×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

VISC: Arī turpmāk centralizētais eksāmens matemātikā būs obligāts

eksamens

Valsts izglītības satura centrs (VISC) neplāno mainīt obligāto valsts pārbaudes darbu skaitu vidējās izglītības ieguvei, līdz ar to centralizētais eksāmens matemātikā, lai iegūtu vidējo izglītību, būs obligāts, aģentūru LETA informēja VISC sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža.

Ilgaža stāstīja, ka profesionālo izglītības iestāžu vadītāji katru gadu norāda uz nesamērību starp vispārējās vidējās izglītības iestāžu un profesionālo izglītības iestāžu beidzējiem izvirzītajām prasībām, jo visiem ir jākārto vienāds centralizētais eksāmens matemātikā, bet profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem matemātikas apguvei un citu vispārējās izglītības mācību priekšmetu apguvei ir paredzēts mazāks stundu skaits.

Kā aģentūrai LETA skaidroja VISC vadītāja vietniece Agra Bērziņa, pašlaik norit darbs pie profesionālās izglītības programmu modernizācijas, kam paralēli paredzēts plānot darbu arī pie atšķirīga matemātikas eksāmena sagatavošanas tiem profesionālo izglītības iestāžu beidzējiem, kuri neturpinās studijas augstskolās.

Valdības rīcības plāna viens no pasākumiem ir veikt izmaiņas valsts noteiktajos pārbaudījumos vispārējā vidējā izglītībā un profesionālajā izglītībā ar mērķi samērot valsts pārbaudījumu sistēmu starp vispārējo vidējo un profesionālo izglītību.

“Vidējās vispārējās izglītības iestāžu absolventiem centralizētais eksāmens matemātikā būs jākārto tāpat kā līdz šim, un nekādas izmaiņas nav plānotas,” uzsvēra Bērziņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+