×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
3. decembris, 2016
Drukāt

Monika Zīle: Atlaist Saeimu… Un tālāk?! (30)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Nu jau sociālajos tīklos drusciņ pierimusi Saeimā nākamā gada budžeta apstiprināšanas izraisītā negāciju vētra. Deputātu simtniekam veltīja gan izsmalcināti sarkastiskus epitetus, gan tradicionāli prasti apsaukājās. Visu nokrāsu viedokļos dominēja divi jēdzieni – “viņi” un “mēs”: kā divas absolūti nošķirtas grupas un pirmā bezmaz atlidojusi no tāla zvaigznāja. Cauri skaļajām klaigām mēģināja izlauzties dažas lietišķi noskaņotas balsis, mudinot meklēt “viņu” un “mūsu” kopsaikni, taču bez acīmredzamām sekmēm. Atkal sarosījās parlamenta padzīšanas sludinātāji, un nemieru kārie bija gatavi sviest akmeņus Saeimas logos.

Kā jau pierasts, kvēlākie protesta gari maskējās ar segvārdiem. Debašu telpa murdēja, kūpēja un ņudzēja, un raibajā jezgā diemžēl pazuda loģiski un ievērības cienīgi domu­graudi. Piemēram, Nacionālā botāniskā dārza (NBD) direktora Andreja Svilāna ieraksts, kuru titulētais biologs nosaucis par veltījumu bļāvējiem: “Atlaist Saeimu… atlaist Saeimu…Nu… Atlaist Saeimu. UN TĀLĀK?! Vienreiz jau atlaida. Un kas bija? Kur ņemsim tās kārtējās 100 svētās mesijas atbrīvotājas un viedās fejas, kas nolaidīsies no debesīm un visu sakārtos?” Viedokļa turpinājumā NBD vadītājs, nenoliedzot politiķu pieļautās kļūdas, mudināja uz argumentētu katras vērtēšanu, jo tikai tas palīdzēs uzlabot demokrātijas kvalitāti un liks valdībai rūpīgāk apsvērt lēmumus.

Kas attiecas uz “mesijām un fejām”, Jēkaba ielas namā netrūkst šo būtņu – pirms vēlēšanām tās mācējušas iedvest savam elektorātam, ka pēc apsēšanās Saeimas deputāta krēslā ikvienam balsi atdevušajam pasniegs gabalu laimes un pārticības pīrāga. Ja tagad rīkojas pretēji un šķēlē pieticīgo vēlētāja rausīti, tad vienkārši jāatceras vecajā anekdotē minētās atšķirības starp līgavu un sievu: laulātā draudzene nekad nesaņem brūtēšanās laikā apsolītos labumus…

Taču, pie nopietnības atgriežoties, jāteic: mūsu vēlētājs lielā mērā pats vainīgs, ka mandātu ieguvušais ļoti ātri aizmirst viņa politiskās takas bruģiera intereses un pat bezkaunīgi ignorē. Bet balsojušais tikai plāta rokas, anonīmi lamājas sociālajos tīklos un secina: kamēr pie mums neieviesīs mažoritāro vēlēšanas sistēmu, Saeimas deputātu atsaukt nav iespējams. Tas gan, tomēr nekas neliedz vēlētājiem pieprasīt konkrētas un pat regulāras atskaites no viņu atbalstītā saraksta Saeimā strādājošajiem deputātiem. Tautas kalpiem ir pienākums šai prasībai pakļauties un, ja kāds censtos izvairīties, pastāv frakcijas disciplīna un sviras politiskā spēka vadībā. Jautāsiet, kāpēc par politiķu lēmumiem sašutušie neizmanto iespēju pievilkt šo deputāta atbildības saitiņu? Domāju, dibināt vēlētāju apvienības vai citus veidojumus saiknei ar konkrētiem politiķiem cilvēkiem traucē negribēšana publiski atzīties simpātijās listei, kuras pārstāvji tagad izrādījušies mandāta necienīgi. Tāpēc daļa balsojušo, jau tūlīt pēc vēlēšanām juzdamās pievilta, uzvedas kā gadījuma pielūdzēja sadzirdīta un vienas nakts sakaros iesaistīta vecava, kura nikni apkaro netikumību, noklusēdama personīgo pieredzi. Vaļas brīdī pamēģiniet atrast kaut dažus par savulaik populāro Zīgerista veidojumu vai nesenajiem Zatlera reformistiem (viņus piedzemdēja 10. Saeimas atlaišana, ja kas…) balsojušos un secināsiet: acīmredzot šo partiju atbalstītāju lielais pulks tagad dzīvo uz citas planētas – starp mums vairs nav neviena paša.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Nevajag organizēt muļķības – Saeimas atlaišanas, autore raksta ļoti pareizi. Monika spēj un var uzrakstīt patiesību, tika tu “arprāc” nevari sakarīgi domāt, jo neesi izlasījis nevienu grāmatu, tavas smadzenes nevelk, tu pat lasīt neproti.
  Be saki es: Vajag iet uz referendumu 1922 (1925). gada Vēlēšanu likuma atjaunošanu, kas reāli mainīs politisko sistēmu, vēlētājam dos iespēju nobalsot pret, pielietot “grozāmos sarakstus”- savā vēlēšanu listē ierakstīt vēlamos deputātu kandidātus no citu partiju vēlēšanu listēm un rītā sapratīsi, ka partiju manipulācijas ir izjauktas.
  Tagadējais Vēlēšanu likums ir politiskā afēra un ar katrām vēlēšnām aatmodies – atkal ievēlēti tie paši.

 2. Zini, Monika, ja nespej izspiest nevienu sakarigu domu, tikai kaut ko tuksu papleperet, padalities ar tuksam klacam, bez mazakas sapratnes par procesiem, iemesliem un sekam, neredzot elementaro, ka velesanu likums sakratots ta, ka faktiski te ir tota5litarisms, kur tikai partiju saimnieks lemj, ko tautai bus ATLAUTS !!! salikt pie silem, tad nav ko va3vulot un maldinat publiku ar viltus risinajumiem, kurus varetu novienadot ka talaku klan3isanos un paciep4stesanu ar varu sagrabusajiem.
  Dala atbildibas tik nozelojama situacija ari jauzliek tik tizlai ta saucamajai inteligencei, kura ta tada ir tikai pasu uzskatos, bet citadi diez vai izkonkuretu pat parastu par apkartejo interesejusos setnieku..
  Varetu tadam monikam ieteikt vicinat slotu…, bet laikam ne, jo diez vai tadas pat ar to spetu sakarigi rikoties. Tadas, ka tauta saka, alavas, kas spejigas tikai pu5kskisus palaist..
  Un cen6zoriem, kuri ta mil visadus grafistus…., palugtu tomer no patiesibas neizvairities, jo ta vienalga lien ara pa visam suvem, ka sak jau pie5rie6bties.

  • Алё, любезный! Чё за наезд? Я здесь ещё и не комментрировал ничего, а вы уже наезжаете. Какая связь между мной и цензорами?!

   • פּאַונאַ פּיקט אַרויף זייַן זעקל פון טינז צו אייער גליק לאַנד ווו אַלעמען רעדט די שפּראַך אין וואָס וויל אנדערע פאַרנומען

    • Вот не думал, что идиш вам так близок. Вы сами то, часом, не еврей ли? Очень похожи поведением своим.

   • 保納拿起自己十幾歲的包包讓你幸福的土地上每個人都講中,希望其他被佔領的語言

    • А теперь вы из себя китайца изображаете! Вы определитесь наконец, кто вы, китаец или еврей.

   • Ot kuda viļez? Ot tuda iz ž…..i!

    • Ох, дедуля. А вы сами то откуда вылезли? Как там ваш хутор называется? Ж*па!

 3. Zini, Monika, ja nespej izspiest nevienu sakarigu domu, tikai kaut ko tuksu papleperet, padalities ar tuksam klacam, bez mazakas sapratnes par procesiem, iemesliem un sekam, neredzot elementaro, ka velesanu likums sakratots ta, ka faktiski te ir totalitarisms, kur tikai partiju saimnieks lemj, ko tautai bus ATLAUTS !!! salikt pie silem, tad nav ko vavulot un maldinat publiku ar viltus risinajumiem, kurus varetu novienadot ka talaku klanisanos un paciepstesanu ar varu sagrabusajiem.
  Dala atbildibas tik nozelojama situacija ari jauzliek tik tizlai ta saucamajai inteligence, kura ta tada ir tikai pasu uzskatos, bet citadi diez vai izkonkuretu pat parastu par apkartejo interesejusos setnieku..
  Varetu tadam monikam ieteikt vicinat slotu…, bet laikam ne, jo diez vai tadas pat ar to spetu sakarigi rikoties. Tadas, ka tauta saka, alavas, kas spejigas tikai pukskisus palaist..
  Un cenzoriem, kuri ta mil visadus grafistus…., palugtu tomer no patiesibas neizvairities, jo ta vienalga lien ara pa visam suvem, ka sak jau pieriebties.

  • Алё, любезный! Чё за наезд? Я здесь ещё и не комментрировал ничего, а вы уже наезжаете. Какая связь между мной и цензорами?!

   • פּאַונאַ פּיקט אַרויף זייַן זעקל פון טינז צו אייער גליק לאַנד ווו אַלעמען רעדט די שפּראַך אין וואָס וויל אנדערע פאַרנומען

   • 保納拿起自己十幾歲的包包讓你幸福的土地上每個人都講中,希望其他被佔領的語言

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “Saeimas apakškomisijā, kas gatavo Satversmes grozījumus, “tautas kalpi” vienojušies par kārtējo ierobežojošo nosacījumu vēlētāju tiesībām ierosināt parlamenta atlaišanu – komisijas locekļi vēlas noteikt, ka “Saeimas pirmstermiņa vēlēšanas nevar rosināt agrāk kā vienu gadu pēc Saeimas ievēlēšanas un vēlāk kā gadu pirms Saeimas pilnvaru termiņa beigām”…
  ——-
  .
  “Lai rīj bez stresiem SILES rukšķi!!!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Mums FORMĀLI “nav iebildumu”,
  Ka patriekt SILES ‘branžu’ dum(j)u,
  Var “vaukšķi”. BET – ne tajā laikā,
  Kad “tautas kalpi” ‘dalās paikā’:
  .
  Pēc “vēlēšanām” – vienu gadu,
  Lai SILES lopi “nodzen badu”,
  Un “nokomplektē pozīciju” ~
  Nekādu “pūļa” ‘atrakciju’!!!
  .
  Tad – kamēr paraksti tiks vākti,
  Un garie “maldu ceļi” sākti,
  Līdz “referendumam” par SILI ~
  Vēl gads mums paies “zaļi / zili”.
  .
  Pēc tam – ’caur’ “komisijām” (dažām),
  Mēs “normas” ‘staipīsim’, bez bažām ~
  Tur tās (‘pa lēno’) “apzelēsim”,
  Līdz – ’sajāsim’ un “abortēsim”…
  .
  Bet, pa to laiku – “termiņš” sāksies,
  Kad SILES rukšķus “saudzēt” nāksies ~
  Līdz vēlēšanām “tautas kalpiem”,
  Vairs nebūs jāriskē ar ‘skalpiem’:
  .
  Tā, lēnām “…(sitoties) ar badu”,
  Mēs sagaidīsim “urnu gadu” ~
  Ar kampaņveida ‘spamošanām’,
  Un “pozitīvām” ZOMBĒŠANĀM.
  .
  Nav vēlams traucēt ‘polit-klaunus’,
  Kas ‘apcirpšanai meklē aunus’ ~
  Lai “vaukšķi” necer ŠAJĀ gadā,
  Ka – patrieks tos, kas SILI bradā!!!…”

  Ņirdz “tautas kalpu” ‘komisāri’:
  “Top “vaukšķiem” tādi “kalendāri”,
  Priekš “referendumiem” par SILI,
  Ka – paliks šie no ‘skrobes’ zili!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Sitā Monika ir politsikā ieleene, kura laizās no psrs līdz e.s. un slavina režīmus.
  Tā ka nelasu tādu.
  Bet Saeimu atlaist tagad nav jēga piekrītu. Tad ja laida vajadzēja uzreiz, kad Vienotiba apcakareja ar Ablotinjas virāžu un Rinkeviča izlīsanu no skapja uzreiz nakamajā dienā. Kas bij cinisms.
  Principā tikt vaļa no V lai nesež 4 gadus, zaudējot mfaktisko mandātu no velētajiem nakama nedēļa pēc ievēlēšanas.
  Tagad ko tur vairs… Lai lēnām izplēn un tas kauns pavelkas garāks.. Nu jau tas sāk sagādāt baudu… pavērot to agoniju.

 6. vecavu-vēlētāju apvienība Monika no Pļundrovkas Atbildēt

  “Un tālāk?!” Tālāk tas pats un gandrīz tie paši. Tomēr, jo biežāk atlaidīs, jo mazāk laika atliks rebēm. Taisni apbrīnojami, cik ātri tie, kas apsolījuši tautai kalpot, kļūst par tās ienaidniekiem …

 7. Viņus nevis atlaist,bet uz sibīriju par valsts naudas izsaimniekošanu.

 8. nevis atlaist bet novakt

 9. Jā , BŪS TIE PAŠI VĒŽI … nekas jau nemainīsies ! Vajadzētu ieviest likumu …ja saeimu atlaiž , tad …NEVIENU NO BIJUŠAJIEM DEPUTĀTIEM NEDRĪGST PIELAIST KADDIDĒŠANAI ….

  • Pareizi. Vajag likumu,ja esi atlaists no saeimas,tad vismaz nākamajos 5 gados nekādas deputātēšanas. Ja jau ministri un deputati nekādu citu atbildību par saviem darbiem nenes,tad vismaz tā.

 10. Jāņem piemeru no Islandes un nākamo Saeimu jāizveido deputatus izveloties ar izlozes palīdzību, tikai tā var izbeigt naudas varu un so partokratijas bardaku un visatļautību. Un pirmajiem uzdevumiem jaunaja Saeima būtu anulēt vai apturēt visas izmaiņas Satversmē , vēlēšanu likumā, visi saslegtie līgumi utt ko paveikusi valsts iztirgotāju varza pa šiem 25 gadiem. Jāsāk no baltas lapas atgriežoties pie brīvvalsts Satversmes, jāsasauc Satversmes sapulce , kura izstrāda godīgu un tasinīgu likumdošanu atbilstoši brīvas valsts , nevis kolonijas statusam.Visus , kas ar saviem lēmumiem un parakstiem veikušas latviesiem un latviesu valstij neizdevīgas darbības , lemumus, līgumus utt uz darba un pāraudzinašanas nometnē, kamer valsts neatgūst visu zaudeto ar visiem likumiskajiem procentiem. Tikai ta un ne savādāk.

 11. Tad jau nedarisim neko un lausim Saemai izlaupit valsti , slaukt tautu ? Vai jus iesakat brunoties un tos bijusos komunistus likvidet ?

 12. Nevajag nekādus 100 pietiek ar 50 tik mazai valstiņai nav nepieciešams tik daudz liekēžu vietā Artusu Kaimiņu tas gan blici nolasīs kas domā par tautu ,Latviju.Nahren visus tos vecos komunistiskos mērkaķus sazagušies ir tad lai sēž savās villas un gaida veceni ar izkapti.

 13. Kas tālāk Seile??? Vai tev ir izdevīga šī zagļu un Latvijas iznīcības banda…Tev jau pensija ir normāla ,, tāpĕc aizstāvi tos padlas!!!

 14. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Absolūti bezjēdzīga un jebkurā izpratnē nelietderīga cīņa (jeb, visbiežāk, pat tikai “vētrainas rosības” imitācija) ar SEKĀM, nespējot saskatīt vai pat apzināti ignorējot to patiesos CĒLOŅUS, ir viena no lielākajām muļķībām un viens no galvenajiem iemesliem tam, kāpēc “esam tur, kur esam, un ārā netiekam”.” 😉

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): “Ja Saeima noraidīs tautas rosinātos grozījumus Satversmē par Saeimas atlaišanu, tad tā būs “tautas kalpu” apzināta vēlētāju provokācija uz referendumu, cerot ka tas varētu “izgāzties”. Savukārt, ja Saeima formāli atbalstīs šo ar 217.000 vēlētāju parakstiem apstiprināto likumdošanas iniciatīvu, bet paralēli tam gatavos grozījumus citos pantos, kas ierobežotu šādas tautas tiesības izmantot Satversmē definēto suverēno varu, tad tā būs referenduma nozagšana”, atzinuši tiesību speciālisti. “Saeimas vēlēšanu vienīgais mērķis ir ievēlēt tautas priekšstāvjus, bet atlaišana – valsts krīžu risināšanas līdzeklis un nevis veids, kā pārskatīt Saeimas vēlēšanu rezultātus”, uzsvēra eksperti…
  ——-
  .
  “Lai “vaukšķi” (VĒLREIZ) ‘aplaužas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kad “vaukšķiem” (ATKAL) ‘piegriežas’,
  Šī “valsts” un SILES cūcības,
  Ko “strādā” “tautas priekšstāvji” ~
  Tiek nolemts: “Jāvāc paraksti!!!…”
  .
  Ņirdz ‘SILES rukšķi’: “Lai tak’ vāc!
  Vai “pūlim” taisās aizliegt kāds,
  Caur svilpi lieko tvaiku pūst?!?
  Pēc tam – lai “neklepo un žūst”:
  .
  Ja izdosies iekš ‘listēm’ vākt,
  Tik parakstus, lai šie var nākt,
  Ar ‘papīriem’ pie “priekšstāvjiem” ~
  Būs ‘feina “skola” LUMPEŅIEM’:
  .
  Mēs ‘shēmu bīdīsim’, lai tiem,
  Kas “spekulē” ar parakstiem,
  Uz visiem laikiem ‘pielektu’ ~
  Kurš “valstī” ‘taisa mūziku’!
  .
  Lai katram “baurim” kļūtu ‘klārs’:
  Šai “valstī” viņš ir “sekundārs” ~
  Tāds, kuram = “kārta devītā”,
  Ja kaut kas maināms likumā!
  .
  Mēs (it kā) “normas skatīsim”:
  Pa “komisijām” ‘muļļāsim’,
  No “piejaukumiem” ‘vētīsim’,
  Un “ilgtspējīgi” pētīsim…
  .
  Kad ‘muļķi laist’ būs apnicis ~
  Kāds daiļrunīgāks “priekšstāvis”,
  Tiks ‘nofraktēts’, lai pavēsta:
  “Nav “korekta” jums versija!…”
  .
  Tad – referendumam nāks laiks,
  Kur (ATKAL) tiks “caur svilpi tvaiks”,
  Vēl atlikušais “reducēts”…
  (Ja SILĒ tas tiks “akceptēts”…).
  .
  Tur, protams, balsis “saskaitīs”,
  Kā “partkoms” strikti norādīs ~
  Lai “pārpratumi” negadās,
  Un – “vaukšķi” (VĒLREIZ) ‘aplaužas’!…”

  Nav SILES “valstī” jaunumu ~
  Var mainīt himnas ‘meldiņu’,
  Šīs MUĻĶU zemes SISTĒMĀ:
  “VISS nāk un aiziet tālumā…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 15. Viens zvēru dārzā noķertais jau atlaida, oligarhus padzina, visas problēmas atrisināja. Vai kļuva labāk? Vai atkal vismaz pusgadu pilnīga bezdarbība, sastingums brīnuma gaidās un tālāk atkal bezceris?

  • Nekļuva labāk. Kļuva daudz s..dīgāk. Ar to faktiski tika veikts Sorosa apvērsums un pasliktinājās gan preses brīvība gan viss parejais. Pārgāja uz smagu propagandu. ko toreiz nesapratām. Ar tādu mērķi ari tie visadi oligarhu kapusvetki un tml. tika rīkoti.

   • Vai atceries, kā pēc tās atlaišanas tauta jūsmoja, uz vēlēšanām skrēja palēkdamies-“pidri,pidrā,pidri,pidrā”. Nākošajā dienā-“vai, vai, atkal ne tos ievēlējām”! Gaidīsim atkal kārtējos saulvežus, mākoņstūmējus? Varbūt vienkārši pirms nākošajām vēlēšanām prasīt varturiem atskaitīties par solijumu izpildi? Tuvojoties vēlēšanām taču atkal sāks solīt uzlabot, palielināt, iecelt, atcelt, samazināt, sākt, beigt utt. Nu būs tā, būs, vienkārši solijumus pa jaunam pārrakstīs uz cita papīra.

 16. var piekrist ka jēgas maz Atbildēt

  bet nevar noliegt ka tā kā šobrīd ari atstāt nevar. politiķi savā mantrausibā galigi aptrakuši. jāsāk visamaz izdzenāt regulāri, ja nelidzes tad bus jādur uz dakšām

  • Vajag nevis teikt ko mēs jau visi zinām un ko navajag darit,bet gan ieteikt ko vajag darīt izņemot kritizēšanu.Cik gadus var kritizēt un zākat visus, kur ierosinājumi un idejas.Ko esi gatavs uzņemties katrs pats. Ja grib atlaist saeimu, tad tik cik ilgi par to tiek rakstiti komentari un kritizēta patreizējā situācija,tik ilgi ari jau vajadzēja domāt par citiem lideriem , par tikšanos ar tautu un lemšanu par šādu pasakumu! Visi tikai zin kligt ka slikti,bet kas tad iecels tai saulītē pēc līdakas pavēles. Kāda jēga no tā lielā tukšā trokšņa!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+