Latvijā
Novados

VIDEO: Atklāti jauni salmonelozes gadījumi Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto AP/Scanpix/LETA

Kuldīga slimnīcas Dzemdību nodaļa ir slēgta jau otro nedēļu. No četrām vecmātēm ar salmonelozi bija saslimušas divas. Tagad zināms, ka vēl vienam nodaļas darbiniekam konstatēta bīstamā slimība. Arī vēl vienam jaundzimušajam un jaunajai māmiņai, vēstīja “LNT Ziņas”.

Līdz ar to Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC) ir ziņas par 13 salmonelozes gadījumiem, kas ir epidemioloģiski saistīti ar Kuldīgas Dzemdību nodaļu. Starp tiem ir deviņi jaundzimušie un četri pieaugušie.

“Periods, kas bija skarts ar šo infekciju konkrētā nodaļā, ir tagad pagarinājies uz atpakaļejošu datumu uz maija beigām.

Un tas nozīmē, ka atkal bija jāapzina visi, kas dzimuši kopš maija, jo nav izslēgts, ka pa starpu starp maija gadījumu un jūlija un augusta gadījumu varēja būt arī citi gadījumi, jo infekcija izplatās kontakta ceļā no viena cilvēka uz otru,” skaidro SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Juris Perevoščikovs.

Saistītie raksti
Kuldīgas slimnīcas Dzemdību nodaļā konstatēts rets Salmonellas baktēriju paveids.

Tas Latvijā parādījies tikai šogad februārī kādam pacientam, kurš bieži devās ceļojumos ārzemēs. Arī šī pacienta saistība ar Kuldīgas gadījumu tiek pārbaudīta.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv