×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2018
Drukāt

VIDEO: Kas nepatika Rubenim un par ko apvainojās Šipkēvics. “Labvakar” – 30 (16)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Televīzijas raidījums “Labvakar” atzīmēs 30 gadu jubileju. Atzīmējot šo faktu, 31.janvārī, LTV1 ēterā satiksies vadītāju trio – Edvīns Inkēns, Ojārs Rubenis un Jānis Šipkēvics.

1988. gada 31. janvārī “Labvakar” pirmoreiz izskanēja Latvijas Televīzijā, un ātri kļuva par sinonīmu tautas atmodai un neatkarības alkām.

Caurskatot visu vairākus gadus krāto “Labvakar” materiālu arhīvu, tā vadītāji šodien piedāvās savu tā laika sižetu izvēli. Daudzi laika gaitā ir pazaudēti, tādēļ izmantoti materiāli, ko ierakstījuši raidījuma skatītāji.

Ko par leģendārā televīzijas raidījuma “Labvakar” tapšanu atceras Ojārs Rubenis, skatieties video.

Vairāk lasiet intervijā “Latvijas Avīzē” trešdien, 31.janvārī.

Video – Vita Krauja, Karīna Miezāja

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Rubenim atkal, protams, bija jāpaliekuļo… Viņam tāds darbs un statuss… Bet, ja nopietni, tad laikam nevienā PSRS bijušajā kolonijā tas 1991.g. pilsonības nulles variants neko labu nav devis. Manuprāt, kādi 95% krievvalodīgie vēlējās lai derusifikācija nenotiek, varbūt tikai tie “lojālākie” vēlējās lai komunistu režīmu nomaina prokrievisku kapitālistu kārtība. Varbūt kāds 1% bija arī par latvisku Latviju. Tāds varbūt bija tik tiešām lojālais Tolpežņikovs, Ludmila Azarova un ebrejs Naums Lifšics, bet Kosteņecku viņiem laikam nevar pieskaitīt.

 2. Ukrainā, Moldovā, Balkrievijā, Kazahstānā visiem okupantiem, kolonistiem 1991.g. iedeva uz haļavu pilsonību, vai tāpēc lielkrievu šovinisti tur palikuši lojālāki?

 3. ..
  Atgādināsim, ka tā saucamās digitālās televīzijas krimināllietas ietvaros bijušajam Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valsts pilnvarniekam O.Rubenim piemērots 18 tūkstošu eiro sods. Digitālās televīzijas krimināllieta ir saistīta ar Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra un firmas “Kempmayer …

 4. Vēsturiskā patiesība Atbildēt

  Svinam č e k a s organizētu k o m u n i s t u pārkrāsošanās (oficiāli – pārkārtošanās – perestroikas) projekta jubileju! Urā! Vakars klāt Latvijas valstij, dienu nebaudījušai…
  Mainījusies forma, nemainīgs saturs – vara un nauda tikai izredzētajiem.

 5. Vēsturiskā patiesība Atbildēt

  Svinam čekas organizētu komunistu pārkrāsošanās (oficiāli – pārkārtošanās – perestroikas) projekta jubileju! Urā! Vakars klāt Latvijas valstij, dienu nebaudījušai…
  Mainījusies forma, nemainīgs saturs – vara un nauda tikai izredzētajiem.

 6. Vēsturiskā patiesība Atbildēt

  Svinam čekas organizētu komunistu pārkrāsošanās (oficiāli – pārkārtošanās – perestroikas) projekta jubileju! Urā!
  Mainījusies forma, nemainīgs saturs – vara un nauda tikai izredzētajiem.

 7. Būtu nu labāk paklusējis. Salīdzinājums ar ASV tikai liecina par pilnīgu lietu neizpratni. Tur cilvēki ierodas no visas pasaules un neuzspiež savu valodu visai sabiedrībai, bet šeit tie ieradās kolonizācijas rezultātā un nokļuvuši pēkšņi neatkarīgā valstī tie cenšas paturēt savas okupantu priekšrocības. Un ir jau tie latviešu kolaboracionisti kuriem sava tauta pie vienas vietas, ka tik var izpatikt bijušiem saimniekiem. Un tautu šķeļ ne jau NA , bet tadi pārgudri opji, kas tēlo demokrātus ar prokrievisku piesmaku.

  • Nav ko kašāties par to kas būtu, bet rezultāti kā uz delnas. Kā parasti, kur divi mākslīgi salaisti matos, tur trešie neiesprinkstot savāc visu. Un jo vairāk kūdam, jo trešajiem guvums lielāks. Paskati tukšos lauku apvidus, izpārdoto zemi un mežus ārzemniekiem, elektro enerģijas OIK, Zviedru ievesto atkritumu afēras, auto apdrošināšanas un ceļa nodokļu spožo apsurdu. Un neviena vainīgā. Tā tikai turpinām kurināt naidu, līdz akmens uz akmeni nepaliks. Cietas mums tās galvas, ka pat uz tām akmeņus var skaldīt.

 8. Pareizi runāt , pareizi domāt, to “”labvakar” šodien ar savu darbu nepieciešams turpināt. Nacionāļi ar savu politiku ir tikai veicinājuši nevajadzīgu šķelšanos un iedzīvotāju plūšanu prom no Latvijas. Mēs Latvijā plēšamies bez vajadzības. Bet cik sakausētas dažādas tautības Amerikā un visi lepni par savu zemi. No senās gudrības nekur nespruksi – Miers baro. Nemiers tikai posta. – Barikāžu laikā krievu valoda nebija retums un nevienu neaizvainoja. Tikai mākslīgā cilvēku dalīšana pilsoņos un nepilsoņos ir radījusi grūti dzēšamus aizvainojumus abām pusēm.

  • Atkal tā lielkrievu šovinistu demagoģija par pilsoņiem un nepilsoņiem… Paga, Ukrainā, Moldovā, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Kazahstānā 1991.gadā visiem, tajā skaitā okupantiem, kolonistiem, rusifikatoriem, uz raso iedeva pilsonību… Kurā minētajā bijušajā PSRS kolonijā okupanti, kolonisti, rusifikatori – dažādu tautību lielkrievu šovinisti palika dēļ tā lojālāki pret pamattautu un sāka nesavtīgi aizstāvēt pamattautas nacionālās, ģeopolitiskās intereses un izrādīt pretestību Kremļa ietekmei? Vai tad nebija tā, ka dažādu tautību lielkrievu šovinisti tikai izmantoja to uz haļavu iedoto pilsonību, lai efektīvāk veiktu dažādas politiskas, informatīvas, ekonomiskas un cita paveida diversijas, kaitnīecību pret minētajām jaunajām valstīm?

  • Krievu skaļie bariņi nav retums, ejot valsts svētkos uz uguņošanu, tādu barikādēs nebija nemaz!

   • Būtu nokaunējies un savu naidu un dumību melojot nevajadzētu afišēt. Pienākums būtu atvainoties tiem piederīgajiem nelatviešiem, kuru tuvinieki nolika galviņas uz 4. maija ziedokļa.

    • Vai tad 4. maijs tikai nenomainīja krievu komunistisko režīmu pret prokrievisko latviešu un krievvalodīgo elites kapitālismu Latvijā? Un bez deokupācijas, dekolonizācijas, derusifikācijas, lustrācijas principā viss sliktais – okupācijas, kolonizācijas, rusifikāvijas postošās sekas taču turpinājās?

     • Vai tad Latvijas zeme, meži, veikalu ķēdes, bankas būtu krievvalodīgo rokās. Kā jau teicu, kamēr divi villojas, trešie savāc visu. Tā taču kolonistu pakļaušanas aksioma.

Draugiem Facebook Twitter Google+