×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Vešņakovs: 17 000 pensionāru Latvijā saņem pensiju Krievijas rubļos (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ap 17 tūkstošiem pensionāru, kas dzīvo Latvijā, saņem pensiju no Krievijas Pensiju fonda, un tās tiek aprēķināta atbilstoši darba stāžam rubļos, intervijā paziņoja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Viņš atzina, ka pašlaik valūtas kurss ir mainījies ne par labu pensiju saņēmējiem – eiro izteiksmē pensija kļuvusi mazāka.

“2015.gadā notiks pensiju indeksācija atbilstoši inflācijas rādītājam. Tādēļ noteikta kompensācija pilnīgi noteikti būs. Protams, ka tas pilnā mērā nesegs rubļa kursa kritumu,” sacīja Vešņakovs.

Tajā pašā laikā vēstnieks uzsvēra, ka attiecībā uz 13 tūkstošiem pensionēto militārpersonu starp Latviju un Krieviju noslēgta vienošanās, kas paredz, ka viņi pret šādām valūtu svārstībām ir aizsargāti. “Piemēram, ja viņi saņem pensiju 350 eiro apmērā [mēnesī], tad mazāk viņi nesaņems arī tad, ja mainās rubļa un eiro kurss. Tādēļ šai pensionāru kategorijai šodien nav par ko uztraukties,” piebilda Vešņakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Militārie pensionāri 13000; sievu tik pat, bērnu katrā ģimenē minimums 2, tātad kopā 52000. Bet šiem bērniem arī jau vismas 2 bērni, tātad vēl 52000. Kopā 104000 tikai militāro pensionāru ģimenes locekļu, kas uzticīgi Latvijas valstij?! Vai okupācija bija, bet okupantu nav?!

  2. Pilnīgi drošs, ka ne viena no pieminētām “kategorijam” ne lasa LA.

Draugiem Facebook Twitter Google+