Latvijā
Politika

Vējonis: No tiesnešiem jāprasa drosme spriest taisnīgu tiesu6

Foto – Valsts prezidenta kanceleja.

Mums no visiem tiesnešiem ir jāprasa profesionalitāte, atbildība un drosme spriest taisnīgu tiesu un izlemt sarežģītus jautājumus, šodien Latvijas tiesu sistēmas simtgadei veltītajā konferencē sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents vērsa klātesošo uzmanību uz pirmās instances tiesas tiesnešiem, kuri veido visas tiesu sistēmas pamatu. Tiesu reformas tika veiktas ar mērķi, lai rajona vai pilsētas tiesa spētu izskatīt un taisnīgi izspriest katru lietu.

“Līdz ar to ir īpaši svarīgi, ka jau pirmās instances tiesas tiesnesis profesionāli izdara visu, lai varētu teikt, ka process ir bijis godīgs un rezultāts ir taisnīgs. Ja šodien nebūsim prasīgi un akceptēsim, ka pirmās instances tiesas tiesnesis var arī netikt galā ar kādām lietām, vietā ir jautājums – vai mēs neatrodamies jaunu problēmu priekšā?” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Vienlaikus Valsts prezidents aicināja Saeimas Juridisko komisiju un Tieslietu ministriju turpināt pilnveidot tiesnešu disciplināratbildības un kvalifikācijas novērtēšanas regulējumu.

“Tiesnešu disciplināratbildības noilguma termiņiem ir jābūt garākiem, jo mēs bieži vien par izdarītājiem pārkāpumiem uzzinām vēlāk par likumā noteiktajiem diviem gadiem. Ir jāparedz iespēja veikt tiesnešu kvalifikācijas ārpuskārtas novērtēšanu arī ārpus disciplināratbildības procesa, ja tam ir svarīgi iemesli. Tāpat jāizvērtē, kā padarīt efektīvākus un iedarbīgākus tiesnešu kvalifikācijas novērtēšanas un disciplināratbildības mehānismus,” norādīja Raimonds Vējonis.

LA.lv