Ekonomika
Tehnoloģijas

Vietējā augstskola noslēdz sadarbības līgumu ar pasaulē vadošu IT uzņēmumu0


Biznesa augstskola “Turība” un viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē “Accenture” 13. februārī, noslēdza sadarbības līgumu.
Biznesa augstskola “Turība” un viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē “Accenture” 13. februārī, noslēdza sadarbības līgumu.
Publicitātes foto

Latvijā IKT speciālistu skaits veido 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības (ES) vidējā līmeņa jeb 3,7%, liecina Eiropas Digitālās ekonomikas un sabiedrības (DESI) indeksa dati.

Lai sekmētu jauniešu interesi par IT nozari un sagatavotu darbam starptautiskā vidē, biznesa augstskola “Turība” un viens no vadošajiem IT uzņēmumiem Latvijā un pasaulē “Accenture” 13. februārī noslēdza sadarbības līgumu.

Sadarbības ietvaros studentiem tiks piedāvātas prakses iespējas, vieslekcijas, ekskursijas uzņēmumā u.tml. Tāpat uzņēmums sniegs atbalstu studentiem bakalaura un maģistra līmeņa pētījumu izvēlē, lai studentu ieguldītais darbs radītu reālu pienesumu nozarei.

Biznesa augstskolas “Turība” rektors un valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis pauž gandarījumu par sadarbības uzsākšanu, paredzot, ka tas sniegs būtisku pienesumu ne tikai studentiem un mācībspēkiem, bet arī uzņēmumam un IT nozarei kopumā.

“Ikvienai studiju programmai topošajiem speciālistiem jāpiedāvā tas, kas patiešām ir nepieciešams nozarē. Darba tirgus visā pasaulē šobrīd pieprasa digitālās prasmes, neatkarīgi no izvēlētās nozares, tāpēc ceram, ka sadarbība sekmēs jauniešu interesi par digitālo prasmju pilnveidi un IT nozari,” stāsta A. Baumanis.

“Accenture” vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs norāda, ka Latvijā labākas nākotnes vārdā vajadzētu ne tikai panākt, bet pārsniegt vidējo ES līmeni, lai tuvojamies Somijas IKT speciālistu īpatsvaram 6,6% apmērā.

“Augsti novērtējam uzsākto sadarbību ar biznesa augstskolu “Turība”, lai paplašinātu iespējas cilvēkiem apgūt darba tirgum nepieciešamās zināšanas, kas sniegs ieguldījumu valsts konkurētspējas palielināšanā un IKT speciālistu skaita pieaugumā,” uzsver M. Jegorovs.

Saistītie raksti

Augstskola no šī gada sākuma realizē jaunu studiju programmu “Datorsistēmas”, kas apvieno šobrīd darba tirgū pieprasītās IT prasmes un biznesa virzienu.

Lai nodrošinātu ciešāku studiju procesa un darba tirgus sasaisti, studiju kursu satura izstrādē ir iesaistījies arī “Accenture”.

LA.lv