×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. februāris, 2013
Drukāt

VID: līdz ar eiro ieviešanu būs jāveic lielas izmaiņas uzskaites sistēmās

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) līdz ar eiro ieviešanu būs jāveic lielas izmaiņas uzskaites sistēmās, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” pavēstīja VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova.

“Līdz ar eiro ieviešanu paredzēts sākt lietot arī uzkrājumu principu uzskaitē un līdz ar to būs jāuzlabo uzskaites sistēmas. Tas nozīmē, ka būs vajadzīgas ne tikai mūsu aktivitātes, bet būs jāmaina arī Ministru kabineta noteikumi. Tas ir nopietns darbu komplekss, kas skars nodokļu uzskaites sistēmu, un vienā dienā to izdarīt nevar,” viņa sacīja.

Jezdakova pastāstīja, ka uzskaites sistēmu izmaiņām būs nepieciešami lieli līdzekļi, kurus VID mēģinās prasīt no budžeta un Eiropas Savienības. “Diezin vai mēs visus līdzekļus varēsim saņemt no budžeta, tādēļ mēs šiem pasākumiem plānojam meklēt atbalstu arī Eiropas Savienībā,” viņa norādīja.

Uz jautājumu, vai par eiro ieviešanu VID konsultējas ar kolēģiem Igaunijā, Jezdakova atbildēja, ka Igaunijā šis process noritēja mierīgi. “Tomēr ir visai grūti salīdzināt mūsu problēmas ar mūsu igauņu kolēģu problēmām. Igaunijas nodokļu administrācijas sistēmas tomēr nav tik attīstītas kā mūsējās. Viņiem ir vienkāršāki likumi, un līdz ar to arī administrēšanas sistēmas ir vienkāršākas. Tādēļ to ir grūti salīdzināt – viņu sistēma ir citādāka,” viņa piebilda.

Jezdakova atzina, ka tas, kā Latvijas VID izdosies pāriet uz eiro, būs atkarīgs no tā, kā šīs lietas paredzēs likumos. “Iespējamas problēmas var veidoties ar to, ka nodokļu maksātājiem ir tiesības un iespējas savas deklarācijas precizēt triju gadu laikā. Līdz ar to būs jautājums – mums šīs deklarācijās norādītās summas pārrēķināt eiro vai ne? Tas varētu būt jautājums, kas vēl pilnībā nav skaidrs,” viņa paskaidroja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+