Mobilā versija
-0.7°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
16. jūlijs, 2015
Drukāt

Vienošanās ar Irānu izraisa lielu skepsi ASV

Foto - LETAFoto - LETA

ASV republikāņu līderi, kā arī daži demokrāti pauduši skepsi par Vīnē panākto vienošanos ar Irānu par tās kodolprogrammas ierobežošanu, norādot, ka tā piešķirot Teherānai pārāk plašas manevra iespējas un neatbilstot ASV drošības interesēm.

Daži Kongresa locekļi jau paziņojuši, ka balsos pret vienošanās apstiprināšanu, jo tā neaptur Irānas veikto urāna bagātināšanu, kā arī nesniedz konkrētas garantijas Teherānas kodolobjektu inspicēšanai. Arī republikāņi paziņojuši, ka vienošanās faktiski nostiprina Irānas islāmistu režīmu. “Tā nav diplomātija, tā ir nomierināšanas politika,” norādīja Republikāņu partijas kandidāts prezidenta amatam Džebs Bušs. Kongresam tagad ir 60 dienas laika, lai izvērtētu noslēgto vienošanos, un tas var šajā jautājumā sarīkot balsojumu, taču var arī atturēties no jebkādas rīcības. ASV prezidents Baraks Obama jau paziņojis, ka uzliks veto negatīvam Kongresa lēmumam. Taču arī vēlāk prezidenta atceltās sankcijas Kongress var atjaunot, ja likumdevēji atzīs, ka Teherāna nepilda vienošanās nosacījumus.

Pievienot komentāru

Vācijā afgāņu pusaudzis izvarojis un nogalinājis studenti (1)Vācijā ir aizturēts 17 gadus vecs patvēruma meklētājs afgānis, kuru tur aizdomās par 19 gadus vecas studentes izvarošanu un slepkavību, sestdien paziņoja policija un prokuratūras darbinieki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+