Ekonomika
Darbs

VIDEO. “Reaton” nelegāli nodarbinājis 10 ārvalstniekus0

Ekrānuzņēmums.

Katru gadu Latvijā pieaug gan legāli, gan nelegāli nodarbināto ārvalstnieku skaits. Valsts Robežsardze pērn pieķērusi 100 bez darba atļaujas nodarbinātos. Un ņemot vērā šo skaitli, salīdzinoši liels ķēriens robežsargiem gadījies pirms dažām dienām. 10 nelegāli nodarbināti trešo valstu pilsoņi pieķerti uzņēmuma “Reaton” ražotnē. Tur šo notikumu nekomentē, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Pirms divām nedēļām Valsts robežsardze un Valsts Darba inspekcija neesot konstatējusi pārkāpumus “Reaton”, taču nedēļu vēlāk robežsardzes reidā atklājās, ka “Reaton” kokapstrādes ražotnē nodarbina 10 trešo valstu pilsoņus. “Latvijai tas ir daudz, jo pārsvarā mēs atklājam pa vienam, pa diviem gadījumiem, ” uzskata Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Guntis Pujāts.

Nevienam no pieķertajiem darbiniekiem nebija tiesību strādāt Latvijā, bet 4 no viņiem nedrīkstēja šeit arī uzturēties, jo bija beidzies uzturēšanās atļaujas derīguma termiņš. “Panorāmas” rīcībā nonākusi informācija, ka visi strādājuši kokapstrādē, viņiem tikusi solīta 1000 eiro alga, taču tādu pieķertie darbinieki neesot saņēmuši. Raidījums mēģinājis noskaidrot uzņēmuma viedokli, taču tas nav izdevies. Kāda uzņēmuma pārstāve sacījusi vien to, ka “vadība ir informēta”.

Saistītie raksti

Katra pieķertā darbinieka vainu vērtēs atsevišķi, taču uzņēmumam var nākties maksāt sodu par katru nelegāli nodarbināto 750 eiro. Ja darba devējs nodarbinājis nelegāli vairāk nekā piecas personas bez uzturēšanās atļaujas, tādos gadījumos draud kriminālatbildība. Tomēr izrādās, ka vaina nav konstatēta Latvijas uzņēmuma pusē, bet gan tā uzņēmuma, kas piegādājis darbiniekus.

“Viņiem darba atļaujas ir noformētas Polijā, šeit ir starpnieku firma Lietuvā, visdrīzāk saskatām šīs Lietuvas firmas pārkāpumu, ” tā raidījumam intervijā sacīja Pujāts.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv