×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. decembris, 2014
Drukāt

“Waze” lietotājiem – vēl vairāk informācijas (1)

waze.comwaze.com

Labs ceļš – drošas satiksmes pamats. Taču ne mazāk svarīga ir kustības subjektīvā sastāvdaļa – transporta vadītājs. Saprātīgs, izglītots. Un ar visiem iespējamiem mūsdienu tehniskiem līdzekļiem par satiksmes apstākļiem iecerētajā maršrutā savlaicīgi informēts.

Latvijas Valsts ceļi (LVC) tādēļ paplašina savu sadarbību ar reāllaika pūļpakalpojuma navigācijas lietotni “Waze”, un turpmāk aplikācijas lietotāji Latvijā saņems savos tālruņos vai planšetdatoros informāciju par braukšanas apstākļu pasliktināšanos un par citām aktualitātēm.

“Waze” lietotājus LVC brīdinās gadījumos, ja ziemas laikā stipri pasliktinās braukšanas apstākļi, piemēram, ir bīstami apledojuši ceļi vai to atsevišķi posmi. Tāpat LVC atgādinās autobraucējiem, kas lieto “Waze”, par sezonālajām aktualitātēm, piemēram, nepieciešamību aprīkot automašīnas ar ziemas riepām un citām.

“”Waze” sniedz lielisku iespēju uzrunāt un informēt tieši mūsu galveno mērķauditoriju – autoceļu lietotājus, autobraucējus. Ar šo paziņojumu palīdzību Latvijas Valsts ceļi informēs autobraucējus tajos gadījumos, kad uz ceļiem notiek kas ārkārtējs, piemēram, krasi pasliktinājušies braukšanas apstākļi, vai arī tad, ja nepieciešams atgādināt par periodiskajām aktualitātēm – ziemas riepu maiņu, maksimāli pieļaujamā ātruma izmaiņām uz galvenajiem autoceļiem un citām. Mēs nekādā gadījumā nevēlamies piesārņot aplikāciju ar lieku informāciju un apgrūtināt tās lietotājus, tāpēc ziņojumu skaits būs ierobežots,” stāsta LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

“Waze” lietotāji paziņojumus saņems savos tālruņos, aplikācijas sadaļā “Inbox”, saņemot arī attiecīgo uznirstošo paziņojumu.

Sadarbību ar “Waze” LVC sāka šā gada oktobrī. Latvija ieņem otro vietu pasaulē pēc “Waze” lietotāju daudzuma attiecībā pret iedzīvotāju skaitu. Latvijā ir apmēram 
850 000 autovadītāju, kas ir izņēmuši autovadītāju apliecības, no tiem apmēram 500 000 ir aktīvie autobraucēji. Vairāk nekā 100 000 autobraucēju lieto aplikāciju “Waze”.

Pagājušajā nedēļā LVC viesojās “Google”/”Waze” pārstāve no Amerikas Savienotajām Valstīm, lai iepazīstinātu ar sadarbības paplašināšanas iespējām un iepazītos ar LVC komandu. Sarunās un praktiskajos semināros “Waze” un LVC nonāca pie vienošanās par sadarbības paplašināšana un papildus “Waze” rīku izmantošanu. LVC un “Waze” speciālisti arī iepazīstināja Latvijas Valsts policijas pārstāvjus ar aplikācijas iespējām un ārvalstu partneru pieredzi, izmantojot to saziņai ar iedzīvotājiem un satiksmes plānošanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kura, interesanti, ir pirmā valsts pasaulē, kurā visaktīvāk lieto Waze? Bija tik grūti uzrakstīt? 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+