Kultūra
Kultūrpolitika

Virs Mežaparka estrādes – spāru svētku vainags0

Timura Subhankulova foto

Otrdien, 31. oktobrī, virs Mežaparka Lielās estrādes jaunā skatītāju lauka būves tika pacelts spāru vainags. Tradicionāli spāru svētki tiek svinēti laikā, kad ēkas celšana ir savā augstākajā punktā — ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija un visi smagākie darbi.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs novēlēja, lai tad, kad svinēsim Latvijas divsimtgadi, estrādi atkal nāktos pārbūvēt, “nevis tādēļ, ka būvnieki šogad būs slikti pastrādājuši, bet tādēļ, ka pēc simt gadiem šī estrāde mums atkal būs par mazu”.

Kultūras ministre Dace Melbārde atzina: “Esmu patiesi gandarīta, ka šodien svinam Mežaparka estrādes pārbūves pirmās kārtas spāru svētkus. Spāru svētki tradicionāli apliecina, ka apjomīgākie darbi ir pabeigti, taču šis nav brīdis, kad atslābt – šis ir īstais laiks, lai virzītos uz priekšu. Ir patiess prieks redzēt ar kādu atbildību un izpratni visa komanda strādā, lai to visu nodrošinātu. Līdz pirmajiem kopmēģinājumiem ir atlikušas aptuveni 250 dienas un šodien vēlreiz varam uzskatāmi ieraudzīt, ka ne tikai kalendārā ar katru dienu virzāmies tuvāk Dziesmu un deju svētku notikumiem, kam koristi un dejotāji gatavojās regulāros un intensīvos mēģinājumos, bet arī infrastruktūras sakārtošanas darbi iet ātriem soļiem uz priekšu.”

Savukārt Rīgas domes Īpašuma komitejas priekšsēdētājs Oļegs Burovs pauda, ka paveikta puse no iecerētajiem darbiem un, pateicoties būvniekiem, spāru svētki tiek svinēti šodien, nevis kā plānotajā darba grafikā – janvārī.

Saistītie raksti

Šogad, 20. aprīlī, uz Mežaparka Lielās estrādes skatuves tika parakstīts līgums par estrādes pārbūvi, kas paredz skatītāju lauka un estrādes pielāgošanu 2018. gada XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem. Estrādes pārbūves pirmās kārtas būvniecību veic PS “LNK, RERE|. Pirmā posma rekonstrukcijas darbus plānots nodot ekspluatācijā 2018. gada 18. jūnijā plkst. 11.

LA.lv