Sports
Hokejs

Vienmēr ar vēsu prātu. Paldies, Mārtiņ!0

foto: AFP/LETA

Pēc Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēles pret Kanādu no valstsvienības atvadījās tās ilggadējais uzbrucējs Mārtiņš Cipulis, kurš valstsvienību pārstāvējis 11 pasaules čempionātos pēc kārtas un trijās olimpiskajās spēlēs.

“No izlases atvados ar diezgan pozitīvām sajūtām. Lēnā garā uz to gāju, pirmo reizi paziņoju jau turnīrā Dānijā februārī. Bet Bobs Hārtlijs teica, ka tā nav īstā vieta un laiks, varbūt labāk mājās, iedos man iespēju sagatavošanās posmā,” sacīja Mārtiņš Cipulis. “Septiņās pārbaudes spēlēs neko ievērības cienīgu neizdarīju, ne vārtus iemetu, ne momenti bijuši. Tas liek aizdomāties. Ja momentu nav, tad ir grūti iemest. Šie septiņi mači pagāja un es saprotu, ka neesmu parādījis neko tādu, lai mani paņemtu uz pasaules čempionātu. Es kā treneris šādā situācijā paņemtu jauno, tas ir loģiski.”

Karjeras pēdējo maču valstsvienībā Mārtiņš aizvadīja pret zvaigžņoto Kanādu, komandai piedzīvojot zaudējumu ar 1:6. “Man šodien bija ļoti mazs spēles laiks, bijām 14 uzbrucēji. Bobs jau pateica, ka iedos dažas maiņas, jo jāspēlē tiem, kas brauks uz Dāniju. Grūti iejusties, ja neesi ritmā, īpaši pret kanādiešiem. Ātrs hokejs, varēja pavērot NHL ātrumus, slidojums, domāšana, ripas kustība. Tas viss liek saprast, ka varbūt vairs nevaru izdomāt tam līdzi,” godīgi atzina 37 gadus vecais uzbrucējs.

Mārtiņš Latvijas izlasē aizvadīja 207 spēles, lai gan vēl ziemā neticējis, ka sasniegs divsimto robežu. “Pirms diviem gadiem mani nepaņēma uz nometni, nākamajā pavasarī atkal bija klusums telefonā un sapratu, ka nospēlēt trūkstošās trīs spēles ir diezgan nereāli. Laiks iet, jaunāks nekļūstu,” teica Cipulis, kurš atzina, ka visvairāk atmiņā palicis pasaules čempionāts Šveicē 2009. gadā, kā arī debijas čempionāts Austrijā 2005. gadā. “Daudz čempionāti bijuši, arī dažus vārtus atceros, piemēram, pret Šveici, kad viņi meta 20 reizes, mēs – divas, bet bijām 1:0 vadībā, es iemetu. Daudz pozitīvas atmiņas, katram čempionātam ir sava plusa zīme, interesanti.” Mārtiņš Cipulis Latvijas hokeja līdzjutējiem paliks atmiņā kā spēlētājs, kurš praktiski nekad neizrāda emocijas, arī pēc izšķirošiem vārtu guvumiem. Vairākus gadus maiņa ar viņu, Herbertu Vasiļjevu un Aleksandru Ņiživiju noteica toni izlasē.

Saistītie raksti

Lai arī šopavasar piedzīvoti zaudējumi visās pārbaudes spēlēs, viņš jutīs līdzi izlasei pasaules čempionātā, kas piektdien sāksies Dānijā: “Domās būšu ar džekiem un ceru, ka pasaules čempionāts izdosies. Beidzot jābūt arī kaut kam pozitīvam.”

Hokejista karjeru viņš vēl negrasās beigt un labprāt uzspēlētu arī ārzemēs. Aizvadītajā sezonā Mārtiņš Cipulis kļuva par Latvijas čempionu “Kurbada” rindās.

LA.lv