Ekonomika
Darbs

Visiem bankas atlaistajiem darba vietu var nepietikt7


Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone
Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Evita Simsone
Foto – Zane Bitere/LETA

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone informē, ka aicinājuši bankas “ABLV” vadības pārstāvjus maksimāli drīzākā laikā tikties, lai jau detalizētāk apspriestu “ABLV Bank” darbiniekiem nepieciešamo palīdzību atlaišanas gadījumā.

“Bezdarba riskam pakļautos darbiniekus informēsim par to, kādus pakalpojumus piedāvā NVA, kur un kā var pieteikties bezdarbnieka statusam un pabalsta saņemšanai. Esam gatavi izstrādāt arī īpašu pakalpojumu piedāvājumu. Šobrīd mūsu datubāzē mēs atlasām ar finanšu un banku sektoru saistītās vakances, lai operatīvi varētu tās piedāvāt AS “ABLV Bank” darbiniekiem darba zaudēšanas gadījumā,” skaidro E. Simsone.

Nākamās nedēļas laikā 30% jeb aptuveni 300 “ABLV Bank” darbinieku zaudēs darbu, informēja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis. Viņš norādīja, ka tie būs augstas kvalifikācijas speciālisti – finansisti, mārketinga eksperti un citi.

NVA šobrīd atlasa vairākas vakances, kas varētu būt piemērotas bijušajiem bankas darbiniekiem. Piemēram, vakar nozarē “Bankas / Apdrošināšana / Finanses / Grāmatvedība” NVA datubāzē bija pieejamas 80 brīvas darba vietas. Daudzi darba piedāvājumi ir informācijas tehnoloģiju un telekomunikācijas, jurisprudences un tieslietu, vadības un administrēšanas nozarēs. “Darba tirgū vienmēr ir pieprasījums pēc programmētājiem un darbiniekiem, kam ir pieredze klientu apkalpošanā,” uzsver E. Simsone.

Kopumā bankā strādā vairāk nekā 900 cilvēku. Kā norādīja E. Bernis, pirmo atlaišanas kārtu veiks bankas vadība, bet tālākās – bankas likvidatori.

Vidējā alga banku sektorā ir augstāka nekā daudzās citās tautsaimniecības nozarēs, tāpēc tik liels bezdarbnieku skaits varētu radīt papildu slodzi uz Valsts sociālās apdrošināšanas budžetu.

LA.lv