Latvijā
Sabiedrība

VID “melnajā sarakstā” iekļauti 29 darbinieki4


Valsts ieņēmumu dienesta ēka.
Valsts ieņēmumu dienesta ēka.
Foto – VID

Finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniegtajā iespējami negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku sarakstā ir iekļauti 29 VID darbinieki, šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē apstiprināja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

VID Sabiedrisko attiecību daļā norādīja, ka informācijai, kas saistīta ar, iespējams, negodprātīgo darbinieku vērtēšanu, ir ierobežota pieeja (noteikts slepenības statuss), līdz ar to VID sīkāk nekomentēs šo sarakstu.

Iepriekš mediji bija vēstījuši, ka sarakstā esot iekļauti 173 darbinieki. Pētersone jau pagājušajā nedēļā norādīja, ka medijos izskanējušais darbinieku skaits – 173 – nekādā veidā nav saistīts ar to sarakstu, ko Pētersone iesniegusi Reizniecei-Ozolai. Šo VID amatpersonu deklarāciju padziļināta izvērtēšana par 2014.-2015.gadu tiek veikta jau kopš septembra.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Pētersone finanšu ministrei iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdevusi Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, ka tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, nestrādātu esošajās VID struktūrās.

Tuvākajā laikā Reizniece-Ozola arī uzdevusi veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Reizniece-Ozola norādīja, ka patlaban nevar komentēt, vai šī rotācija tiks veikta arī reģionālajās struktūrvienībās, taču pilnīgi noteikti tā ir jāveic svarīgākajās struktūrās, proti, Finanšu policijas pārvaldē, Muitas policijas pārvaldē, Nodokļu kontroles pārvaldē un Nodokļu parādu piedziņas pārvaldē. Ja Pētersone redzēs nepieciešamību veikt plašākas rotācijas, viņa tās var īstenot, sacīja Reizniece-Ozola.

Pētersone, jautāta, vai šāda rotācija nozīmēs, ka struktūrvienību vadītāji varētu zaudēt darbu vai tikai tiktu norīkoti darbā dienesta citā struktūrā, sacīja, ka tas vēl ir jāanalizē.

LA.lv