Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez Tabu” video.

VIDEO. Pircējus mulsina plēvē iepakotie gurķi veikalos: kādēļ ražotāji tā rīkojas? 1

Iedzīvotājos neizpratni rada veikalos nopērkamo gurķu iepakojums. Ne tikai ievestie, bet arī Latvijā audzētie gurķi ir iepakoti plastmasas plēvē. Kādēļ katrs gurķis jāiepako plēvē? To centās noskaidrot arī Benita, kura sazinājās ar TV3 raidījumu “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
TV24
Ojārs Rubenis: “Tikai debilu cilvēku apziņā var būt tāda sajūta, ka mēs varam braukt pa tādiem ceļiem un tādām Rīgas ielām…”
Lasīt citas ziņas

Arī pārtikas veikalā sastaptie apmeklētāji raidījumam “Bez Tabu” min vairākas versijas. Vieni domā, ka gurķis plēvē ilgāk paliek svaigs, taču citi norāda, ka iepakojums varētu pasargāt no baktērijām. Savukārt vēl kāda pircēja uzsvēra, ka plēve nodara kaitējumu videi.

Profesore un pārtikas tehnoloģe Sandra Muižniece-Braslava raidījumam skaidroja, ka gurķis plēvē jūtoties labi. Tāpat akcentēja, ka iepakojums būtiski paildzinot dārzeņa mūžu veikalu plauktos. Proti, derīguma termiņš pagarinoties vismaz par vienu nedēļu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk ražotāji izmantojot polietilēna plēves, kuras paredz otrreizējo pārstrādi.

Arī Latvijas gurķu ražotāji izvēlas dārzeni iepakot plēvē. Biedrības “Latvijas dārznieks” eksperte Mārīte Gailīte apstiprina, ka arī tepat Pierīgā – Mārupē – audzētie gurķi tiek iepakoti plēvē. Gurķis plēvē nezaudējot ne savu svaru, ne savu pārtikas vērtību. Tāpat, esot plēvē, tas neizžūst. “Mēs būtu zaudējuši 10%, ja gurķis netiktu iesaiņots,” piebilda Gailīte. Uz vienu gurķi, lai to iepakotu, aiziet mazāk nekā 1 grams plēves.

Plašāk pievienotajā video.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.