×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Vilks: mobilitātes pabalsta ideja nav pareizi saprasta

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministrijas ierosinātais mobilitātes jeb pārcelšanās pabalsts patlaban nav īsti pareizi saprasts, vizītes laikā Liepājā žurnālistiem trešdien atzina finanšu ministrs Andris Vilks (“Vienotība”).

Viņš uzsvēra, ka šī programmā nenozīmē iztukšot laukus, bet gan ar dažādiem instrumentiem nodrošināt, lai cilvēkiem būtu izdevīgi katru dienu mērot attālumu no savas dzīvesvietas līdz darbavietai. Mobilitātei ir vajadzīgi sakārtoti ceļi un lētāks transports, paskaidroja ministrs.

Pēc ministra teiktā, šāda programmas, izmantojot dažādus instrumentus, veiksmīgi darbojas Rietumeiropā un ASV.

“Mobilitāte ir panākumu atslēga ASV ekonomikā,” sacīja Vilks.

Jau ziņots, ka Labklājības ministrija plāno atbalstīt bezdarbniekus, kuri no ekonomiski mazaktīva reģiona ir gatavi sākt darbu citos reģionos, pārcelties tuvāk darbavietām.

Plānots, ka atbalsta saņēmējs būtu Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrēts bezdarbnieks, kas ilgstoši nevar atrast darbu. Uz šādu atbalstu bezdarbnieks varēs pretendēt ne biežāk kā reizi trijos gados.

LM rudenī sola prognozes par cilvēku skaitu, kas varētu izmantot šādu pārcelšanās jeb mobilitātes pabalstu, kuru plānots ieviest no nākamā gada.

Jau pašlaik “Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likums” paredz iespēju NVA īstenot reģionālās mobilitātes pasākumus. Tie notika arī 2008.gadā. LM pieredze liecina, ka toreiz pieprasījums pēc atbalsta pasākumiem bija neliels, jo bija labvēlīga ekonomiskā situācija, līdz ar krīzes sākšanos šos atbalsta pasākumus pārtrauca.

Pēc Labklājības ministrijas ierosinājuma gan izskanējušas bažas, ka šāda pabalsta ieviešana pašlaik radīs vēl lielāku cilvēku aizplūšanu no laukiem uz pilsētām, kā dēļ laukos vēl vairāk samazināsies iedzīvotāju skaits.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+