×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
7. augusts, 2018
Drukāt

VIDEO: Kreituse: Saeimas vēlēšanas pārtop par reģionālajām (8)

kreituse

Ekrānuzņēmums

“Kad mēs no likuma izņēmām to, ka deputāts var balotēties visos piecos vēlēšanu apgabalos, un atstājām tikai vienu, tas bija labi domāts – lai nebūtu tā, ka viena lokomotīve izbrauc cauri visai Latvijai un savelk iekšā tukšos vagonus. Bet ir arī otra lieta. Tagad arvien vairāk un vairāk parādās, ka reģionos sarakstos ir reģionālie līderi un ka cilvēks balso par savējo. Rodas jautājums, vai tas vietējais ievēlētais domās valstiskā līmenī vai viņš domās, kā uztaisīt tā, lai savā reģionā ir labāk,” Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” norādot, ka pašreizējā sistēmā Saeimas vēlēšanas pārtop par reģionālajām vēlēšanām.

Kreituse norādīja, ka piemērs tam, kā tiek aizstāvētas reģionālās intereses manāms arī OIK lietā. “Šorīt, kad Ašeradena kungs bija mums izstāstījis par OIK, skatītāja jautājums bija – “Bet kāpēc jūs Tukumā neesat slēguši šādu te staciju, kura nedarbojas?” Viss ir ļoti vienkārši! Viens no Tukuma līderiem ir “Vienotībā”, un tātad šeit parādās šī vietējā, reģionālā ieinteresētība, kas var kļūt par kavēkli valstiskai attīstībai,” sacīja profesore.

Kreituse aicināja vēlētāju izvērtēt, cik spējīgi viņu reģionālie līderi būtu valstiskā līmenī: “Vēlētājam būtu jāpārdomā, vai tas vietējais pagastvecis, kas ļoti labi strādā uz vietas, redz tālāk par, piemēram, Unguru cūku fermu. Vai viņš redz arī citas problēmas par citām fermām, kas ir apkārt? Vai arī tikai, lai dabūtu to miljonu un uz vietas samaksātu vietējam ražotājam?”

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Valstiska domāšana? Vai tas ir kā Kruščovs paziņoja ka visā Latvijā jaaudzē kukurūza ? Vai Latvijas apgabalos vietējie lauksaimnieki nezināja kas viss labāk aug viņu apgabalā? Lauksaimnieki nedrīkstēja izlemt ko audzēt jo “valstiskā domāšana” zināja labāk. Lai mazie gariņi stāv pie malas jo Rīgā sēž vara ar valstisku domāšanu.

 2. Paldies, Ilga Kreituse, piekrītu Jums!

 3. Paldies, Ilga Kreituse, piekrītu Jums : )

 4. Lielākā daļa varas elitē ir pāķi…sabraukuši no visādām muhasranskām 100tajiem kilometriem un tml. jau 3 gadu desmitu nav spējīgi valstiski domāt.

 5. Kas ir “arkengeli”?!

 6. mūdzis regionālis Atbildēt

  Kas ,kur un kad publicēs 1000 kandidātu uz100 krēsliem Saeimā?Vēlētājiem ir svarīgi tuvu(detalizēti) iepazīt tos,kas uz turieni tiek bīdīti.

 7. Ak, Ilga!
  Pati esi laucinieku izcelsmes, bet kāpēc domā, ka tie no laukiem ir mazāk valstiski domājoši. Man gan šķiet, balstoties uz pieredzi, otrādi – rīdzinieki ir aprobežotāki, melīgāki un ciniskāki. Protams, nedrīkst visus vērtēt ar vienu mērauklu, bet kopējās tendences nav noslēpjamas. Zinu, ko apgalvoju, jo varu salīdzināt kaut vai tāpēc, ka man ir pieredze.

 8. … Nu brinas un brinas rezultatos no pasu izcepta Regionalisma … !!!

  … Kur palikusi latviesu tikumiba un godaprats … latviska izglitiba, nu jau 28 gadus par velu … bet vai tos nenokava si pati bailigas vai nodevigas nomeklaturas pasi vecie arkengeli pasargot tikai savas personigas intereses … un tagad brinas, ka vesela paaudze uzaugusi bez izaudzetiem valstsviriem vai valstssievam … !!!

  … Varbut, varbut vel Murnieces vai Melnbardes personas … varetu saskatit kaut ko no valsts limena domasanam un vajadzigam izdaribam, ka ari no vel par nenobrieduso patriotu veciem no latviskas kulturas nesejas partijas vidus… !

  … Padomasim letini, ko nu darisim … vai tikai turpinasim gaudot un zeloties …. ???!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+