Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

VIDEO. Šoferis paliek ar “garu degunu”: Agris pusgadu gaidīja īpašu numurzīmi, taču CSDD to atdevis citam2

Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

Šofera Agra īpašumā ir 2000. gada izlaiduma “Mitsubishi Galant”, kuru viņš saviem spēkiem nesteidzoties restaurē. Lai automašīnai piešķirtu īpašu “odziņu”, viņš nolēma iegūt arī atbilstošu numurzīmi – MG-2000, taču tas neizdevās – gaidījis sešus mēnešus no Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD)  ziņu, vai numurzīme ir pieejama, bet galu galā tā tikusi kādam citam auto īpašniekam – Valmierā, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Pēc 2000. gada “Mitsubishi Galant” īpašnieka Agra domām, atbilstošākā numurzīme viņa spēkratam būtu MG-2000. Jau kopš pavasara Agris regulāri esot viesojies CSDD Bauskas ielā Rīgā, lai tik nenokavētu mirkli, kad numurzīme būs pieejama. Līdz pat septembra sākumam viņam regulāri esot atbildēts, ka numurzīme vēl nav pieejama un lai tik “gaidot”.

Brīdī, kad apritē jau sāka parādīties automašīnas ar MG sēriju, Agris atkal devies uz CSDD nodaļu. Arī šoreiz viņam atbildēts, ka izraudzītā numurzīme vēl nav pieejama, esot jāatnāk pēc dažām dienām.

“Līdzi paņēmu vecos numurus, dokumentus, naudu. Biju gatavs reģistrēt numurzīmi. Pavaicāju, vai varēšu dabūt numurzīmi, darbiniece paskatījās un pateica, lai atnāku pirmdien. Nu, ja pirmdien, tad pirmdien!” stāsta Agris.

Agris atkal deviesprom, bet vēlāk apskatījies CSDD datubāzē, ka viņa izvēlētais numurs jau piešķirts kādam citam – “Renault” īpašniekam. “Radās sajūta, ka tas numurs ir izķeksēts ārā no saraksta. Jautājums – kā tad tā? Uzdevu šo jautājumu CSDD darbiniekiem. Atbilde bija – nevar komentēt,” stāsta Agris.

Agris vēlreiz tajā pašā dienā devies atpakaļ uz CSDD, taču darbiniece neesot spējusi viņam paskaidrot, kā tas nākas, ka Agra ilgi gaidītais numurs pēkšņi jau piešķirts kādam citam.

CSDD pārstāve intervijā “Bez Tabu” atklāj, ka mēneša laikā CSDD vidēji piešķir 600 izvēles numurzīmes. Šajā gadījumā šofera Agra iecerētais MG-2000 esot nonācis Valmierā.

Saistītie raksti

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa raidījumam skaidroja: “Valmieras klientu apkalpošanas centrā nonāca šī numurzīme. Arī tur ir cilvēki, kuri nāk un skatās, kādas numurzīmes konkrētā brīdī un vietā tur pieejamas. Šeit bija cilvēks, kurš gribēja šo numurzīmi, viņš to arī paņēma. Datorprogrammas kārtībā šo izvēles numurzīmi piešķir kādai no CSDD klientu nodaļām, un kurā cilvēks var nākt un paņemt šo te izvēles numurzīmi, ja tā patīk.”

CSDD apzināti pievilcīgākās numurzīmes nelaiž nejaušā apritē, bet gan tirgo tās par paagustinātu maksu.

Plašāk pievienotajā video.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Valsts iestādes kolektīva saliedēšanas pasākumiem drīkstēs tērēt piecus eiro vienam darbiniekam 1
3 stundas
LP
LDz preses dienests
Ekonomika
Pieaudzis pa VAS “Latvijas dzelzceļš” pārvadāto iekšzemes kravu apjoms
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Vai divu reģionu Latvija var vairāk? Kā labāk atbalstīt uzņēmējus un apgūt ES fondus
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Mediķu arodbiedrība nolemj rīkot plašas protesta akcijas
48 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tiesai nodod seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lietu: atklājas sīkākas ziņas
42 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Atklāj pirmos jaunā dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” nomniekus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rāviņš cer, ka arī Jelgavai saglabās atsevišķas pilsētas statusu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No rietumiem sāk tuvoties ciklons
5 stundas