Latvijā
Novados

Vējonis piedalās “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100” pasākumos0

Foto: Kate Šterna

Šodien Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālā vizītē apmeklē Liepāju, kur visas dienas garumā piedalīsies tvaikoņa “Saratov” sagaidīšanas rekonstrukcijai un 1919.gada notikumu piemiņai veltītajos pasākumos.

Kā pirmais šīs svinīgās un Latvijas vēsturei tik nozīmīgās dienas piemiņas pasākums bija ekumēniskais dievkalpojums Liepājas Sv. Annas Evanģēliski luteriskajā baznīcā, kurā piedalījās mūsu valsts augstākā amatpersona un prezidenta biroja pārstāvji, Liepājas mērs Jānis Vilnītis un iepriekšējais ilggadējais pilsētas galva Uldis Sesks.

Tāpat pasākumā piedalījās Francijas vēstniecības militārais atašejs Stīvens Lošleisters, Francijas Kultūras institūta direktors Žils Bonviāls, ASV vēstniecības politiskais atašejs Kenets Zurčers , kultūras atašejs Rajens Pesekas un Krievijas ģenerālkonsuls Liepājā Vladimirs Beļeckis.

Vējonis piedalās “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100” pasākumos

Kopā ar augstajiem viesiem dievnamu apmeklēja arī liepājnieki, kuriem bija unikāla iespēja noklausīties sprediķi un visu Liepājas konfesiju vadītāju vēlējumus Latvijai un tās vadītājiem.

Godinot 100 gadus seno notikumu piemiņu, uz dievkalpojumu Sv.Annas baznīcā ieradās arī Lielbritānijas vēstniecības delegācija paša vēstnieka Kīta Šenona vadībā, piedaloties militārajam atašejam, gaisa spēku majoram Markam Sapsfordam , Herberta Granta Vatsona radiniekiem un majora Ostina Kīnena ģimenes pārstāvjiem.

1919. gada martā majors Ostins Kīnens bija britu militārās misijas vadītājs Liepājā, uz kurieni bija pārcēlusies Latvijas Pagaidu valdība. Tobrīd Rīga bija Krievijas armijas rokās. 

Viņš bija atbildīgs par Pagaidu valdības Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa sākotnējo aizsardzību britu militārajā misijā Liepājā, pēc tam – par K. Ulmaņa un ministru kabineta drošu nokļūšanu uz “Saratov” klāja.

Jāpiebilst, ka pirms divām dienām majora mazmeitas ieradās Latvijā un atveda lielo dzintaru, kuru Kārlis Ulmanis kādreiz dāvāja Ostinam Kīnenam kā pateicību par viņa ieguldījumu Latvijas valsts tapšanas procesā. Šis eksponāts nu būs apskatāms Latvijas Kara muzejā.

Pēc dievkalpojuma Liepājas Sv. Annas Evanģēliski luteriskajā baznīcā prezidents Raimonds Vējonis un augstie viesi devās uz Liepājas domi, kur godinot Latvijas valsts dibināšanas piemiņu un Liepājas lomu tā laika notikumos, pie pilsētas mēra Jāņa Vilnīša tika rīkota svinīgā pieņemšana.

Turpinoties svētku programmai, šodien Liepājas promenādē pie Muitas mājas paredzēta vērienīga vēsturisko notikumu rekonstrukcija “Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā – 100”, kas sāksies pulksten 18.00.

Saistītie raksti

Tā būs simboliska pagaidu valdības nokāpšana no klāja. Šo notikumu ar svinīgajām uzrunām, dziesmām un parādi izspēlēs kupls dalībnieku skaits, piedaloties aktieriem un dažādiem mūzikas kolektīviem. Pasākuma norises vieta tiks iekārtota precīzi un stilistiski atbilstoši 1919. gada vēsturisko fotoattēlu piemēriem. Latvijas valdības lomas uzticētas Liepājas teātra aktieriem, bet sagaidītāju pulkā būs brīvprātīgie statisti.

Vēsturiskajai rekonstrukcijai sekos gājiens no Vecās ostmalas uz Jāņa Čakstes laukumu, kur svinības turpināsies ar NBS Štāba orķestra priekšnesumiem, koru sadziedāšanos un ārvalstu kolektīvu piedalīšanos.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uzpirkts vai pilnīgs nejēga: uzņēmējs sašutis par plāniem Naukšēnus un Rūjienu pievienot Valkai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cīņa par klientiem turpinās: lidosta “Rīga” ziņo policijai
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
31 minūtes
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
2 stundas