Latvijā
Novados

PVD pārbaudes Siguldā. Arī Ogrē un Ikšķilē. Kas ir zināms līdz šim?0

No skaties.lv

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) konstatējis atsevišķus higiēnas prasību pārkāpumus pārbaudītajās izglītības iestādēs Siguldā, kurām ēdināšanas pakalpojumus nodrošina “Baltic Restaurants Latvia”, aģentūrai LETA pastāstīja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

“Šobrīd pārbaudes tiek veiktas tajās izglītības iestādēs Siguldā, kuros ēdināšanas pakalpojumus nodrošina “Baltic Restaurants Latvia”. Pārbaudēs ir konstatēti atsevišķi higiēnas prasību pārkāpumi,” apstiprināja Meistere.

Viņa pastāstīja, ka no brīža, kad saņemta informācija par saslimšanas gadījumiem līdz šodienai, 17.septembrim, PVD ir pārbaudījis kopumā 13 Siguldas izglītības iestādes, uzņēmuma “Jelgavas augļi” noliktavu, kā arī “Jelgavas augļi” dārzeņu apstrādes cehu un divus Siguldas mazumtirdzniecības uzņēmumus.

Pēc Meisteres teiktā, laboratoriskajai izmeklēšanai ir nosūtīti 80 nomazgājumi uz Verotoksigēno E.coli (saņemti 58 rezultāti, kas ir negatīvi), 15 produkti uz Verotoksigēno E.coli (saņemti četri rezultāti, kas ir negatīvi).

Laboratoriskajai izmeklēšanai nosūtīto 20 nomazgājumu no virsmām higiēnas atbilstības noteikšanai rezultāti vēl nav saņemti, kā arī nav saņemti rezultāti 50 nomazgājumiem dezinfekcijas efektivitātes noteikšanai.

Pārbaudes notiek, jo Siguldā zarnu infekcijas simptomi atklāti kopumā 32 cilvēkiem, tostarp 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem.

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdinātājs ir “Baltic Restaurants Latvia”.

PVD un SPKC veikuši pārbaudes arī Ogres un Ikšķiles bērnudārzos

Saistītie raksti

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) šodien veikuši pārbaudes arī Ogres un Ikšķiles bērnudārzos, aģentūrai LETA apstiprināja PVD pārstāve Inese Meistare.

Meistare teica, ka pārbaudes notika visu dienu un to rezultāti vēl tiek apkopoti, tāpēc plašāka informācija tiks sniegta rītdien.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Sievietēm Latvijā ienākumi ir par 18% mazāki nekā vīriešiem. Jaunākie Eiropas Dzimumu līdztiesības indeksa dati
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
VIDEO. Kampars uzsver, ka savulaik ierobežojis atļauju izsniegšanu daļai no OIK stacijām
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Aizmigušu marihuānas audzētāju sita ar koku un steidza griezt kaņepes…
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Latvijas futbola izlase beidzot gūst vārtus, tomēr vienalga piedzīvo bezierunu zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Publicēts kārtējais universitāšu reitings: kā tajā klājies Latvijas augstskolām?
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Jauns čalis, klausies!” Dobelē izglābj jaunieti, kurš gatavojās nolēkt no katlu mājas torņa… 1
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Ierodas ukraiņu tautas kalps Zelenskis
6 stundas