Mobilā versija
+0.8°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
4. jūnijs, 2016
Drukāt

VIDEO: Brīvdabas muzejā 43. reizi norisinās lietišķās mākslas gadatirgus

Foto - Andris OzoliņšFoto - Andris Ozoliņš

Meistars Pēteris Graudulis izstādē Brīvdabas muzejā.

Brīvdabas muzejā sestdien, 4. jūnijā, sācies latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus.

Jau no agra rīta gadatirgus noskaņas izbaudīja simtiem cilvēku un daudzi atzīst, ka tā ir arī kā izstāde, kas parāda tautas lietišķās mākslas labākās tradīcijas un amatniekus. Savukārt amatniekiem šis gadatirgus ir īpašs notikums – lai tajā varētu tirgoties, jāsaņem atļauja par to, ka darinājumi ir autentiski darinājumi, turklāt tiek gūtas emocijas un ierosme arī turpmākajam darbam.

Jana, audēja: “Cilvēki ar savām emocijām uzlādē meistarus un tad arvien gribas kaut ko jaunu darināt un viņi pasaka priekšā, ko darīt, ko viņi vēlas.”

Gadatirgus Brīvdabas muzejā turpināsies arī svētdien. Apmeklētājus priecēs folkloras kopas, deju kolektīvi un kori, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādes. Darbosies arī latviešu virtuve un būs iespēja iegādāties ne vien amatnieku darinājumus, bet arī latviešu virtuves gardumus.

Šāds gadatirgus ik gadu notiek jau gadu desmitiem ilgi, šogad tas tiek rīkots jau 43 reizi.

Pievienot komentāru

Tūrists pēc atpūtas Vecrīgā vairs nespēj atrast ceļu līdz viesnīcai (1)Likumsargi šorīt līdz viesnīcai nogādājuši apmaldījušos tūristu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Kaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokliKaimiņu sadusmo kliba jaunieša skaļā pārvietošanās pa dzīvokli un viņš izsauc likumsargus, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
Draugiem Facebook Twitter Google+