Latvijā
Sabiedrība

VIDEO: “Viņa gaida, kad es nomiršu!” Neapskaužamā situācijā nonākusi kāda pensionāre1

Ekrānuzņēmums

Kāda daudzdzīvokļu nama Liepājā iemītniece uzskata, ka no viņas nepamatoti tiek iekasēta nauda par dzīvokļa apsaimniekošanu un mājas fonda palielināšanu, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

85 gadus vecā pensionāre 2004. gadā ar draudzeni noslēgusi dzīvokļa dāvinājuma līgumu, kas paredz, ka kundzei šeit ir tiesības dzīvot līdz mūža galam, bet dāvinājuma saņēmējai ir pienākums viņu kopt. Sākumā viss ritējis pēc vienošanās, taču tagad kopēja izvairās no saziņas ar pensionāri un vairs neapciemo. Tāpat netiek veikta maksa par dzīvokli.

Notāra apstiprinātajā dāvinājuma līgumā un arī zemesgrāmatā skaidri un gaiši definēts dzīvokļa apgrūtinājums, proti, pensionāre līdz savam pēdējam elpas vilcienam var atrasties šajā miteklī bez maksas.

Pensionāre gan ir apzinīga un pat kopš 2004. gada maksā visus rēķinus, jo dzīvokļa jaunā īpašniece par to nemaz neinteresējas.
Saistītie raksti

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš raidījumam akcentē, ka kundzei ir visas tiesības nemaksāt dzīvokļa jaunajai saimniecei izrakstītos rēķinus.

Tāpat pensionārei ir tiesības piedzīt naudu no bijušās draudzenes par iepriekš nomaksātajiem rēķiniem – to var izdarīt sarunu ceļā vai arī, iesaistot tiesu, kas, visticamāk, arī ir vienīgais variants, jo jaunā dzīvokļa īpašniece jau ilgāku laiku nereaģē uz pensionāres zvaniem un apmeklējumiem dzīvesvietā.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv