×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Vērienīgais deju uzvedums “No zobena saule lēca” šovasar būs redzams Dikļos

Foto: Ieva Lūka, LETAFoto: Ieva Lūka, LETA

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" Ķīpsalas hallē.

Šī gada vasaras saulgriežos, 21. jūnijā, Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos notiks vērienīga dejas izrāde “No zobena saule lēca”, kuru organizē Kocēnu novada dome, LA.lv uzzināja domē.

Režisora Uģa Brikmaņa deju izrādes stāstu Agra Daņiļeviča horeogrāfijā krāšņā un aizraujošā uzvedumā paudīs aptuveni 500 dalībnieku – Vidzemes kori un deju ansambļi, bungu un dūdu grupa “Auļi”, etnomūziķi Zane Šmite, Ivars Cinkuss, Kristīne Ādmine, Liene Brence.

Dejas lieluzvedumu 2010. un 2013. gadā bija iespējams vērot Ķīpsalas hallē Rīgā, bet šogad izrādi vēl iespaidīgāku darīs norises vieta – Neikenkalna dabas koncertzāle, ļaujot ikvienam klātesošajam izjust apkārtējās vides burvību, īpašo Saulgriežu noskaņu dabā un tautas vienotību.

Dejas izrāde “No zobena saule lēca” ir unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita, bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi atspoguļots dejā, rituālos, dziesmās un scenogrāfiskos simbolos. Izrādes veidotāji radījuši būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļo tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Deju horeogrāfija, iespaidīgais dalībnieku skaits, spēcīgā Auļu mūzika ļaus emocionāli uzrunāt ikvienu skatītāju, radot spilgtu pārdzīvojumu un raisot patriotiskas jūtas.

Uzvedumu veido profesionāla komanda: horeogrāfs Agris Daņiļēvičs; režisors Uģis Brikmanis; muzikālie vadītāji Ilze Grunte un Kaspars Bārbals, mūzika – bungu un dūdu grupa Auļi, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Projekta producents Edžus Arums (biedrība “TDA Katvari”).

Izrādes tapšanā iesaistījušies gan pieaugušo, gan bērnu un jauniešu kolektīvi no Kocēnu, Burtnieku, Rūjienas, Beverīnas, Naukšēnu, Mazsalacas novada un Valmieras pilsētas. Jau šobrīd aktīvi norisinās izrādes programmas apguve gan individuāli kolektīvos, gan arī kopmēģinājumos, kas norisinās Kocēnos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+