Mobilā versija
-1.1°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
18. marts, 2016
Drukāt

Visaktīvāk aizņemas lauksaimnieki

Lauksaimnieciba

Apkopotā informācija liecina, ka banka 2015.gadā mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) segmentā izsniegusi finansējumu kopumā 172 miljonus eiro apmērā. Visvairāk – 33,9 miljoni eiro – piešķirti lauksaimniecības nozarē strādājošajiem uzņēmumiem, informēja Swedbank pārstāve Vineta Savicka.

Savukārt transporta nozares komersantiem piešķirti 17,6 miljoni eiro, bet komunālo pakalpojumu jomā strādājošajiem uzņēmumiem – 15,9 miljoni eiro, tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem – 14,7 miljoni eiro, bet mežsaimniecības nozares MVU – 14,3 miljoni eiro.

Raugoties reģionālā griezumā, iespējams secināt, ka MVU segmentā 82,5 miljoni eiro finansējums izsniegts Rīgā strādājošajiem uzņēmumiem. Savukārt Vidzemes reģionā uzņēmumiem piešķirtā finansējuma kopējā summa sasniedz 24, 2 miljonus eiro, Kurzemē – 24,8 miljonus eiro, Zemgalē – 24,4 miljonus eiro, bet Latgalē – 16,2 miljonus eiro. Kurzemē – 24,8 miljonus eiro, Zemgalē – 24,4 miljonus eiro, bet Latgalē – 16,2 miljonus eiro.

“Statistikas dati liecina, ka Latvijas ekonomika turpina izaugsmi. Iekšzemes pieprasījuma pieaugums bankām dod zaļo gaismu aktīvākai uzņēmumu finansēšanai, it īpaši uz eksportu orientētajās uzņēmējdarbības nozarēs. Globāli šobrīd ir pateicīgs laiks, lai uzņēmumi domātu par jaunām investīcijām un līdzekļu piesaisti no bankām, jo finansējums šobrīd ir ļoti pieejams,” norāda bankas Uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs Lauris Mencis.

Bankas kopējie darbības rezultāti liecina, ka pērn pirmo reizi kopš 2008.gada ekonomiskās krīzes pieaudzis kreditēšanas kopapjoms. 2015.gadā banka uzņēmumiem piešķīrusi jauno finansējumu 526 miljonus eiro apmērā, kas ir par 22% jeb 94 miljoniem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Vislielākais finansējums piešķirts lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares uzņēmumiem, kopumā sasniedzot 98 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+