×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Viņi gribēja “citu Latviju”. Ko tagad dara 57 deputāti, kuri 1990. gadā nebalsoja par neatkarību? (63)

Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Kad 1990. gada 4. maijā 138 Latvijas Tautas frontes (LTF) deputāti atbalstīja deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”, 57 pretējās nometnes – frakcijas “Līdztiesība” – pārstāvji, protestējot atstāja Augstākās Padomes (AP) plenārsēžu zāli. Viens deputāts balsojumā atturējās. Ja vien ir vēlme, ikviens var noskaidrot, kā tālāk veidojās “par” balsotāju mūžs. Daudz grūtāk ir ar tiem, kuri toreiz par Latvijas neatkarību nebalsoja.

“Mums ir “4. maija klubs”, viņiem nekāda kluba nav,” teic LTF pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Kamēr tautfrontieši toreiz baudīja latviešu tautas sajūsmu par pirmo neatkarīgas valsts atjaunošanas virzienā sperto soli, vismaz daļa bijušo “Līdztiesības” jeb “interfrontistu frakcijas” deputātu turpināja pretoties. Arī 1991. gada 21. augustā 13 no šīs frakcijas nobalsoja pret Latvijas valstiskuma de facto atjaunošanu ar konstitucionālo likumu “Par Latvijas Republikas valstisko statusu”. Tie bija Vladimirs Smirnovs, Sergejs Zaļetajevs, Ivans Ivanovs, Tatjana Ždanoka, Pāvels Šapovālovs, Konstantīns Matvejevs, Anatolijs Safonovs, Edgars Eglītis, Nikolajs Builovs, Sergejs Dīmanis, Jurijs Jagupecs, Oļegs Mantuļņikovs un Filips Stroganovs.

Kad Latvijas neatkarības atjaunošanas process izrādījās neatgriezenisks, daļa agrāko līdztiesībnieku turpinājuši politiskās cīņas neatkarīgajā Latvijā, citi devās biznesā; padomju militāristi pārceļoja uz Krieviju, viens otrs jau ir miris. Nav dzirdēts, ka šie vecie “cīņu biedri” kaut kā turētos kopā. Vācot ziņas par viņiem, aina lielākoties jāveido no informācijas druskām. Atmodas notikumu pētnieks, akadēmiķis Tālavs Jundzis atzīst, ka tāds pētījums, kurā aplūkota pretējā nometne, būtu nepieciešams arī no zinātniskā viedokļa, “lai palūkotos, kā attīstās vēsture, psiholoģiski – kā cilvēki vērtē savu soli, kā mēģina attaisnoties”. Šobrīd gan neesot, kas tādu pētījumu varētu paveikt.

Lai arī šie ļaudis kopumā tīri veiksmīgi atraduši savu vietu valstī, pret kuras neatkarību reiz nostājās, un labprāt izmanto tās ieguvumus, publiski nožēlojis toreizējo soli neviens nav. Vienīgais, ko nācies sastapt, ir taisnošanās, ka viņi nav bijuši pret neatkarību, tikai vēlējušies to iegūt ”pakāpeniskāk”, pēc PSRS reorganizācijas, ka nebalsojuši, jo gribējuši neatkarīgu Latviju, taču “ne tādu”. “Droši vien, ja vajadzētu, vēlreiz nobalsotu par vienoto un nedalāmo,” pieļauj Īvāns. Viņš atceras, ka starp agrākajiem interfrontistiem atradušies pat tādi, kas vēlāk nākuši un gribējuši panākt, lai viņiem piešķir tādu pašu statusu kā tiem AP deputātiem, kas balsoja par neatkarību.

Mihails Gavrilovs, Sergeja Dīmaņa vietnieks frakcijas “Līdztiesība” vadībā 1990. gadā, tagad “Gods kalpot Rīgai” deputāts Rīgas domē Nila Ušakova paspārnē un aktīvs krievu kultūras kopējs, apgalvo, ka galvenais iemesls viņa toreizējai rīcībai esot bijusi pilsonības risinājuma nepieminēšana Neatkarības deklarācijā: “Mēs varbūt būtu vēlējuši “par”, bet situācijā, kad trūka skaidra risinājuma par pilsonību, iznāca tā, kā bija. Mēs domājām par mūsu vietu jaunajā valstī, bet nezinājām, kāds būs mūsu liktenis.” Gavrilovs uzsver, ka tā bijusi viņa argumentācija. Kādam varbūt bijusi cita. Jautāts, vai, ja izdotos atgriezties 1990. gadā, atkal rīkotos tāpat, deputāts atbild apstiprinoši – ja atkal nebūtu pilsonības risinājums, tad – jā. Pats Mihails Gavrilovs Latvijas pilsonību ieguvis naturalizācijas ceļā. Var jautāt, kādēļ tad 4. maijā šie ļaudis izgāja ārā, nevis vienkārši balsoja pret? “Diplomātija. Kad redzēja, ka ar balsošanu pret neko nevarēs izmainīt, nolēma ar savu iziešanu protestēt pret balsojumu kā tādu,” paskaidro Jundzis.

Pievienot komentāru

Komentāri (63)

 1. Viņus var cienīt vismaz par to, ka viņi atklāti pauda savu nostāju. Un tur nav nekā nosodoša. Sliktāk ir ar tiem, kas vispār nedomāja, bet tikai pieslējās vairākumam un tagad tēlo lielos varoņus ar visām valsts sociālajām garantijām. Daudzi pateicoties šim balsojumam dabūja labus amatus, bet paslepus kalpoja Krievijai un veda Latviju uz iznīcību. Tāpēc esam kur esam, ka Latvijas pilsonim jādodās ekonomiskā trimdā, lai izdzīvotu.

 2. “Cita Latvija” visā krāšņumā:” Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu.” Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš ( radio „Baltkom” , 17.03.2017.)

 3. Bez skumjām par padomjlaikiem
  Bet relitāte-tagad varam rindā iet uz bzmaksas zupas virtuvēm ar kanniņām un burciņām rokās vai dirnēt pie socdienestu durvīm

 4. Eduards Maharevs, kurš, pēc Tālava Jundža domām, tolaik bijis “ar vienu kāju LTF” un praktiski lojāls Latvijai, 1993. gadā tika nozīmēts par VAS “Latvijas aviolīnijas” prezidentu, kuru gan vadīja ne pārāk prasmīgi. Pēc neoficiālām ziņām, šobrīd dzīvo Kiprā.
  Neatminu, bet kaut ko jau vadīja prasmīgi (sev par labu). Jo citādi nedzīvotu Kiprā.

  Un pilnīga kļūda par Ivanu Ivanovu. Reiz aprunājos ar viņu kā ar Rīgas domes deputātu (sen) viņš latviski runāja ļoti labi.
  Vēl ir fēlerītis par Sergeju Dīmani. Rīgas 6. vidusskolas absolvents (latviskā skola).
  UN ko tagad dara mantinieks Aļeksejevs????? 🙂

 5. Kā redzams, draņķu ir visur!
  taču te vismaz apm. 1/2 var arī cienīt…

 6. Kaut ātrāk viņi visi aizbrauktu uz savu roģinu. Tiešām, vai Putinam nemaz neinteresē sava tauta,- valsts ir tik liela, un arī darba netrūkst, tikai strādāt un kopt savu zemīti, un celt savā valstī labklājību, pie tam esot starp savējiem, savā Dzimtenē, kur arī valsts valoda ir tā pati viņu dzimtā valoda, krievu. Ak, kā es to vēlos, kā man viņi te krīt uz nerviem, te ir mana Dzimtene, te nav russkij mir, un arī mūsu Rīga- tā nav naša riga. Vai kāds viņiem to var ieskaidrot, tiem, kas dzimuši okupantiem un to bērniem?

 7. Normālās valstīs tādus valsts pretiniekus iesēdina!

 8. “Ir jau grūti nav jau viegli, dzivot šinī pasaulē, pasaulē!”-Vai Tu lasitāj, atceries šo dziesmu?
  Tā, mēs dziedādami būvējam Latviju, ar zelta ieguldījumu, visas pasaules malās.

 9. Ko vinji dara? Stulbs jautajums. Vinji dziivo labak kaa mees un izmisigi gaida vovu.

 10. Vai Latvija ir briva?

 11. Krievijā dekolonizāciju jāturpina Atbildēt

  Brīvību ieguva tikai satelītvalsts, nevis tās, kuras smok KF sastāvā.

 12. Un tapec tagad ir tik daudz mēslu saražots ,ka nav kas visu to noved pie puslīdz normālas valsts būšanas.Lai nolādēta Tautas fronte ar visiem komunistu un čekas mēsliem!

 13. 80 gadu beigās no kara komisariāta biju nosūtīts uz 2 nedēļām ”partizānos”. Tur Vladimirs Zatuliviters mums lasīja lekciju.
  90. gadu vidū, dienot Latvijas robežsargos, ir nācies pārbaudīt viņa diplomātisko pasi, kurā bija teikts, ka viņš ir Ukrainas vēstniecības Latvijā 2. sekretārs.
  P.S. ”Partizānos” ar mums vienā grupā bija arī tagadējais Krimas tatāru Medžilisa vadītājs Refats Čubarovs.

 14. Ievietojiet sākumā sarakstu pārskatāmi, lai redzami šie varoņi.
  Ne katram interesē lasīt kur katra sūdumuša lidinās.

 15. Nepareizi izvēlējāmies uzsaukumu: Kaut vai pastalās,bet brīvā Latvijā! Vajadzēja :Brīvā Latvijā ar cilvēka cienīgu dzīvi!Tākā vēlējāmies tādu arī mūsu valdības nodrošina.

  • Tolaik vēl bija dzīva vecā paaudze, kas zināja, ka cilvēka cienīgu dzīvi var gaidīt tikai pēc pārdomāta un gudra darba daudzu gadu garumā. Viņi saprata arī to, ka ne jau valdība, bet paši cilvēki sev šo dzīvi nodrošina. Valdības uzdevums ir netraucēt un palīdzēt tiem, kuri paši sevi nevar aizstāvēt. Žēl, ka šī paaudze jau ir aizgājusi.

 16. Pašreizējā LR ir no PSRS saskaņā ar PS konstitūciju izstājusies «brālīgā» republika. LPSR tiesību un pienākumu mantiniece, kas piesevinājusies 18. Novembra Latvijas himnu, karogu, ģerboni, īpašumus u.c.

 17. 4.maija kliķes nelieši Atbildēt

  Netaisnīgā privatizācija un denacionalizācija bija milzīga kļūda, nenomazgājams kauna traips Latvijas vēstures lappusēs.

  • un izzadzējs Naglis joprojām turpina izzagt valsti…!

  • Naglis un vēl tur kāds pie siles, Vērtīgākos Nekustamos īpašumus Uzdāvināja visādiem neliešiem! Re tagad, kā astoņkājis – Gailis, kurš ir viens no Galvenajiem vaininiekiem, kāpēc tik šķidri visa neatkarība aizgāja, ar savu .. ielīduši, uzmetušies par teātra atkopējiem! Un atkal viņš V Doļe! Un nekautrējās, nekaunās parādīties kautkur sabiedrībā! Tai pašā LR1. Un tā šie Nelieši savas dzīves beigas Nodrošinājuši! Bet lielākā daļa Barikāžu dalībnieki tagad Nabadzības statusā! Salīdzinoši ar Sakārtoto Eiropas ikdienu! Un galu galā Mēs savu Neatkarību esam pakāsuši! Latu zaudējām! Tagad Pilnīgā atkarībā no Briseles velmes, EU maciņa! Paši nopelnīt vēl nemākam un nav uz ko! nekas nav izdarīts, lai paši varētu sev Pelnīt nepieciešamo naudu, lai būtu elementārām Labklājības lietām! Izgl., Medicīna un viss pārējais! Protams prom no PSRS! Tur šaubu nebija! Bet savā aklumā, naivumā, Latviešu tauta tika Noslaukta! Tādi kā Naglis, izfīrēja, pieļāva, uzdāvināja visādiem Žīdiem, krieviem Mūsu labāko, vērtīgāko! Un 90 mito Politiķi tagad Miljonāru statusā! Un Latvieši palikuši knapi virs Miljona! Sapņotie, cerētie bērni nepiedzima!

   • Pie siles ne tikai komunisti, bet arī čekisti. Ne viens vien tagad gozējas valsts “smalkajās” aprindās un ir miljonāru sarakstā.

 18. Kaut arī pagājuši 26 gadi, neviens nekur publiski nav pateicis vai LV exprezidents Andris Bērziņš ir balsojis par Latvijas neatkarību vai tomēr nav balsojis? Andri Bērziņi tur ir bijuši veseli trīs, bet jautājums googlē ir mākslīgi samudžināts un neko izlobīt nevar. Reiz TV sanāca kopā četri Cēsu rajona toreiz bijušie deputāti un stāstīja par balsošanu, Interfrontes draudiem, bet izskatījās kā vīriem nebija dūša cilāt kādreizējā kaimiņu rajona priekšnieka un esošā Prezidenta gaitas, bet tauta melš gan tā, gan šitā. Uzrakstiet, lūdzu, kāds, kurš ir lietas kursā!

  • minēts,ka balsoja par.Visi taču no TF balsoja par.

   • Visi deputāti, kas balsoja PAR nebija no LTF, bija arī daži neatkarīgie. A. Bērziņš, vēlākais Valsts prezidents, bija LTF atbalstīts kandidāts un balsoja PAR Neatkarības deklarāciju. Ko jūs te mudžinat.

  • es vispār toreiz nepamanīju, ka vēl bez Andra Bērziņa – aktiera un tā Andra Bērziņa, kurš bija Rīgas mēris, ir vēl kāds Andris Bērziņš. prātā, ka esmu redzējis rakstītu, ka balsoja par, bet uz kluča nelieku. viņš taču bremze. šķiet, ka atšķirībā no manīgākajiem no or†odoksālajiem komunis†iem konvertējās ne vispirms par reformkomunis†u vai NAcionālkomunis†u, bet ar lielu aizturi uzreiz par konformkomunis†u!

  • Bijušais Valsts prezidents Andris Bērziņš (2011-2015) tika ievēlēts Latvijas Republikas Augstākajā padomē un 04.05.1990 balsoja par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu. LU ir tik zems izglītības līmenis, ka tur studējošie studenti nevar internetā apskatīties nedz par neatkarību balsojušiem, nedz par Valsts prezidentiem, nedz par Andriem Bērziņiem.

 19. Cik turas kopa tagad tauta, kura bija par Neatkarigu Latviju?
  Kur ir ta Neatkariga Latvija?
  Padomju laika bija daudz labak dzivot, tautai bija darbs,majas, bet kas tagad ir Neatkarigaja Latvija- visas fabrikas iznicinaja aprobezotie politiki utt…
  pardeva Latviju ar visu tautu ASV.

  • Padomju laika bija daudz labak dzivot, tautai bija darbs,majas,
   =================
   Šāda nozīmē vārdu “tauta” izmanto kosmopolītiski internacionālisti – beztautības Homo Sovieticus, kuri ar to vārdu saprot nevis kādu konkrētu tautu, kā tas pienāktos, bet ar to apzīmē kādu sociālu grupu, parasti šie beztautības padomju okupācijas laika deģeneratīvie pārpalikumi ar to saprot “padomju parasto tautu” – padomju netīro un eļļaino rūpnīcu primitīvos melnstrādniekus ar zemu intelektu – “padomju darba skudras”, kuri šausmīgi neieredzēja darbu un darbā par normu uzskatīja zagšanu, darba imitēšanu, haltūrēšanu, dzeršanu. Tāda lūk “parastā tauta”. Pagājuši divdesmitpieci gadi, kopš padomju vergu nometnes sabrukuma, bet joprojām ir šie “padomju parastās tautas” pārpalikumi, kuri joprojām vārdu “tauta” lieto savā primitīvajā padomju lumpeņproletāriešu izpratnē.
   Tu protams ar vārdu “tauta” saproti mazintelektuālo dzērāju un slaistu bariņu – padomiski domājošā proletariāta pārpalikumus – “padomju darba tautu” – “vienkāršo”tautu”.
   Jāpiezīmē, ka padomju “darba tautai” ar latviešu tautu nav nekā kopīga, latviešu tauta savā zemē dzīvo normāli.
   Un “darba tauta” pataloģiski neieredz pārtikušos, vairāk par pārtikušajiem “padomju darba tauta” neieredz tikai darbu.
   Un jo jūs, “padomju tauta”, vairāk iznīkstat, jo labāk latviešu tautai, jo jūs, “padomju tauta”, vairāk iznīkstat, jo vairāk atjaunojas latviskais dzīvesveids.

   • Tauta vai Labais, vai kā Tu sevi vēl dēvē.

    Varu saderēt, ka tev pieder cimdu pāris, kurus Tu velc lai pieskartos cilvēkiem, kas nabadzīgāki par Tevi.

   • No kā tu npžēlojamā esi cēlusies? Vai tavi vecāki nedzīvoja un nestrādāja Latvijas PSR. Vai tu no Amerikas atbrauci pārbaudīt savu īpašumu stāvokli un vēl kaut ko noprihvazēt pa lēto no naivās Latviešu tautas, kas nebija gatava nežēligam kapitālismam un tai laupišanai un bandītismam, kas sekoja pec neatkarības atgūšanas.

   • Tauta- perfekts raksturojums “parastajai tautai”!

  • Sabruka padomju rūpniecība, kuras produkcija nevienu citu kā sovjetu valsti daudz neinteresēja. Tagad Latvijā ir daudz modernākas rūpnīcas, kas ražo pasaulē pieprasītus produktus. Jā, nav megarūpnīcu ar padsmit tūkstošiem strādnieku, bet nevienā modernā rūpnīcā tā nav.

   • Kāpēc tad Latvijas produkcija gāja pasaulē?Ko tagad Latvijā ražo???

    • Nekādā p-asaulē Latvijas produkcija negāja – vienīgi Padomju Savienības iekšienē. PSRS kundzības laikā kādreiz plaukstošā Latvija pārvērtās par PSRS sastāvdaļu ar pasaules līmenim neatbilstošu rūpniecību un lauksaimniecību. Brīvajā tirgū nekas vairs nebija konkurentspējīgs un tāpēc visas tās ķezas ir. Toties, salīdzinot ar citām bijušajām PSRS republikām, Latvija, Igaunija un Lietuva ir daudz augstākā līmenī.

 20. Jautājums tikai viens – kāpēc valsts ienaidniekiem tika dotas politiskas un ekonomiskas tiesības?

 21. Balsošana pret atdarīšanos no PSRS manuprāt nevar tikt vienādota ar balsošanu pret valsti kā tādu. Viņu viedoklis bija ka kopā ar citām PSRS valstīm būs labāk un ja mēs skatamies kas šodien notiek ar Latviju, tad arī man rodas jautājums vai tiešām tagad ir labāk kā bija? Par viedokli nevienu sodīt nevar, ja vien nedzīvojam totalitārā režīmā.

  • (tad arī man rodas jautājums vai tiešām tagad ir labāk kā bija)- Nejautā tiem, kam tagad ir 20 vai 30 gadi! Pajautā tiem, kam ir 60 līdz 90 gadi! tiem, kurus izdzina no mājām, kurus aizsūtīja uz sibīriju, kurus nomušīja čeka! Nemeklē vispārēju viedokli, bet pajautā pirmavotam!!!!!!

   • Protams, ka labāk! Tas vispār nav diskutējams jautājums…

    • KAS ir labāk? Nē, jāvaicā savādāk – KAM ir labāk? Ne jau nu tautai kopumā.

     • Ne jau nu tautai kopumā.
      ==================
      Tu protams ar vārdu “tauta” saproti mazintelektuālo dzērāju un slaistu bariņu – padomiski domājošā proletariāta pārpalikumus – “padomju darba tautu” – “vienkāršo”tautu”.
      Jāpiezīmē, ka padomju “darba tautai” ar latviešu tautu nav nekā kopīga, latviešu tauta savā zemē dzīvo normāli.
      Un “darba tauta” pataloģiski neieredz pārtikušos, vairāk par pārtikušajiem “padomju darba tauta” neieredz tikai darbu.
      Un jo jūs, “padomju tauta”, vairāk iznīkstat, jo labāk latviešu tautai, jo jūs, “padomju tauta”, vairāk iznīkstat, jo vairāk atjaunojas latviskais dzīvesveids.

  • Var jau gan vienādot Atbildēt

   Jo tā mīłotā PSRS nebija kas cits kā nospiedoša krimināla varza ar asińainu brutālu mantojumu, nekas cits kā lielkrievu impērija, elitārs, represīvs tautu cietums.

   • Esmu dzimis, audzis un uzaudzis Padomju Savienībā, Rīgā, tajā ielu kvartālā, kur tagad Berga bazārs. Mamma bija šķirotāja pastā, tēvs – šoferis Lāčplēša ielas dispanserā. Mana bērnība bija viennozīmīgi gaiša un priecīga, kaut arī ne par kādu “turību” nebija ne runas. Es noteikti nesaprotu, par kādiem “tautu cietumiem” un “asiņainajiem režīmiem” te kāds runā. Es pabeidzu RCT, tad armija, pēc tam RPI. Tālāk – darbs specialitātē, ar ļoti, tiem laikiem, pieklājīgu atalgojumu. Bija gan dzīvoklis (darba vieta piešķīra), gan Žigulis (pirmais, protams, lietots, bet viens arī no VAZ centra), gan arī “dāča” – kā jau latviešu līdumniekiem klājas – purvainu meža nostūri padarījām par kurortu. Protams, ka šodien ir daudz lielākas izvēles iespējas – bet, tiem, kam laba veselība un labs darbs. Visi pārējie ir lieki.

 22. “Lai arī šie ļaudis kopumā tīri veiksmīgi atraduši savu vietu valstī, pret kuras neatkarību reiz nostājās, un labprāt izmanto tās ieguvumus, publiski nožēlojis toreizējo soli neviens nav.” -citāta beigas.
  Par kādiem IEGUVUMIEM iet runa? Par aizbraukušajiem? Par slēgtajām skolām,slimnīcām un
  zudušajiem ciemiem laukos ? Šie ir tie Ieguvumi ?! Par PSRS laikā būvētajiem ceļiem,kuri tagad brūk kopā?

  • Tavi kolhoza ciemati, tavs brāķi ražojošās rūpnīcas, kur tu varēji dzert, zagt un imitēt darbu, brūk kopā. Tas ir labi. Un tas, ka tev, padomju pusdzīvniek, ir slikti, tas arī ir labi. Ir jāturpina valstī veidot ekonomiskā un mentālā sistēma, lai tādiem sovjetu “tautības” puslopiem kā tu, dzīve vispār būtu neciešama un tava vienīgā vēlme būtu pēc iespējas ātrāk nosprāgt.

   • Labais, mjā, protams, jo tajās slēgtajās skolās un slimnīcās ārstēja un mācīja tikai un vienīgi strādāt negribošus padomju puscilvēkus alkoholiķus. Un, jā, fakts, ka Viņiem ir slikti ir labs indikators mūsu valsts ekonomiskajam un garīgajam procesam. Jo labi cilvēki vienmēr priecājas par to, ka kādam ir slikti. Labais, Tu esi priekšzīmīgs šīs valsts iemītnieks.

   • Esmu PSRS pretiniece, taču kas īpaši ir mainījies???? Pie varas vēl ur vecie komunisti, viņu bērni un arī mazbērni. Vai šobrīd valsts iestāžu piestūķētajos kabinetos nenotiek darba imitēšana??? Un kā vēl. Korupcija, nolaidība un bezatbildība sit augstu vilni.

 23. Atceroties “Dziesmotās revolūcijas”masveidību un katra tās dalībnieka gatavību upurēties,ir visaugstākā mērā apstulbinoši tas,kā uz šī patriotisma un sajūsmas viļņa saujiņa ievēlētu pildīt tautas gribu,prata nodrošināt sev pārticību uz visu atlikušo dzīvi.Vēl spriedelē par barikāžu pensijām,kas jau nozīmētu nepārprotamu materiāla izdevīguma un algotnisma elementa ienešanu visā tautas atmodas procesā,vārdu sakot,tā ideoloģisku sapurgāšanu.

 24. Vai šos nelgas nevar saukt pie atbildibas ? Galu gala viņi balsoja pret .Tātad ir Latvijas ienaidnieki.Tikko pieņēma jaunu likumu,bet šie nelgas turpina runāt, ka tik vai tā balsotu pret.

  • Ja tādu būtu bijis vairākums,tad mēs tādā tūplī nebūtu kā tagad !

   • tad mēs tādā .. nebūtu kā tagad !
    ==============
    Tas ir labi un pareizi, ka tu esi “tādā ..”. Tas nozīmē, ka valsts attīstās pareizajā virzienā. Ir jāturpina veidot ekonomiskā un mentālā sistēma, lai tev dzīve būtu neciešama un tava vienīgā vēlme būtu pēc iespējas ātrāk ., …

 25. Esmu pārstegts, ka tauta valsts ienaidniekus, kam Latvija
  latvija nav vajadzīga, atkal ievēl saeimā

 26. Liels paldies Viesturam par šo apkopojumu! Šorīt avīzē lasīju ar ļoti lielu interesi iz kategorijas “ai, jā, bija arī tāds.” Super veikums pirms svētkiem!

  • Vidavskis, pildot Daugavpils domes priekšsēdētāja pienākumus, bija īsts godavīrs un īsts pilsētas saimnieks. Autors gan pārcentās, jo Vidavskis nekad nav balotējies no PCTVL saraksta. Švaki bijuši autora “avoti” (zinātāji), jo Vidavskis nedzīvo Višķos. Tā vietā, lai pārbaudītu šo faktu, autors vaimanā par klusējošo telefonu. Vidavskis dzīvo Daugavpilī, bet reizēm uzturas Višķu pagasta Špoģos. Bet no Rīgas zvanu torņa viens pīpis Višķi vai kāda cita apdzīvota vieta Višķu pagastā, ar vienu vārdu sakot, lauki.:)

 27. Kas tas ir par statusu, ko piešķīra deputātiem par balsojumu par neatkarības atgūšanu. Vai šie deputāti būtu balsojuši par neatkarīgu Latviju, ja Jēkaba ielā nestāvēti desmitiem tūkstošu viņu atbalstītāju. Kāpēc mums tagad neatkarības izcīnītājiem pensijas 150-280 eiro mēnesī, bet valsts uzņēmumu vadītāji saņem 15 000 eiro mēnesī. Ja mūsu Latvijas uzņēmumiem iet tik labi, tad, kāpēc Latvijas mežu, Latvenergo, Latvijas dzelzceļš, Rīgas brīvosta un citu peļņas daļu novirzīt pensiju piemaksām cilvēkiem, kas godam ir strādājuši padomju laikos un arī neatkarīgās Latvijas laikos – cilvēka cienīgas dzīves nodrošināšanai. Valdība gatava solidaritēties ar Ukrainas oligarhiem, ar Grieķiju ar ieceļojošiem bēgļiem no tuvējiem austrumiem, bet kas solidarizēsies ar mums neatkarības aizstāvjiem, kas dzīvo dziļā nabadzībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+