Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
4. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Brīvdabas muzejā 43. reizi norisinās lietišķās mākslas gadatirgus

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Meistars Pēteris Graudulis izstādē Brīvdabas muzejā.

Brīvdabas muzejā sestdien, 4. jūnijā, sācies latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Jau no agra rīta gadatirgus noskaņas izbaudīja simtiem cilvēku un daudzi atzīst, ka tā ir arī kā izstāde, kas parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus. Savukārt amatniekiem šis gadatirgus ir īpašs notikums – lai tajā varētu tirgoties, jāsaņem atļauja par to, ka darinājumi ir autentiski darinājumi, turklāt tiek gūtas emocijas un ierosme arī turpmākajam darbam.

Jana, audēja: “Cilvēki ar savām emocijām uzlādē meistarus un tad arvien gribas kaut ko jaunu darināt un viņi pasaka priekšā, ko darīt, ko viņi vēlas.”

Gadatirgus Brīvdabas muzejā turpināsies arī svētdien. Apmeklētājus priecēs folkloras kopas, deju kolektīvi un kori, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādes. Darbosies arī latviešu virtuve un būs iespēja iegādāties ne vien amatnieku darinājumus, bet arī latviešu virtuves gardumus.

Šāds gadatirgus ik gadu notiek jau gadu desmitiem ilgi, šogad tas tiek rīkots jau 43 reizi.

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+