×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. marts, 2012
Drukāt

VKKF uzstāj uz finansēšanas modeļa maiņu

verpe_edgars

Jau no nākamā gada jāatjauno Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansējuma piesaiste procentiem no akcīzes nodokļa, lai stiprinātu fonda neatkarību no naudas devējiem, pirmdien žurnālistiem pauda VKKF direktors Edgars Vērpe.

Viņš norādīja, ka pērnruden pirms vēlēšanām visi politiķi kā viens vārdos atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu kultūrkapitāla fondam un atgriešanos pie iepriekšējā finansēšanas modeļa, ar kādu VKKF darbojās sešus gadus un kas vēl joprojām eksistē gan Igaunijā, gan Lietuvā, proti, fonda budžetu veido iezīmēta daļa no iekasētā akcīzes nodokļa.

Tas nozīmētu, ka fonda finansējums nebūtu atkarīgs no politiķu labvēlības, kā tas ir pašlaik.

Fonda direktors norādīja, ka tas būs arī topošās VKKF vidēja termiņa darbības stratēģijas mērķis ‒ kā atgriezties pie lielākas fonda neatkarības, “lai finansētājs nediktētu noteikumus”.

“Tikpat labi [fonda finansējumu] droši vien varētu piesiet arī Kultūras ministrijas budžetam, iekšzemes kopproduktam vai kam citam, bet šis modelis ar piesaisti akcīzes nodoklim ir pārbaudīts, jo darbojās sešus gadus, un tāpēc pašlaik tiek uzskatīts par labāko,” sacīja Vērpe.

Viņš neredz iemeslu, kādēļ pie šā modeļa nebūtu iespējams atgriezties jau 2013.gadā, ņemot vērā, ka starptautiskā aizdevuma programma ir beigusies.

Jau vēstīts, ka kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (Nacionālā apvienība) pagaidām neredz iespēju atgriezties pie Valsts kultūrkapitāla fonda finansējuma piesaistes akcīzes nodoklim.

Ministre pagājušonedēļ Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atgādināja, ka Latvija pašlaik ir aizņēmusies naudu no starptautiskajiem aizdevējiem un tiem ir savi likumi. “Kamēr mēs šo naudu neatdosim, mēs nekādus īpašus fondus vai piesaistes veidot nevaram,” teica Jaunzeme-Grende, aicinot meklēt citus risinājumus finansējuma palielināšanai.

“Es redzu iespēju Valsts kultūrkapitāla fondam atgriezties pie tā, ka tiek palielināts finansējums, bet, iespējams, caur citiem līdzekļiem,” norādīja ministre.

VKKF  finansējums sākotnēji bija piesaistīts procentiem no alkohola un tabakas akcīzes nodokļa un azartspēļu nodevas, bet 2004.gadā tika pieņemts lēmums VKKF  finansējumu atdalīt no šo nodokļu ieņēmumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+