×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
25. jūnijs, 2018
Drukāt

Visvairāk prasa par dzīvi Latgalē: Latvijā no ārzemēm atgriežas 20 ģimenes (8)

Foto: UnsplashFoto: Unsplash

Trīs mēnešus kopš Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) reģionālo remigrācijas koordinatoru tīkla izveides jau 964 cilvēki ir sazinājušies ar kādu no koordinatoriem ar pieprasījumu pēc informācijas.

Plašāka saziņa notikusi ar 439 personām, kuras ir izrādījušas interesi par konkrētiem ar atgriešanos saistītiem jautājumiem. Vislielākā interese ir par atgriešanos Latgalē.

No visiem, kas izmantojuši koordinatoru konsultācijas, Latvijā atgriezušās 20 ģimenes (45 personas), savukārt 31 ģimene (88 personas) pēc konsultācijas ar koordinatoriem paudusi viedokli, ka pie labvēlīgiem apstākļiem plānotu atgriezties Latvijā.

Reģionālie remigrācijas koordinatori strādā prioritārās aktivitātes remigrācijas veicināšanai ietvaros. Ciešā sadarbībā ar pašvaldībām koordinatori piedāvā potenciālajiem remigrantiem praktiskus ieteikumus risinājumiem dažādos jautājumos. Koordinatori var palīdzēt atrast atbildes uz jautājumiem par pašvaldību pakalpojumiem, piemēram: par bērnudārzu un skolu,
par dzīvesvietu, darba iespējām un pakalpojumiem Latvijas pašvaldībās.

Koordinatori, vērtējot savu darba pieeju, norāda, ka klienti ir dažādi. Cilvēki vēršas pie koordinatoriem, lai noskaidrotu kādu konkrētu jautājumu, kas saistīts ar atgriešanos Latvijā. Jaunieši visbiežāk koordinatoru aktivitātes pamana sociālajos tīklos, savukārt vidējā paaudze par koordinatoru pakalpojumiem uzzina no paziņām.

Koordinators ir atbalsta persona, kurai tiek uzticēts konkrēts dzīvesstāsts. Katram remigrantam ir individuālas vajadzības un apstākļi, kas jāņem vērā. Koordinators palīdz tautiešiem atgriezties mājup, bet pašvaldībām atgūt savus iedzīvotājus. Saziņas gaitā tiek apzināti reemigrantiem aktuāli jautājumi, turklāt individuālās konsultācijas dod cilvēkam iespēju, izvērtēt tās priekšrocības, kas ir pieejamas Latvijā, projekta būtību skaidro VARAM.

Koordinatoru darbība un sniegtie pakalpojumi balstīti Mihaila Hazana 2016. gada pētījuma “Atgriešanās Latvijā: remigrantu aptaujas rezultāti” rezultātos, kur viena no svarīgākajām vajadzībām, kas palīdzētu atgriezties Latvijā, ir minēta atbalsta personas nepieciešamība, lai risinātu ar atgriešanos Latvijā saistītus jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. ha ha ha draugi pazinas radi pikstinaja uz kordinatora nummuriem lai butu statistika.))))))))))))))))))))))))00 cik berniskigi smiekligi

  2. Atgriezīsies Latgalē un ko viņi darīs? Darba nav! ies uz sociālo dienestu pēc pabalstiem?/ Atgriezties Latgalē var tikai galīgi palīgskolas līmeņa cilvēks…

    • Pamuļķi, gan jau, ka pats vairāk par 4-ām klasēm neesi beidzis,- burtus iemācījies uz klaviatūras bakstīt ar vienu pirkstu un tēlo gudrīti.

  3. Kads varbut darbs un dzivosana Latgale jo manas meitas virs mekle darbu,tiesi tagat un darba nav! Labi ka palidzi viniem,bet vieniga iespeja viram doties uz arzemem! Nav ko darit taja nabagmaja!!!

  4. Atgriezties Lv var tikai pālī!

  5. Daudzi no Latgales aizbraukušie saka, ka viņi noteikti atgriezīsies. Iespējams, ka tam pat var noticēt.

  6. Varētu skolu reformu vietā ielikt lauku reformas īpaši tiem kas pametusi kaut cik normālas lauku saimniecības un ulmaņlaiku godība dzīvojamā ēka gandrīz visur ir švaka , palīdzēt dabūt kredītus lai varētu dzīvot fiziski kā eiropā , vai deputāti paši dzīvotu vecās lauku mājās .

    • Kāpēc “skolu reformu vietā”? Skolu reforma neizslēdzlauku reformu, vienai ar otru nav nekāda sakara. Varbūt, pēc tavas domāšanas, VID reforma arī izslēdz lauku reformu?

Draugiem Facebook Twitter Google+