Pasaulē
Eiropa

VIDEO. Lielbritānijā Latvijas un citu ES valstu pilsoņiem būs jauns uzturēšanās statuss0


Londona.
Londona.
Foto: LETA/REUTER

Lielbritānijas garantijas Eiropas Savienības pilsoņiem gan uzturēšanās atļauju, gan drošības jomā ir nemainīgas. Ar šādu vēstījumu aizvadītajā nedēļā Rīgā bija ieradies Lielbritānijas ministrs Eiropas Savienības izstāšanās jautājumos Martins Kalanans. Intervijā LTV raidījumam “Panorāma” viņš arī uzsvēra, ka Lielbritānijas izstāšanās ir neatgriezeniska, taču briti dara visu iespējamo, lai sarunas ar Eiropas Savienību noslēgtos ar abām pusēm izdevīgu vienošanos.

“Mēs negribam scenāriju, kurā nav vienošanās. Strādājam aktīvi, lai to panāktu – esmu pārliecināts, ka tas izdosies līdz oktobrim. Pilsoņu tiesību jautājumu esam jau atrisinājuši. Latviešiem un citiem Eiropas Savienības pilsoņiem būs jauns uzturēšanās statuss – viņi ir gaidīti mūsu valstī un viņi varēs palikt! Un, ja gribēs, tad ar jaunām uzturēšanās statusa tiesībām. Vienlaikus, mēs ceram arī uz to, ka būs vienošanās, taču plānojam iespēju, ja arī tādas nebūs. Gatavojam arī ārkārtas plānus, ja nebūs vienošanās. Tomēr esam optimistiski, ka tāda būs,” raidījumam sacīja Kalanans.

Sīkākas detaļas par plāniem ārkārtas situācijām viņš neatklāja, taču tiks ieviestas procedūras, lai neapstātos lidostu un ostu darbs utt. “Kā jau teicu, tie ir sliktākie scenāriji, kurus mēs negribam. Mēs smagi strādājam, lai atrisinātu problēmas, no kurām jau divas trešdaļas ir atrisinātas un apstiprinātas juridiskā ietvarā,” skaidroja Kalanans.

Plašāk skatīt pievienoto video.

Saistītie raksti
LA.lv