Parasti konservatīvais latvietis labprāt izgaršo ko jaunu. Sabiedrības atvērtība iespaido arī ražotājus, kuri spēj pozitīvi pārsteigt ar fantāziju un aizvien jauniem, inovatīviem produktiem. To apliecina arī izstādes piedāvājums,” sacīja premjers.

Šodien Ķīpsalas izstāžu kompleksā atklāta pārtikas industrijas izstāde “Riga Food 2016”, kuras ievadā tika apbalvoti Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) rīkotā vietējo augstākās kvalitātes piena produktu konkursa laureāti.

Piena produkti tika vērtēti sešās grupās – 2015.-2016.gada labākie jaunie produkti, kefīrs ar tauku saturu līdz 3%, biezpiens ar tauku saturu 9%, krējums ar tauku saturu 20%, augstākā labuma sviests, kā arī nogatavināts “Holandes” tipa puscietais siers.

“Riga Food” rīko izstāžu sabiedrība “BT1” sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Agroresursu un ekonomikas institūtu, Latvijas Tehnoloģisko centru, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, SIA “EEN Latvija”, Pavāru klubu, Latvijas Bārmeņu federāciju, organizāciju “Diplomatic Economic Club Latvia” un vēļ citiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Bet iemetēja gēns saglabāts.

 2. Daži latvieši gan labi iemanījušies iesmērēt visai tautai “sūdu par pīrādziņu”.

 3. Vējoņa kungs varbūt nezin, taču, kopš LV gandrīz beigusies rūpniecība, liela daļa pavalstnieku jau dzīvo pēc “kupi – prodai” principa un, visticamāk, nodos to pēcnācējiem …

 4. Ko var “apriet” citus mūžīgi? Taisnību jau pateica, nav jēga ražot, ja nevar pārdot. Literāri izteicās un? Būtu paši paklausījušies vai palasījuši kādu valodu izmanto komentāros. Prezidentam nav ne vainas. Ir viegli runāt, kad pašam tas darbs nav jādara – aizej un izdari labāk, tad arī varēs runāt, nevis komentē aiz muguras.

  • To, ka vajag ražot tieši tik daudz cik vajag sen jau nav nekāda gudrība. Kāds tam sakars ar prezidentu, un kāpēc “aizmuguriski”. Ko tev dos tas un kas no tā mainīsies ja es nosaukšu savu uzvārdu? Problēma ir tā, ka viens otrs domā kļūt bagāts stulbi ražojot nevajadzīgu nevienam preci. Tieši tas, ko Emsis nosaucis par naivumu ir jautājuma atrisinājums, proti, visam ražotām jābūt pasūtītam iepriekš. Un to nesaprot arī Vējonis un Dukavs un neko nedara šajā virzienā.

 5. Oo, BezVējonis izrādās ir gēnu inžnieris. Par mūsu pašreizējo prezidentu arī varētu teikt – trūkst prezidenta gēnu. Tukša vieta ar nelabu akcentu.

 6. Manu prāt mums trūkst laba Prezidenta!!!

 7. Mums nez kāpēc pie teikšanas mūžīgi tie ar vagara un kangara gēniem.

 8. Par kādiem latviešiem bija runa. Zemniekam nevajag to gēnu. Tas gēns noderētu Dukavam ar Kučinski. Tas man kaut kā atgādina Hruščova laikus, kad pilnas avīzes ir bijušas ar Hruščova “vērtīgiem padomiem”: kā celt zinātni, ko audzēt laukos un tā tālāk. Ar to viss arī beidzās, proti, kā gaļas rindas kilometru garumā bija, tā arī palika. Cik man ir zināms, tad lauksaimniecības universitāte intensīvi strādā ar lauciniekiem. Kādus vēl zinātniekus tur vajag? Zinātnieki meklēs zīda ceļus latvijas precei bet Dukavs ar krievu ministriem bez bises medīs Lietuvas mežos?

 9. tik nez kāpēc nepasaka,ka visus,kas mēģina veidot kādu savu uzņēmumu,ar nodokļiem un birokrātiju iznīcina jau pašā sākumā! un ko te piemin zinātniekus,ja valdība zinātniekus neatbalsta! cik daudz nav nācies dzirdēt no zinātnieku puses,ka viņi izgudrojuši ļoti daudz kā,kas nākotnē nestu valstij peļņu,bet nav valsts finansējuma un tālāk netiek!

 10. Toties mums ir citi nejauki gēni

 11. Var taču mēģināt latviešus ģenētiski modificēt.

 12. Kāpēc Latvijā par ierēdņiem, deputātiem, ministriem un prezidentiem lien cilvēki, kuriem nav saimnieka gēna?

  • Tāpēc, dēliņ, ka pie mums saimnieku nav, tos visus Staļins aizveda, tagad ir īpašnieki-prihvatizātori, tā saucamie dīvāna zemnieki. MK sargā to demokrātiskas tiesības.

 13. Mācās, študenti:” Mildronāta pārdošanas apjomi Krievijā dubultojušies “

 14. Iesmērētēja gēna – labāk, lai nu nav gan! Laba prece pašiem, kas no citurienes – lai pastāv aiz nodokļiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+