×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
31. decembris, 2015
Drukāt

Vija Beinerte: Atskatoties un ielūkojoties (43)

Foto - Valts Kleins © 2015Foto - Valts Kleins © 2015

Es, protams, neesmu prezidents, taču šis gads bija grūts un sarežģīts. Vismaz visiem man zināmajiem cilvēkiem.

Es nerunāšu par valdību, kas krīzes brīdī pacēla nodokļus (it kā uz laiku), bet, kad pasludināja krīzes beigas (citādi daudzi to pat nebūtu pamanījuši), aizmirsa atlikt atpakaļ, un vispār ar manu naudu rīkojas kā ar savējo. Nerunāšu, jo svētki taču.

Nerunāšu arī par karu. Kaut gan tieši šogad pēkšņi atskārtu, ka esmu sākusi lietot vārdu savienojumu “pirms kara”. Agrāk ar to apzīmēju laiku pirms 1939. gada, nu tas ir ieguvis citu jēgu.

Neizvirzīšu kandidātus nominācijai “gada ne-politiķis”, jo pārāk sīva konkurence. Arī nominācijai “gada politiķis” ne, jo īsti nav no kā izvēlēties.

Labāk uzreiz pievēršoties nominācijai “gada prieks”. Un te nu ir gan Kristapa Porziņģa spožā debija NBA, gan tas, kā Mairis Briedis Groznijā nokautēja Kadirova mīluli Čaru, un tad vēl Raimonds Pauls, kam tūdaļ astoņdesmit, un Elīna Garanča, kam uz pusi mazāk, un Alvis Hermanis (ne par Brodski, bet stāju) un vēl arī Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa saderināšanāsar Latvijas kiberdrošības speciālisti Ievu Kupci. Tas, protams, negarantē Roņu salas pievienošanu Latvijai, taču apliecina gan igauņu labo gaumi, gan to, ka latvietes patiešām ir īpašas.

Īstenībā šo sarakstu varētu vēl turpināt, taču īstumā, pārskatot gada pozitīvo sajūtu bilanci, saprotu, ka galvenie prieka avoti ir trīs: cilvēki, kustības un superspējas.

Sākšu ar pēdējo, proti, ar superspējām. Kāda mana draudzene, kam šis gads izrādījās īpaši draņķīgs, pēkšņi saprata, ka brīžos, kad neklājas viegli, svarīgi ir neizšķiest spēkus sīkumos, koncentrēties kaut kam vienam. Tad pēkšņi tevī atklājas sen snaudušās spējas. Kādam saasinās intuīcija, kādam prāts vai talants. Viņa šogad kļuva par māti. Divpadsmitgadīgajam dēlam tas ļoti iepatikās. Tik daudz un tik kvalitatīvi kā šogad viņi neesot komunicējuši kopš dekrēta atvaļinājuma. Turklāt dialogi esot kļuvuši daudz saturīgāki. Savukārt mana laba kolēģe pēkšņi atskārta, ka, ilgi atrodoties stresā, superspējas sāk zust: tu vairs nemāki nemeklējot atrast, nesteidzoties pagūt, nepiepūloties uzburt. Vērts padomāt par šo sakarību! Jo superspējas nudien sniedz prieku.

Otrs prieka avots, vismaz man, ir kustības. Ja netieku izskrieties ar skrituļslidām, eju kājām cauri pilsētai (nav jānīkst sastrēgumos, nav jāraizējas, kur atstāt auto). Liftu nelietoju, kaut arī dzīvoju piektajā stāvā. Bet te, protams, ir varianti. Kādam tās var būt grāmatas, citam – izšūšana krustdūrienā vai šaušana ar loku. Galvenais – garantēta bauda.

Un visbeidzot – cilvēki. Un te nu būšu ļoti personiska. Paldies manai ģimenei, kas, uzzinājusi, ka es kārtējo reizi skaidroju attiecības ar Kremļa mafiju vai teroristiem, saprot, ka vakariņas būs jātaisa pašiem. Un turklāt vēl pārliecina, ka reizi pa reizei arī man ir jāpaēd.

Paldies manai redaktorei Dacei, kam drīkstu piezvanīt jebkurā laikā, lai parunātu par darbu. Parasti tas notiek sestdienu vakaros, kad pēkšņi izmisīgi gribu pārrunāt bēgļu krīzes jautājumus vai savas atklāsmes par informatīvo karu un tā upuriem. Viņa ne tikai pacietīgi uzklausa, bet arī nesatricināmā mierā paziņo, ka viss rakstam nepieciešamais man jau esot. Un viņai izrādās taisnība.

Paldies koncerna vadībai, kas ekonomikas atdzišanas un sociālās spriedzes uzkaršanas laikā spējusi izstūrēt mūsu kuģi cauri konkurences rifiem un garām dzelteno ūdeņu straumēm tā, lai dzenskrūve nesapītos ne sociālajos, ne citos tīklos. Lai vai kas, mēs rakstām un drukājamies, turklāt katru mēnesi noteiktā datumā noteikts cipars parādās uz katra darbinieka bankas kartes. Cipars man patīk, tam nav ne vainas, ja vien kontā tas iekristu reizi nedēļā, nevis mēnesī. Taču nekurnēšu, zinu no draugu pieredzes, kā ir tad, ja tā nav. Vispār. Un nav zināms, kad būs.

Paldies arī lasītājiem, kas mūs abonē, pērk un lasa, apliecinot, ka tas, ko darām, kādam patiešām ir vajadzīgs. Īpašs paldies tiem, kas raksta vēstules vai komentē publikācijas portālā. Tiesa, pati komentārus nelasu aiz garīgas higiēnas apsvērumiem, taču redakcijā ir cilvēks, kas lasa, pareizāk sakot, vairāki cilvēki (viņi darbojas maiņās, viens to nespētu izturēt, nekāds piens tur nelīdzētu), kas pēc tam, taktiski noklusējot žultainos, atreferē uzmundrinošos. Un izrādās, tādi joprojām ir, proti, lasītāji, kas raksta labus vārdus.

Noslēgumā atzīšos: kad biju maza, domāju, ka visi cilvēki ir cēlušies no eņģeļiem. Vēlāk skolā man paskaidroja, ka liela daļa tomēr no pērtiķiem. Tagad zinu, ka ir arī tādi, kas no auniem, taču par šo atklājumu (zinātniski pamatotu pierādījumu trūkuma dēļ) pagaidām klusēju. Nākamais būšot pērtiķa gads. Precīzas prognozes dod tikai politologi un astrologi, tomēr skaidrs ir viens: garlaicīgi nebūs.

Lai jaunajā gadā mums prieks un iedvesma! Un vēl arī veselība un veiksme. Lai katram no mums ir tāda vieta, kur varam justies gaidīti, novērtēti un droši. Un sniegs lai uzsnieg – asniem zem zemes lai būtu silti.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. Lai piepulcētos labajiem cilvēkiem, jāizmēž no sevis sliktās īpašības – arī sīki, garāmejoši uzbraucieni. Citus mainīt var vienīgi ar savas rīcības slavējamo piemēru. No ļaunajiem varam vienīgi norobežoties tādā mērā, lai nekas no viņiem neiebirst mūsos.

 2. Vija Beinerte raksta lieliski, Valts Kleins bildē lieliski, …

 3. Anonīmo komentāru spožums un posts: katrs var izpausties, ko siekala nes un sirdsapziņa ļauj.

 4. А ведь точно, фотошоп рулит. Наверное без фотошопа этот плейбойский зайчик больше похож на бабу Ягу.

 5. Tie, kuri cēlušies no auniem , jau uztura tos,
  no pērtiķiem cēlušos. Vai tad nē ??

 6. taisnība vien ir: Atbildēt

  paēdušais izsalkušo nesaprot …

 7. SKAISTS FOTO ! SAKAISTA SIEVIETE ! SKAISTS RAKSTS PAR MŪSU ”SKAISTO” DZĪVI .

 8. Paldies par rakstu un vēlējumiem! Latvijā snieg, asniem būs silti.

 9. Hm, pirmo reizi sastapos interneta plašumos ar šo autori, un jāsaka, esmu ļoti patīkami pārsteigts (kārtējo reizi) par talantīgajiem latviešu cilvēkiem. Jūtams, ka Vijai Beinertei klāt nāk vēl īpašs sievietes šarms un izcili skaidra doma, kas lasīšanu padara divtik patīkamu. Paldies.

 10. Paldies Vijai Beinertei par aizgājuša gada visiem labajiem rakstiem! Tā turpināt starot fiziski un garīgi!

 11. Izcili! Lai Jaunajā gadā daudz spilgtu un asu rakstu!

 12. Nav saprotams, ko tā pavecā kundzīte tēlo. Iespējams, iedomājas, ka, esot pensijas gados, kāds uzaicinās uz Holivudu. Šausmīgi samākslota ģmene. Ko viņi tēlo, kāpēc ….. Atceros, pirms daudziem gadiem, braucot 5.trolejbusā, Vija savam mazajam dēlam skaļi teica – saki, ka tevi sauc Kristaps Beinerts. Ārišķīga būtne, kaut jāatzīst, ka raksta viņa interesanti, bet reizēm saturiski tukši. Talants, nenoliedzami, ir.

 13. vairs nemāki nemeklējot atrast, nesteidzoties pagūt, nepiepūloties uzburt.
  ———————
  Kas ir tā skaidrošanās ar Kremļa mafiju un teroristiem,tas gan man palika nesaprotams.Vai tie ir rēgi ,vai reāli personāži,kas valsti ir ellē noveduši?

 14. karteja TUKSMULDESANA

 15. Ne priekš lasīšanas!
  Mairis gan ir malacis, viņš jau vairākas krievu izcilības tādā stilā apstrādājis. Kadirovs, droši vien, cerējis sniegt pakalpojumu Krievijai, proti, cerējis, ka Čars to novāks no konkurentiem. Un par to man bij prieks, ko nevaru teikt par Alvisu Hermani ar viņa Brodski: nav ko censties krievam izdabāt, tā laba peļņa krievijas plašumos arī drīz beigsies; viņa gājieni Eiropā arī neliecina ne par kādu sevišķu “stāju” domāju, ka tas nāk vienā paketē ar brodski. Tā kā ēzeļa ausis pa brīžam tomēr spiežās ārā.

  • gribu atzīties Tedija Nettes slepkavibā,dzi,menti ? Atbildēt

   nemelsniekus,utaini kibuca,Briedis nav ietesis nevienu nopietnu Krievijas bokseri,un sliktākais kas var notikt,ja šo piekoļīs boksēties ar Kudrjašovu, kas ir varen noskaitis tagad.

 16. Jā vienam otram komentētājam skauž ši raksta talants ,bet to vajadzētu paturēt pie sevis, nevis nekulturāli komentēt.Bet tādi mēs esam.

 17. Ау, редакция. Эротика это конечно здорово. Но вот эту дамочку лучше печатать в порно версии вашего портала. Читателей и посителей портала будет значительно больше.

  • А вот и графист проснулся! Читать не читает, зато комментирует – надо же отработать звание бота. Царь, угроза и война – три главных национальных архетипа, три скрепы и три источника путинизма. С Новым годом, господа-товарищи:)

   • Опаньки, ехидный охотник на привидений. И вас с новым годом. Кто из нас больший бот, я бы поспорил. И кто вам сказал, что я не читаю? Призма латышскости наверное сильно зачесалась.

  • – Ты смотрел новогоднее обращение Путина?
   – Нет. А в кого он обратился?

   • Считаете, что смешно? Напрасно. Вы приложили столько усилий, чтобы он вас заметил. А в ответ полный игнор, даже с новым годом не поздравил. Облом-с….

 18. Labi uzrakstīts.

 19. paldies! pie mums jau snieg!

 20. nez, kundzīte pati izvēlas pievienojamās fotogrāfijas?

 21. beidzot Beinarte vairs neraksta par lietām,par kuram tai pavisam maz sajēgas, un ir ienēmusi vietu sievietes-vampa nišā:)n Bet,pirkt la vai jebkuru citu aviželi gan ir mulķība,tagad jau avīzi var lasīt tikai ja saņem krietnu samaksu par katras lappuses šo dumību izlasišanu, par citēšanu( tatad reklamēsanu )-piemaksu.

 22. Uzskatu – izcili .

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+