Mobilā versija
+2.0°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
14. septembris, 2016
Drukāt

“Viņi grib “aploksnes”” (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Mārtiņš Bičevskis

Latvijā ir apmēram 100 000 cilvēku, kas lielāku vai mazāku finanšu problēmu dēļ dod priekšroku aplokšņu algām, vakar Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) prezidents Mārtiņš Bičevskis.

“Deputātiem būs nākamajā gadā ļoti liels izaicinājums apsvērt, ko darīt vismaz ar 100 000 iedzīvotāju, kuriem ir lielākas vai mazākas ļoti dažādas finanšu vēstures problēmas, kuru rezultātā viņi negrib “baltas” algas. Viņi grib “aploksnes”, jo viņiem ir apķīlājumi, saistības un tā tālāk. Ja par šo dimensiju nedomāsim kompleksi, tad tā cīņa ar ēnu ekonomiku būs daudz, daudz grūtāka. Un šī ir tā lieta, ko es aicinu reāli ņemt parlamenta darbakārtībā,” sacīja Bičevskis. Viņš piebilda, ka minētās problēmas risināšana ir Finanšu ministrijas (FM) un Ekonomikas ministrijas kompetencē, kurām jānāk klajā ar inovatīvu risinājumu šajā kontekstā. Bičevskis norādīja, ka nozarei ir vairāki priekšlikumi, kā mazināt ēnu ekonomiku, sekmēt kreditēšanas portfeļa pieaugumu. FM pārstāvji norādīja, ka banku sektora priekšlikumi iesniegti FM, kura strādā pie finanšu plāna attīstības nākamajiem trīs gadiem un lielu daļu priekšlikumu domā apsvērt, tostarp tiek diskutēts, kā sekmēt digitalizāciju un inovācijas sektorā. Tāpat FM norādīja, ka tās uzstādītie mērķi panākt turpmāko trīs gadu laikā 10% kreditēšanas portfeļa pieaugumu ir sasniedzami.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ta ta BĒDA VID un PROKURATŪRAI JAIEROSINA KRIMINĀLLIETAS ! Sanāks ka 100.000 ieslodzīto to Uzturēšanai vajag 100 jaunu EIROSTNDARTA cietumu x10.000 labi apmaksātas ieslodzijuma darba vietas ! Tātad Eiropas resursu piesaite Cietumu Celtniecībai , konkursi – kukuļi,KNAB darbs, jauni ieslodzītie , celtniecība -darbarokas +PVN ,IKP pieaugums 2,5-4,5% gadā ! Pēc laika, ieslodzīto rehabilitācija, speciālistu piesite, amata apguve ,atkal ES fondi ,konkursi ,kukuļi ,KNAB – jauni ieslodzītie…Vecie ,rehabilitāciju izgājušie var iegūt cietumsarga amatu un baudīt bezrūpīgu dzīvi ! LATVIJAS Ilgspējas Ekonomiskais RITENIS

  2. Vajadzēja tad vērt muti vaļā, kad stulbeņi ķēra kredītus cik vien
    varēja saķert un centās “bankās” nopelnīt 5 x vairāk, nekā iemaksāja !!!

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+